Котедж обігріти можна з допомогою котельного обладнання на дровах, газі або рідкому паливі. Але нерідко більш кращим є використання електричного котла опалення для приватного будинку, що на порядок менше вибухонебезпечний і простий в обслуговуванні. Щоб його встановити, не треба дозволів та спеціальних монтажних навичок. Проте є у електрокотла і свої недоліки. Вибирати його треба грамотно, зваживши всі за і проти конкретної моделі.

Зміст

 1. Опис і принцип роботи
 2. Види
  • З тенами
  • Електродні
  • Індукційні
 3. Плюси і мінуси
 4. Як вибрати?

Опис і принцип роботи котлів

В основі роботи електричного котла лежить принцип перетворення мережевої електроенергії в теплову енергію. Далі з допомогою останньої відбувається нагрів теплоносія (води або антифризу). При цьому втрати в ході трансформації електроенергії в тепло знижені в электрокотлахотопления до мінімуму в 1-3%. ККД у цих нагрівальних установок досягає 97-99%.

Складається класичний електричний котел з:

 • Блоку управління і захисту;

 • Теплообмінника з нагрівальним елементом;

 • Розширювального бака;

 • Циркуляційного насоса.

Електрокотли для опалення приватного будинку

Схема пристрою

При подачі електрики на нагрівальний елемент відбувається нагрів теплоносія, який потім за допомогою циркуляційного насоса відправляється до опалювальних батарей будинку. Якщо котел паралельно застосовується і для розігрівання води в ГВП, то додатково встановлюється бойлер непрямого нагріву. У другому випадку можливий і варіант з двома роздільними контурами, кожен зі своїм теплообмінником – один для обігріву, другий для водопостачання.

Види електрокотлів

За місцем установки електричні котли бувають підлоговими і настінними. Зазвичай це компактне обладнання з одним контуром нагріву теплоносія для опалення індивідуального будинку. Але також існують дво – і трехконтурные моделі. У них одна лінія використовується для опалювальної системи, а друга і третя – для ГВП або «теплої підлоги» або басейну.

Електрокотли для опалення приватного будинку

Принцип роботи котла з тенами та електродного

Всі електрокотли, що встановлюються у приватних оселях, поділяються на три види за типом нагрівального елемента. Вони можуть бути Тенів, електродними або індукційними. У всіх випадках для обігріву будинку в якості “палива” використовується електрика. Але спосіб нагріву води в котлах різних модифікацій дещо відрізняється.

З тенами

Трубчастий електричний нагрівач (ТЕН) виконується у вигляді трубки з металу з струмопровідної скручені в спіраль ниткою всередині. По влаштуванню це звичайний кип’ятильник. Тільки в электрокотле опалення приватного будинку він великий по довжині і діаметру. Для нагрівальних котлів цей елемент часто робиться з декількох трубок і навіть у складі блоку Тенів. Теплова потужність тут потрібно набагато вище, ніж в чайнику.

Нитка в Тене котла опалення виготовляється з ніхрому або вольфраму, які відрізняються високим електричним опором. При цьому між спіраллю і стінками трубки присутній ізолюючий шар з кварцового піску. Це чудовий діелектрик, що передає тепло від нитки до теплоносія з мінімальними втратами.

Тени дешеві, але досить швидко перегорають. Електричні котли з ними, відрізняються високим енергоспоживанням. Плюс сольові відкладення, поступово і неминуче наростаючі трубках, уповільнюють процес нагріву води для радіаторів опалення приватного будинку. Раз в рік цю накип в таких котлах доводиться зчищати або повністю міняти в них ТЕН.

Електродні

В електродних водонагрівачах теплоносій нагрівається за рахунок подачі електроструму на дві розділені водою поверхні (найчастіше це пластини). Даний вид нагрівального елемента для електричних котлів споживає менше електроенергії. Однак накип і тут є проблемою.

Головний недолік електродних електрокотлів – вимогливість до складу води. У ній має бути досить багато солей, інакше у теплоносія буде занадто низька провідність. Його просто неможливо буде нагріти до потрібних для системи опалення температур.

Індукційні

Електричний котел опалення, використовує індукційну технологію нагрівання, більш економічний, ніж два описаних вище виду. У ньому теплоносій для радіаторів в будинку підігрівається за допомогою електромагнітної індукції. Цей котел багато в чому нагадує електродний аналог. Тільки нагрівальний елемент тут більшого розміру. Але зате він довговічніше і потужніше.

Електрокотли для опалення приватного будинку

Пристрій індукційного нагрівача

У порівнянні з іншими типами індукційні електрокотли більш енергоефективні, але коштують дорожче. Плюс швидкість нагріву води в них трохи нижче. Це як розміри профлиста. Великий аркуш складніше кроїти, але покрівля їм покривається у багатьох випадках швидше. Однак є і різновиди дахів будинків, для облаштування яких він і зовсім не підходить. Так і індукційний котел – ефективний, але дорогий і не завжди відповідає вимогам створюваної системи опалення будинку.

Переваги і недоліки електричних котлів

Монтувати електрокотел опалення можна як у спеціальній котельні, так і прямо на кухні. Модельний ряд досить широкий. У магазинах теплотехніки є дизайнерські компактні варіанти, які прекрасно виглядають в інтер’єрі.

Серед основних переваг котла на електриці слід відзначити:

 • Відсутність золи, сажі і відпрацьованих газів;

 • Повну автономність роботи обладнання;

 • Простоту монтажу, обслуговування і управління;

 • Мінімум шуму (максимум – чути лише звуки клацання реле в блоці автоматики);

 • Наявність елементів безпеки, вимикають подачу електрики при відсутності води в теплообміннику;

 • Високий ККД – до 99% в залежності від моделі;

 • Відносно невисока ціна нагрівальної техніки.

Розглянутий котел не потребує димоході. Паливо для нього – це електроенергія, яка потрапляє в будинок і “топку” нагрівача по проводах. Дровянік тут не потрібно за визначенням.

Серед недоліків призначений для приватних будинків електрокотел має три чималих мінуса:

 • Наявність небезпеки ураження електрострумом;

 • Вимогливість до води;

 • Високе споживання електроенергії.

В одних випадках вода повинна бути максимально чистою, а в інших – з великим вмістом солей. Теплоносій за складом повинен відповідати вимогам виробника водонагрівача. Інакше ця техніка для опалення заміського приватного будинку швидко вийде з ладу. Це розмір піноблоку можна бути яким завгодно, його потім можна і обрізати ножівкою. З водою для опалювального електронагрівача таке не пройде.

Мінус електрики — висока вартість

Вимірювання Вугілля Газ Дизель Електро Мазут Пелети
Робота год/добу 24 24 24 24 24 24
Вартість одиниці 3,5 руб/кг 1,5 руб/м3 17 руб/л 2,2 крб/Квтг 4,35 грн/кг 4,5 руб/кг
Витрата пального на годину 3 кг 2,8 м3 2 л 25 кВт 2,5 кг 2,7 кг
Витрати в міс. 7560 грн 3024 грн 24480 руб 40000 руб 7830 руб 8746 руб
Витрати за сезон 45360 руб 18144 руб 146880 руб 240000 крб 46980 руб 52488 руб

Як вибрати котел

Щоб вибрати правильно себе в будинок електричний котел, особливими пізнаннями в теплотехніці володіти не треба. Потужність його підбирається виходячи з 1 кВт на 10 квадратів площі котеджу. Плюс про запас треба ще додати 10-20%. Резерв треба залишати завжди. Навіть ондулін або шифер на покрівлю і ті беруться з невеликим запасом на обрізання.

Головний момент у виборі і монтажі розглянутого котла – це наявність електричних потужностей. У більшості випадків потрібно близько 8-10 кВт. І зазвичай приватне житло спочатку підключено до мереж, які розраховані на подібне електроспоживання.

Електрокотли для опалення приватного будинку

Робіть правильний вибір

Але для більш потужних водонагрівачів існуючого харчування може і не вистачити. А з отриманням додаткових потужностей у енергетиків можуть виникнути сильні проблеми. Причому якщо це і можливо, то обійдеться в чималу суму. Ходити по державним інстанціям за дозволами тут не доведеться, але домогтися отримання техумов в енергетичній ресурсопостачальними компанії часто буває проблематично.

Опалення приватного будинку за рахунок електрики рекомендується організовувати, тільки коли котедж невеликої або магістрального газу поруч немає. У цих випадках такий варіант є найбільш оптимальним. В інших ситуаціях електрокотел підходить лише в якості додаткового джерела тепла. Електроенергії вона споживає багато, рахунки від енергетиків будуть великими. Найкраще таке обладнання ставити тільки для короткочасного або допоміжного підігріву води.

Дивіться також відео про нюанси вибору електрокотла

Електрокотли для опалення приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code