Ви придбали нову квартиру або втомилися від старого інтер’єру? У багатьох з нас переробка в квартирі асоціюється з безладним і хаотичним процесом, результат якого майже неможливо заздалегідь передбачити. Щоб ремонт не перетворився в кінцевому підсумку в порожню витрату грошей, нервів і часу, варто задуматися про дизайн-проект, який допоможе реалізувати найсміливіші ідеї щодо модернізації житлового простору. Отже, що таке дизайн-проект, і які примхи готові здійснити професіонали за ваші гроші?

Три проблеми дизайнерів-аматорів

На сьогоднішній день абсолютно всі компанії, що займаються дизайном інтер’єрів пропонують таку послугу, як розробка дизайн-проекту. Середня ціна за готовий дизайн-проект стартує від 10 доларів за квадратний метр. Однак більшість людей, які зважилися на ремонт свого житла, вважають, що самі здатні перетворити свою квартиру. І, витративши величезну кількість часу на вивчення варіантів дизайну в інтернеті або в спеціалізованих каталогах, приступають до ремонтних робіт.

З одного боку, такий прояв ініціативи може і заслуговує схвалення, проте непрофесіоналізм неприйнятний в будь-якій сфері, а тим більше в питаннях, що стосуються квартири – ви ж не хочете переробляти через півроку-рік те, що в думках вам уявлялося чудовою ідеєю, після реалізації виявилося абсолютно не вписується в загальний стиль приміщення, або, ще гірше, доставляє незручності.

Перша проблема, з якою стикається дизайнер-любитель – це невміле, а найголовніше – нелогічне, і, відповідно, непридатне для житла планування простору. Те, що вам здається на перший погляд гарною ідеєю для вашої квартири, в реальності може не просто бути незручним і негарним, а зовсім не поєднується з вашим стилем життя. Припустимо, сімейним парам, які мають дитину, абсолютно не підійде квартира в якомусь агресивному стилі, де в декорі використовується велика кількість металевих і гострих деталей.

Друга проблема, з якою стикаються дизайнери-аматори – це незнання простих правил матеріалознавства. Тобто, людина не завжди може розуміти, які будівельні матеріали краще використовувати при ремонтних роботах. Найчастіше самостійний закуп закінчується марною тратою часу і грошей.

Проблема номер три – неправильне складання кошторису. Людям, які не знають точних обсягів і параметрів своєї власної квартири, буде дуже складно самостійно прорахувати, яка кількість рулонів шпалер і квадратних метрів кахлю знадобиться. Тому купується зайве, відповідно, знову непотрібні витрати. Або ж навпаки, чого-то в процесі може не вистачити і доведеться їхати і купувати, а це означає знову ж трата часу, який можна було б провести з користю.

Як змінити планування квартири >>>

Для чого потрібен дизайн-проект?

За словами дизайнера компанії VDomKZ Анель Мекен, дизайн-проект необхідний в першу чергу для наочності: щоб відразу було зрозуміло, як буде виглядати квартира після ремонту. Крім очевидних речей, таких як загальний стиль квартири, в дизайн-проекті відображаються такі функціональні деталі, як електроточці, комунікація, вбудовані меблі і т. д.

Також дизайн-проект дає можливість точно скласти кошторис і відразу визначитися з матеріалами, які будуть використовуватись при ремонті.

– Особливо важко вибрати самостійно матеріал. Пов’язано це з тим, що ринок на сьогоднішній день перенасичений оздоблювальними матеріалами, різноманітним текстилем, шпалерами, підлоговими і стельовими покриттями. Якщо ми згадаємо 90-ті роки, коли доводилося задовольнятися тим, що є таке поняття, як «дизайн-проект» відсутнє в принципі. Також не варто забувати, що хороший дизайнерський проект – це не тільки колір шпалер, але і грамотний підбір і розстановка меблів. Хороший дизайнер врахує всі – від матеріалу підлогового покриття, до вибору дрібних деталей інтер’єру, – коментує директор дизайн-студії Aller design Олександр Сафронов.

Комфортний дизайн складається з тисячі дрібниць, які необхідно враховувати ще на перших етапах підготовки квартири до капітального ремонту. Це і розстановка меблів у відповідності з усіма вимогами ергономіки, і підбір тієї ж самої меблів, який ідеально гармонує з загальним дизайнерським рішенням, і вміло підібрана колірна гамма, і ще безліч деталей, які здаються не настільки важливими на перший погляд.

Тільки коли всі необхідні деталі будуть підібрані правильно і грамотно, ви отримаєте затишний інтер’єр, який буде не тільки повністю відповідати пред’явленим вимогам і стилю вашого життя, але і підкреслить ваш статус, характеризує вас як людини, що володіє гарним смаком.

Коригування або тотальна переробка

Типова планування квартир не завжди зручна і функціональна. Багато хто впевнені, що зі звичної хрущовки неможливо зробити щось цікаве і гарне, а найголовніше – дуже функціональний. Але дизайнери готові переконати нас і довести, що з будь-якої, навіть малогабаритної квартири можна зробити щось цікаве.

– Якщо квартира в чорновій обробці, то її набагато зручніше опрацювати за электроточкам та планувальним рішенням. Однак для хорошого дизайнера не складе труднощів зробити цікавою і комфортною квартиру навіть «совкової» планування. Дизайнер легко «зламає» простір. Можливо, повна перепланування приміщення займе трохи більше часу, але це дрібниці. Що стосується квартир в чорновій обробці, то краще всього за кілька місяців до отримання ключів від квартири у новобудові приступити до планування з дизайнером, щоб професіонал встиг пропрацювати дизайн-проект. Як тільки ви отримаєте на руки ключі від квартири, відразу відправляєте туди будівельну бригаду, яка з готовим проектом на руках почне роботи, – каже Анель Мекен.

Ремонт квартири з нуля за 7 етапів >>>

Складові і вартість дизайн-проекту

У більшості випадків, приходячи в дизайн-студію, замовник має приблизне уявлення про те, як саме повинна виглядати його квартира, або навіть не уявляє, чого він хоче.

– Все починається зі знайомства із замовником. В процесі спілкування він розповідає, якою хоче бачити свою квартиру в кінцевому підсумку, ділиться своїми смаками і звичками. Тільки після цього ми можемо приступати до продумую самого дизайн-проекту. Обговорюємо з клієнтом планування, якийсь час працюємо над нею. Для наочності створюємо 3D-проект майбутньої квартири. Також готуються будівельні креслення для бригади, в яких відображені такі моменти, як електропроводка, сантехніка, рівень підлоги. Це все робиться для того, щоб потім не доводилося кілька разів показувати і розповідати будівельникам, де і що повинно бути.

Однак необхідно пам’ятати, що підготовка ремонту – це довгий шлях, і краще її пройти рука об руку з гарним дизайнерським бюро, де вас не тільки підстрахують «на віражах», але і візьмуть на себе частину роботи.

– Не бійтеся звертатися до дизайнера. Зрозумійте, так Ви заощадите сил, часу та бюджету. У складанні дизайн-проекту існує кілька етапів. Перший етап – вимір і складання технічного завдання. Далі йде добірка майбутнього дизайну, в якому враховуються всі побажання замовника. Потім ми приступаємо до конкретного продумування інтер’єру. Після того, як приблизний план квартири буде готовий, в спеціальній програмі готується 3D-візуалізація. Після цього проект остаточно узгоджується з клієнтом і затверджується, готуються креслення і складається кошторис, – говорить Олександр Сафонов.

Важливим чинником при роботі з дизайнером є вміння спеціаліста не тільки скласти грамотний проект, але і максимально організувати роботу щодо здійснення ремонтних робіт.

– При виборі дизайн-студії найкраще віддавати перевагу тим компаніям, які готові надати вам повний комплекс послуг. Тобто не тільки розробити дизайн, але і скласти кошторис, вибрати матеріали, найняти бригаду і так далі. По-перше, це зручніше, не треба шукати окремо всіх фахівців або ходити по будівельних ринках, купуючи необхідні матеріали. По-друге, такі компанії завжди гарантують якість своїх послуг. Серйозні студії і компанії не будуть працювати з казна-якими будівельними бригадами. У них завжди є свій штат робітників, які мають кваліфікацію та досвід роботи у цій сфері. Така компанія буде гарантувати якість ремонту, а не тільки дизайн-плану, – резюмує Анель Мекен.

Складання дизайн-проекту – задоволення не з дешевих. Середня ціна на ринку дизайн-послуг коливається від півтора до чотирьох тисяч тенге за один квадратний метр. Враховуючи, що середня площа однокімнатної квартири в «хрущовці» становить 33 квадратних метри, виходить, що вартість дизайн-проекту буде складати від 50 до 132 тисяч тенге. Кінцева вартість готового проекту залежить від багатьох параметрів. Тут враховуються і складність переробки і стиль, в якому буде виконаний ремонт, авторитет і професіоналізм дизайн – студії. Окрема плата може братися і за авторський нагляд, тобто протягом усіх ремонтних робіт дизайнер, який розробляв проект, буде особисто контролювати, наскільки точно виконується дизайн-план.

При всьому тому деякі будівельні компанії, що займаються ремонтом квартир «під ключ», надають послугу щодо складання дизайн-проекту безкоштовно.

Інформаційна служба plot.kz

Дизайн-проект: чому необхідно продумати майбутній ремонт до дрібниць?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code