Мати свій власний будинок, теплий, затишний мріє, мабуть, кожна людина. Якщо і вирішено побудувати будинок, то хочеться це зробити в найкоротші терміни і з найменшими витратами. Якою буде остаточна вартість будинку, багато в чому залежить, з якого матеріалу він зведений, і хто його будував.

На сьогоднішній день велика кількість експертів сходяться в одному, що найбільш вигідним вважається будинок з газобетону своїми руками зведений. Це гарантує довговічність, при цьому, не кожен господар має достатньо досвіду у важкому будівельній справі. Тому заливку фундаменту, краще всього довірити фахівцям. Адже від того, як розрахований і закладено фундамент, залежить як довго простоїть будинок, навіть не дивлячись на обраний матеріал, як будуть зводитися стіни. Якщо стінами можна приховати невелику похибку, допущену при розрахунку фундаменту, то при монтажі даху ця похибка виявитися досить великими неприємностями.

Отримують газобетон із суміші кварцового піску, цементу, негашеного вапна, алюмінієвої пудри і води. При змішуванні компонентів відбувається реакція, в результаті якої виділяється кисень у вигляді множинних бульбашок водню. Далі ця суміш формується і піддається термічній обробці. Отримані газобетонні блоки є досить міцним будівельним матеріалом з пористою структурою. Розміри їх можуть бути самі різні, так само можливо наявність бічних отворів для зручного захоплення. При кладці газобетонних блоків використовується спеціальний клей, що містить цемент.

Багато переваг має газобетон. В першу чергу, він досить легкий, що виключає велику навантаження на фундамент. Розмір, значно більше цегли, це прискорює час будівництва. Для кладки потрібна невелика кількість суміші, що так само є економічним показником. Відмінні теплоізоляційні властивості.

Якщо газобетонні блоки правильної і красивої форми, а кладка виконана акуратно і професійно, то такі стіни можна не штукатурити. Це підвищує здатність будинку дихати, так як пористий бетон має високі паропроникні показники. Всі наведені якості дають можливість зайвий раз переконатися в тому, що будинок з газобетону своїми руками значно скоротить терміни і вартість будівництва.

Етапи будівництва будинку

Перед початком будь-якого будівництва визначається місце будівництва, готується проектно-кошторисна документація, засвідчена в органах місцевого самоврядування. Проводяться геодезичні роботи, встановлюються огорожі, визначається точка нульового горизонту (рівень підлоги та положення осей будівлі). Підводяться комунікації.

Придбання газобетонних блоків: Це можна зробити досить просто, зателефонувавши вподобаному виробнику і оформивши замовлення з доставкою. Слід пам’ятати, що не всі служби доставки готові доставляти у досить віддалені місця або на сильно віддалені будівельні майданчики з поганими під’їзними шляхами. В такому випадку, доведеться самостійно шукати транспорт і здійснювати доставку. Але турбуватися передчасно не варто, так як відповідальні організації зазвичай дорожать своїм авторитетом і спробують доставити будматеріал своїми силами.

Як правило, газобетонні блоки встановлюються на піддони і упаковуються поліетиленовою плівкою. Зайва волога при зберіганні може пошкодити структуру блоку. Розміщувати блоки на своєму будівельному майданчику краще всього на заздалегідь підготовленому місці і під наметом. Звільняти від плівки тільки ті, що знадобляться найближчим часом. Піддони з блоками можна розміщувати штабелями, але не більше двох рядів.

Фундамент, цоколь і підвал. Для фундаменту краще всього скористатися послугами компаній, які виробляють та доставляють бетон безпосередньо на будмайданчик спеціальними машинами. Це так звані «міксери». При будівництві будинку своїми руками з газобетону, краще не використовувати для фундаменту самі газобетонні блоки, тим більше, якщо планується зводити не один поверх. Не варто економити на фундаменті, згодом це може проявитися в тріщинах на стінах вашого нового будинку. Запропонований тут вид фундаменту є монолітно стрічковим, він виливається в підготовлену опалубку на піщану подушку.

Перед наповненням опалубки, бажано, прокласти комунікаційні труби. У наявному проекті будинку вказані ці місця, і зробити обв’язку. Обв’язка проводиться при використанні металевої арматури. Фундамент повинен вистоятися, хоча б місяць. Ідеальним можна вважати три місяці зими і з настанням перших теплих днів починати будівництво будинку.

Кладка блоків з газобетону. Для того, що б укласти перший ряд, необхідно підготувати підставу. Зазвичай для цих цілей використовується руберойд. Він служить гідроізолюючим бар’єром. Після чого на поверхню такого бар’єру наноситися розчин, приготовлений в співвідношенні: одна частина цементу і три частини піску. Поверхня вирівнюється і перевіряється за допомогою рівня. До укладання першого ряду необхідно підійти дуже серйозно, втім, як і до всієї кладці. Однак, від того, як буде покладений перший ряд, залежить якість і рівність всієї подальшої кладки і всього будівництва.

Для того, що б контролювати правильність кладки, необхідно використовувати шнур і водяний рівень (можна і інший). Якщо залишається зазор, який менше розміру блоку, то за допомогою ножівки або рубанка для газобетону, підігнати блок до необхідного розміру. За допомогою гумової киянки блоки першого ряду вирівнюються по горизонталі. Для кладки блоків використовують спеціальний клей, який необхідно розвести водою до густоти сметани. Такий розчин наноситься на поверхню спеціальною кареткою, ширина якої повинна відповідати ширині кладки. Потім розчин клею розрівнюють, використовуючи шпатель з гребінкою. На такий розчин викладають блок, постійно придавлюючи і вирівнювання. Всі наступні ряди в кладці починають з кутів. Це допоможе дотримуватися рівності кутів.

При укладанні рядів, потрібно обв’язка блоків за допомогою арматурної сітки. Всі розрахунки повинні бути зроблені заздалегідь до початку будівництва. Тому сказати точно, скільки і як часто укласти сітку однозначно сказати неможливо. Зазвичай арматура викладається на перший ряд, потім на кожен четвертий, під дверними і віконними прорізами, в зонах підвищених навантажень.

Таким чином, створюється армопояс. В останніх рядах кладки, в зоні кроквяної системи, на рівні кожного перекриття закладається армована кільцева балка. Якщо будинок не планується штукатурити, то слід продумати питання про декоративних швах. Це робиться одночасно з кладкою, поки розчин між блоками ще свіжий. За допомогою спеціального жолоби, простим рухом, шву надається гарний вигляд. Крім того, шви необхідно обробити герметиком зсередини і зовні.

Монтаж перекриттів. Для будівництва будинку з газобетону своїми руками застосовують два види перекриттів. Це багатопустотні плити, виготовлені з важких бетонів або газобетонні плити. Вони володіють високою несучою здатністю, забезпечують низьку теплопровідність. Таким чином, пол з такого матеріалу завжди буде теплим. Технологія виготовлення плит з газобетону, дозволяє випускати їх з ідеально гладкими поверхнями. Це полегшує подальшу обробку для ремонту стель і підлог. До того ж вони володіють підвищеною пожежостійкістю. Така плита опускається на монолітний залізобетонний пояс, укріплений армованої кладочної сіткою.

Після цього триває кладка другого поверху або зведення фронтонів, монтаж даху.

Слід нагадати, що будинок з газобетону своїми руками, за показниками теплопровідності дуже близький до будинків з дерева. Однак, дерев’яні будинки набагато важче, вимагають більш ретельного догляду, відповідно необхідні постійні додаткові матеріальні витрати. Будинок з газобетону, побудований за технологією, без порушень, не принесе своєму господареві зайвих клопотів надалі, ні матеріальних, ні фізичних. Будинок відмінно тримає тепло, в жарку пору року не перегрівається, не пропускає вологу і зайву вологу. І, найголовніше, що це буде будинок з екологічно чистих матеріалів.

Відео як побудувати будинок з газобетонних блоків

 

Будинок з газобетону своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code