Своєчасне обслуговування та професійний ремонт гідравлічного обладнання є невід’ємним правилом, що сприяє збільшенню терміну його служби і збереження експлуатаційних характеристик.  

Главная / Строительство и ремонт / Обслуживание и ремонт гидравлического инструмента – на что обратить внимание?

Обладнання, яке функціонує на основі гідравлічного приводу, відрізняється високою надійністю і тривалим терміном служби, однак все це можливо виключно за умови дотримання правил експлуатації і своєчасному сервісному обслуговуванні.

В першу чергу необхідно вчасно замінювати робочу рідину, яка втрачає свої первинні фізико-хімічні властивості внаслідок контакту з повітрям і циркуляції в умовах високого тиску. Контакт робочої рідини з повітрям сприяє утворенню конденсату, який по стінках гідробака стікає назад у рідину, змінюючи її формулу.

Волога провокує появу корозії на деталях обладнання, що неминуче тягне його передчасне зношування. Найчастіше таке явище спостерігається під час тривалого простою техніки. Покриті іржею поверхні в процесі тертя підсилюють знос металевих деталей, від чого деформуються і гумові ущільнювачі, а рідина швидко забруднюється. Таким чином, зростає ризик заклинювання елементів гідроприводу, і в підсумку він ламається.

Обслуговування гідравліки

Обслуговування та ремонт гідравлічних систем можуть виконувати тільки кваліфіковані майстри, які пройшли спеціальну підготовку. Технічне обслуговування гідравлічного обладнання можна розділити на кілька основних етапів:

  • Очищення фільтрів після робочого періоду, зазначеного в інструкції з експлуатації. Якщо у фільтрах виявлена металева стружка, потрібно виявлення проблемних місць та їх усунення.
  • Контроль витоку масла через ущільнювальні та з’єднувальні деталі. При наявності даної проблеми пошкоджені з’єднання вимагають заміни, при цьому не можна виконувати такі роботи під тиском, що загрожує поломкою обладнання та отриманням травми.
  • Контроль рівня робочої рідини в системі. При виявленні падіння рівня рідини слід виконати її долив.
  • Не рідше одного разу в три місяці проводять контроль якості рідини. Як правило, цю процедуру виконують за методом картотеки скла, коли на скла наносять осад з фільтрів, промаркировав їх. Скло зберігають в окремому ящику. Набір стекол періодично оглядають, що дає можливість стежити за станом рідини.
  • З кожною заміною рідини проводять чистку гідробака, а також промивають трубки. У даному разі вдаються до допомоги насосної станції, заповнений робочою рідиною. В процесі промивки трубок гідромеханізми від’єднуються, а труби з’єднуються в єдину систему спеціальними перемичками. В якості робочої рідини найчастіше виступають олії, які підлягають заміні в середньому один раз в 24 місяці. На ринку також існують масла певних марок, здатні експлуатуватися без заміни більше 5 років, однак у кожному конкретному випадку потрібно враховувати режим і умови експлуатації обладнання.
  • Незалежно від марки олії і типу устаткування один раз на рік проводять настроювання запобіжних і редукційних клапанів.
  • Якщо обладнання довгий час простоює без роботи один раз на місяць потрібно виконувати запуск системи, щоб уникнути застою рідини і пересихання ущільнювальних елементів.

Технічне обслуговування та ремонт гідравлічної апаратури виконують у суворій відповідності з інструкцією. Навіть найменше порушення технологічного процесу може обернутися серйозною поломкою дорогого інструменту. Тому фахівці компанії Русгидравлик, яка є розробником і виробником такої продукції, рекомендують виконувати всі перераховані вище процедури виключно за наявності спеціальних пристосувань, а також високої кваліфікації персоналу.

 

Обслуговування і ремонт гідравлічного інструменту – на що звернути увагу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code