Для будь-якого будинку покрівля є значущим елементом, що захищає його від впливу вітру і опадів. Не менш важливими функціями також є теплозахист і додання привабливості зовнішньому вигляду будови. З величезного переліку широко використовуваних покрівельних матеріалів багато споживачі вибирають звичайний азбоцементний хвилястий шифер. Свій вибір вони виробляють завдяки безлічі достоїнств цього матеріалу.

Переваги шиферу

Покраска шифера своими руками

 1. Дешевше інших покрівельних матеріалів.
 2. Довговічність.
 3. Висока міцність дозволяє витримувати вагу людини при монтажі, а також вага снігового покриву.
 4. Малошумність.
 5. Не горючий.
 6. Не схильний до корозії, є добрим ізолятором.
 7. Мало нагрівається в сонячну погоду.
 8. Чудово обробляється механічними інструментами.
 9. Покрівля з шиферу легко ремонтируема, шляхом заміни вийшли з ладу аркушів.

Недоліки шиферу

Покраска шифера своими рукамиКрім переваг шиферу властиві наступні недоліки:

 1. Є досить важким будівельним матеріалом, що вимагає значних фізичних зусиль при виконанні його монтажу.
 2. Дуже крихкий матеріал, що вимагає дбайливого, обережного поводження під час його транспортування і при проведенні монтажу.
 3. З часом може покритися мохом.
 4. В своєму складі містить шкідливий для здоров’я людини речовина азбест.

Для усунення двох останніх недоліків можна здійснити фарбування листів шиферу з використанням спеціальних фарб. Для виконання даної роботи бажано залучити професіоналів спеціалізованої фірми. Але якщо у вас є необхідні навички і вільний час, то фарбування шиферу своїми руками дозволить вам зменшити витрати.

У статті викладені основні моменти, пов’язані з фарбуванням шиферу.

Підготовчі роботи

Покраска шифера своими рукамиПідготовка до фарбування

Звичайно, найпростіше виконувати фарбування нового шиферу, причому ще до його укладання. В цьому випадку вам не потрібно буде перед фарбуванням виконувати додаткову роботу: за допомогою скребка або жорсткої щітки очищати старий шифер від бруду, моху і лишайників. При цьому врахуйте, що для отримання якісного результату, ці роботи слід виконувати в суху погоду.

Для виключення зростання грибків і освіти лишайника, необхідно обробити поверхню шиферу антисептиком. Нанесення складу можна виконувати за допомогою широкої кисті або розпилювача, з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки (використовуйте респіратор, рукавички та окуляри).

Відео

Ґрунтування поверхні

Покраска шифера своими рукамиҐрунтовка Проводиться після висихання шару антисептика. За рахунок грунтовки глибокого проникнення в пори шиферу зміцнюється його поверхню і забезпечується відмінне зчеплення з шифером наносимого шару фарби. Ґрунтовку слід наносити валиком або за допомогою розпилювача. Для отримання найкращого результату, слід використовувати грунтовку тієї ж фірми-виробника, що і фарба. Не слід відмовлятися від використання грунтовки, оскільки без неї, з-за високої пористості шиферу, незважаючи на збільшення витрати фарби, ви не зможете домогтися рівномірного фарбування всієї поверхні.

Фарбування шиферу

Покраска шифера своими рукамиПофарбовані листи

Після висихання ґрунтовки ви можете приступати до нанесення так званого першого шару фарби. Він вважається основним, базовим. Вам слід ретельно профарбувати всі торці шиферного покриття, важкодоступні місця і кути.

Для отримання однорідно пофарбованої поверхні і виключення утворення розлучень і переходів, на повністю висохлий основний шар необхідно нанести ту ж фарбу в якості фінішного покриття.

На створення базового покриття витрачається близько двох третин кількості лакофарбового матеріалу (створення фінішного шару витрачається одна третина).

Для отримання довговічного покриття слід використовувати спеціальну акрилову фарбу, причому фарбувальні роботи слід виконувати влітку, в суху, але не дуже спекотну погоду.

Відео

Так фарбують шифер з допомогою розпилювача:

Фарбування шиферу своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code