З найдавніших часів вогнище було символом Дому. І навіть зараз, у вік неймовірних швидкостей і інформаційних технологій, у нас продовжує жити любов до яскравих мов полум’я і звуку потрескивающих дров. Камін, як і раніше залишається символом благополуччя і спокою, допомагає створити затишну атмосферу, розслабитися і відключитися від повсякденних проблем. Однак можливість встановити звичайний камін в квартирі є далеко не завжди. Тому в якості гідної альтернативи вогнища і були придумані електрокамін.

Принцип роботи і пристрій електрокаміна

Електрокамін – це електричний прилад, що імітує теплові і візуальні ефекти, які створює натуральний або газовий камін. Корпус такого приладу схожий на топку традиційного вогнища.

– Електрокаміни виконують дві функції, – поясняетспециалист Elkam.kz Рустам Садиков, який займається реалізацією даних приладів. – З одного боку, вони створюють затишок у домі, служать ефектним елементом інтер’єру, але також вони можуть виконувати і прикладну функцію – обігрівати певну площу, на яку розраховані. Візуальний ефект імітації вогню створюється дуже просто: в залежності від розміру топки в ній встановлюють від 2 до 4 лампочок, світло від них потрапляє на обертовий вертел, розташований всередині спеціального екрану, завдяки чому і створюється візуальний ефект. В залежності від моделі принцип створення такого ефекту може бути різним.

– Те ж стосується і функції обігріву, – продовжує експерт. – Ми, наприклад, пропонуємо прилади, в яких є два положення: обігрів максимальний – на 1,5 кВт і мінімальний – на 750 Вт. Однак використовувати електрокамін як основний обігрівальний прилад я б не радив.

– При бажанні одну з функцій можна відключати. Наприклад, у літній час можна залишити тільки імітацію вогню. Крім того, у всіх топках присутня звукова імітація тріску палаючих дров, ‑ зазначає фахівець.

Визначальна роль порталу

Практика показує, що при виборі електрокаміна люди дивляться не стільки на характеристики приладу, скільки на дизайн порталу. Портал – це фронтальна частина каміна з облицюванням, яка служить для прикраси.

– Звертаючи увагу в першу чергу на портал, люди чинять правильно, так як саме від того, у якому стилі, з яких матеріалів виготовлений портал, залежить те, чи підійде він до інтер’єру вашого будинку. Портал може бути виконаний з дерева, каменю або з матеріалів, що імітують натуральні. Тому я б порадив спочатку придбати портал, підходить вам за розміром і стилем, а вже до нього купувати топку, – каже Рустам Садиков.

На сьогоднішній день у світі існує величезний вибір моделей. Великою популярністю користуються класичні форми порталів у вигляді букви «П», виконані з каменю (мармуру, граніту, травертину), цегли, металу та синтетичних матеріалів.

Для електрокамінів підійдуть також портали з дерева, прикрашені різьбленням або інкрустовані металевими вставками. В якості альтернативи натуральному дереву портал електрокаміна може бути виготовлений з МДФ.

Установка і обслуговування

На відміну від справжнього каміна його електричні аналоги не вимагають особливих зусиль при монтажі і обслуговуванні.

– Електрокаміни прості в установці. Їх можна розміщувати де завгодно, єдина умова – позаду електрокаміна не повинно бути інших нагрівальних елементів. При установці топки з порталом по її краях для забору повітря залишають зазори по п’ять сантиметрів, що виключає перегрів приладу. Прилад управляється за допомогою пульта, але на той випадок, якщо, наприклад, сядуть батарейки, передбачена сенсорна панель, – пояснює фахівець.

Плюси і мінуси електрокамінів

До Незаперечних переваг електрокамінів відноситься простота обслуговування і монтажу: дані прилади можна встановлювати як в приватних будинках, так і в міських квартирах. Немає необхідності влаштовувати спеціальну витяжку і отримувати на це дозвіл. На відміну від справжнього каміна, його електричний аналог не виробляє сажі, попелу, диму і т. д.

Єдине, що можна «інкримінувати» цього приладу в якості недоліку, – те, що електрокамін – це все-таки бутафорія класичного каміна, чому його функціональні та опалювальні якості трохи страждають.

– Камін символізує достаток, затишок, тепло в будинку – не дивно, що бажання придбати такий прилад з’являється у багатьох. Але по Казахстану в цілому і по Караганді зокрема дуже мало пропозицій щодо електрокаміну.

90 вдалих ідей для затишку вашого будинку >>>

Думка експерта:

Рустам Садиков, Elkam.kz

  • Візуальна імітація електрокаміна створюється з допомогою звичайних лампочок, тому споживання електроенергії зовсім невелике. Як правило, в топках використовуються лампочки з маленьким цоколем на 40 Ватт.
  • Прилади працюють від стандартної розетки 220V.
  • Більшість електрокамінів розрахована на обігрів площі до 30 квадратних метрів. Їх потужності цілком вистачає, щоб прогріти неопалюване приміщення такої площі приблизно за 30-50 хвилин.
  • Як обігрівального приладу електрокамін може працювати в двох положеннях: обігрів максимальний – на 1,5 кВт і мінімальний – на 750 Вт.

Інформаційна служба plot.kz

Електрокамін – затишний осередок сучасного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code