Якщо в заміському будинку перебої з електрикою є нормою, то без автономного джерела електроенергії жити в ньому проблематично. Оптимальний варіант в такому випадку – одна з моделей газового генератора. Подібна міні-електростанція володіє цілим рядом достоїнств. Більш раціонального рішення, ніж агрегат на відносно дешевий і екологічно чистому газу, придумати складно.

Зміст

 1. Особливості
  • Переваги
  • Недоліки
 2. Види
 3. Критерії вибору
 4. Популярні моделі
 5. Висновок

Особливість роботи

Газовий генератор – це класичне пристрій перетворення теплової енергії від спалювання пропан-бутану або метану) в електричну. В основі його невеликий двигун внутрішнього згоряння і обертовий ротор, за допомогою якого генерується електрострум.

Розглянуті електрогенератори найчастіше застосовуються в якості резерву на випадок відключення напруги в общепоселковой мережі та котеджі.

Однак при наявності постійної подачі газу його можна використовувати і як основне джерело енергії. Живлення газовим паливом подібний агрегат можливо від газгольдера, газопроводу і балона з пропанобутановой сумішшю.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Як розрахувати потужність генератора для будинку

Переваги

Основними достоїнствами газового автономного генератора є:

 • висока тривалість безперервної роботи;
 • надійність і великий моторесурс електростанції;
 • екологічна чистота спаленого пального (відсутність диму, золи і сажі);
 • дешевизна палива.

При горінні природного газу (магістрального і балонного) утворюються водяні пари з вуглекислотою. І ніякого продовжував чадіти диму, як у випадку з використанням бензинових або дизельних генераторів.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Газові генератори працюють при температурі від -30 до +40

Недоліки

Серед недоліків побутових газових електростанцій значаться:

 • вибухонебезпечність і підвищений ризик виникнення пожежі;
 • необхідність узгоджень при підключенні до газопроводу;
 • високі витрати на підключення до труби (або установку газгольдера);
 • наявність витяжної вентиляції в кімнаті або котельні з генератором;
 • дорожнеча ремонту і заміни поломавшихся деталей;
 • необхідність зберігати балон з пальним в опалювальної підсобці при плюсовій температурі.

Це спліт-система кондиціонування для квартири може бути встановлена без всяких узгоджень. З газовим електрогенератором все складніше. Якщо він малопотужний і розрахований на роботу від балона, то ще можна обійтися без отримання дозволів і власними руками. Але якщо потрібно під’єднувати до газопроводу або монтувати у себе на ділянці газгольдер із зрідженим газом, то без виклику спеціалістів і супутніх чималих витрат грошей ніяк.

Види газових генераторів

Всі газові генератори діляться на моделі для постійного і резервного (аварійного) електропостачання. До першої категорії відносяться потужні агрегати на 10-25 кВт з рідинним охолодженням. Вони в змозі працювати безперервно по кілька діб. Вимикати їх доведеться тільки на час заміни масла, потім вони можуть тут же продовжити генерацію струму.

Підключення газового генератора до балона з зрідженому газу

У другу категорію потрапляють генератори з потужністю до 10 кВт і повітряним охолодженням. Вони без перерви здатні функціонувати лише кілька годин. Потім їх треба вимикати, щоб техніка змогла охолонути. Якщо такого резервного електрогенератора не давати «перекур», то у нього буде відбуватися занадто швидкий знос внутрішніх деталей. У підсумку він надмірно швидко вийде з ладу, навіть не виробивши заявлений виробником міжремонтний моторесурс.

Підключення газового генератора до магістрального газопроводу

Критерії вибору

Щоб правильно вибрати електрогенератор, потрібно чітко розуміти, для чого він буде застосовуватися. У порівнянні з ним розібратися, як вибрати кондиціонер для квартири або джерело безперебійного живлення для газового котла – набагато більш проста справа. З побутової електрогенеруючої станцією все дещо складніше.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Рекомендації по установці газових генераторів

При виборі електричного генератора на газу його техпаспорті слід дивитись на:

 1. Потужність.
 2. Параметри електроструму на виході.
 3. Час безперервної роботи.
 4. Тип використовуваного палива.
 5. Розміри (вага).
 6. Вид альтернатора.
 7. Наявність/відсутність автозапуску.

Для приготування їжі та аварійної подачі електрики на дачі достатньо буде компактної установки з потужністю до 3 кВт. Зазвичай такі моделі розраховані на підключення до невеликого балона. Електрогенератор на 5-10 кВт – це вже варіант для постійного електропостачання невеликого котеджу або станція для живлення електроінструменту на електрифікованій ділянці.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Підключення генератора з допомогою розетки

Напруга на виході може бути на 12, 220 та/або 380 Вольт. Тут вибір залежить від того, що в планах підключати до електростанції. Плюс особливу увагу слід звернути на альтернатор електрогенератора – синхронний або асинхронний. Другий варіант більш дешевий і стійкий до коротких замикань. Однак електрострум у нього на виході не відрізняється високою якістю і стабільними характеристиками.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Як встановити генератор в приміщенні

Якщо потрібен генератор тільки для електрозварювання, то варто взяти недорогу асинхронну модель. Але для живлення комп’ютерів і побутової техніки вдома або обладнання з електродвигуном в гаражі краще віддати перевагу варіант з синхронним альтернатором.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Підключення газового генератора до магістрального газопроводу в приміщенні і на вулиці

Щоб полегшити собі життя, газовий електрогенератор рекомендується вибирати з автозапуском, індикатором рівня масла і лічильником мотогодин. Ці додаткові функції коштують грошей, але сильно спрощують эксплантацию станції і контроль її технічного стану.

Частина газових генераторів здатна працювати тільки на трубному, а частина тільки на зрідженому газі. У них розрізняються робочі параметри тиску подається в ДВС паливної суміші і склад самого пального (метан або пропан-бутан). Плюс є апарати комбінованого типу, розраховані на роботу з будь-яким паливом. Однак такі агрегати коштують істотно дорожче.

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Обслуговування генератора

Огляд популярних моделей

Серед найбільш популярних моделей газових електрогенераторів можна згадати:

 • Спец SG-2500;
 • Champion LPG6500E;
 • REG GG7200;
 • Briggs & Stratton G60.
Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Популярні моделі газових генераторів

 1. Спец SG-2500 – компактний агрегат в 2 кВт, позиціонується в якості електростанції на газі для туристів. Важить всього 39 кг, стартер тільки ручний, є вихід на 12 Ст. Серед переваг також низька гучність (до 65 дБ) і невеликі габарити. З недоліків варто згадати відсутність лічильника мотогодин.
 2. Champion LPG6500E – недорога та економічна мобільна станція на 5 кВт з синхронним альтернатором і акумуляторами в комплекті. Має розетки на 220 і 12 Ст. Ідеально підійде для аварійного забезпечення електроенергією заміського будинку і дачі. З мінусів – відсутність автозапуску(включення з допомогою ручного або електростартера) і досить високий рівень шуму (до 84 дБ).
 3. Генератор REG GG7200 від Russian Engineering Group потужністю 5,5 кВт відноситься до більш просунутим електрогенератора. Він відносно недорогий, але його цілком можна використовувати для постійного постачання струмом невеликого котеджу. Має електростартер і здатний працювати як на метані, так і на пропан-бутані. Єдиний недолік – охолодження повітряне.
 4. Briggs & Stratton G60 – високотехнологічна модель з номінальною потужністю 6 кВт (на максимумі при пікових навантаженнях може видавати до 9 кВт). Серед плюсів числяться популярність і високий авторитет виробника, низький рівень шуму для такої потужності (до 70 дБ) і наявність електростартера.

Висновок

Будь газовий генератор є чудовим вибором у ситуації, коли потрібно автономне джерело електропостачання. Подібні електростанції довговічні, малошумні і відрізняються економічністю. Але при їх придбанні важливо правильно розрахувати необхідну потужність, щоб генеруюча установка не працювала на знос, і грамотно оцінити потреби. Для електрозварювання, короткочасного харчування холодильника і постійного постачання котеджу потрібні різні моделі. Якщо вибрати неправильно, то довго такий апарат не прослужить.

Дивіться також відео як підключити газовий генератор:

Газовий генератор електричного струму для приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code