Деяким може здатися, що мати камін в квартирі це на грані фантастики. Однак завдяки сучасним будівельним технологіям це стало можливим. Насправді камін відіграє величезну роль у формуванні домашнього сімейного вогнища, тепла і затишку. Тому за допомогою гіпсокартону можна зробити простий камін.

Збираємо інструмент

Камин из гипсокартона своими рукамиНожиці по металу

Вам знадобиться не так вже й багато інструментів. Необов’язково купувати професійний набір, хоча з ним процес піде набагато простіше і швидше. Отже, вам знадобляться:

 1. Шуруповерт.
 2. Викрутка.
 3. Ножиці по металу.
 4. Рулетка.
 5. Рівень.
 6. Маркер і олівець.

При наявності цього основного інструменту можна приступати до роботи.

Як підібрати вдале місце

Камин из гипсокартона своими рукамиОздоблення порталу каміна

В цьому питанні не варто поспішати. Найголовніше ідеально підібрати приміщення, а вже після місце, де він буде розташовуватися, а саме на якій стіні. Якщо приміщення досить велике, то його можна розмістити посеред поздовжньої стіни, прикрасивши його фальш-димоходом. Коли площа обмежена, можна зробити кутовий камін. Намагайтеся підібрати місце, яке буде в стороні від шафи, дверей, батарей і т. п. з Огляду на це, ви зможете запобігти зайві проблеми.

Робимо проект

Камин из гипсокартона своими рукамиСхема порталу

Першим етапом буде створення індивідуальної моделі каміна. Наприклад, можна на великому аркуші паперу зробити ескіз або креслення. Можливо, на початку проектування було б непогано подивитися вже готові моделі камінів. Це дозволить вам реально представити його на місці, яке ви обрали. Модель каміна може бути несхожою на те, що ви побачили. Так і не прагнете цього. Створіть індивідуальний шедевр, який підкреслить інтер’єр саме цієї кімнати.

Деякі фахівці радять попередньо виготовити макет споруди. В результаті ви зможете реалістично побачити, що в результаті вийде. Це можна здійснити за допомогою пінопласту і клею ПВА. Так, ви побачите реально готову конструкцію і, можливо, щось додасте.

Реалізація мрії!

Камин из гипсокартона своими рукамиМакет

Роботи слід починати з виготовлення короба. Можна сміливо сказати, що цей етап роботи найважливіший, адже вже на цьому етапі закладається основа, міцність і стійкість майбутнього каміна. Як правило, каркас виготовляється з профілю UD і CD. Попередньо з проекту, намальованого на листку папері, переносите обриси каміна на стіну і частково на підлогу. При цьому використовуєте рівень, досягаючи тим самим точності. Важливо, щоб направляючий профіль був надійно закріплений до стіни.

Кожен поставлений профіль необхідно перевіряти рівнем. Важливо, щоб розмір повністю відповідав розмірам на кресленнях. Якщо поспішити, то можна відхилитися від заданих розмірів, що призведе до того, що електричний симулятор вогню не влізе в камін. Тоді вся ваша робота піде під укіс!

Камин из гипсокартона своими рукамиКаркас профільний

Коли весь каркас буде готовий, можна приступати до облицювання його гіпсокартоном. Після цього кожен утворився стик замазується спеціальною шпаклівкою. Важливо використовувати спеціальну стрічку — серп’янку — яка запобігає появі тріщин. На кути встановлюються алюмінієві куточки, які додадуть каміна більше міцності і строгості обрисів. Якщо ви хочете виготовити підніжжя, то вам буде потрібно додатково спорудити для нього каркас з профілю. Згодом на це підніжжя можна покласти в якості декору колоди.

Перед встановленням електричного каміна потрібно добре прошпатлевать всю конструкцію. Після затірки камін буде готовий до оздоблювальних робіт.

Декорування каміна – важливий етап

Камин из гипсокартона своими рукамиОбшивка гіпсокартоном

Створивши каркас і обшивши його гіпсокартоном, ви виконали лише половину роботи. Наступний етап, мабуть, найголовніший – декорування. Портал є головним елементом кожного каміна. По суті, це його фасад, який завжди буде на видноті у всіх. Для його оформлення можна використовувати абсолютно будь-який матеріал. Наприклад, це може бути:

 1. Мармур.
 2. Цегла.
 3. Фарбування.
 4. Гіпсова оздоблення.
 5. Кування.
 6. Штучний камінь.
 7. Плитка.

Камин из гипсокартона своими рукамиВиготовлення каміна

Необов’язково використовувати строго один матеріал. Можна скомбінувати, досягнувши максимальної краси. Якщо ви дісталися до підніжжя, тут можна використовувати камінь, мармур, плитку або цегла. Вибір буде залежати від загального інтер’єру кімнати. Можна встановити деякі засоби, які будуть надавати муляжу природності: ковану решітку, поліна і т. п.

Треба стежити за повною гармонійністю оформлення каміна. Кожен елемент повинен повністю відповідати стилю і передавати дизайнерську ідею.

Незабутня мить!

Камин из гипсокартона своими рукамиКамін у поздовжньої стіни

Мабуть, кожен знає, що на вогонь людина може дивитися, не відриваючись, довгі години. Ця істина підтверджується багатьма поколіннями. Якщо ви хочете створити вдома затишок, гармонію, який буде доповнюватися каміном, то не зволікайте. Швидше беріться за справу. Ми впевнені в тому, що у вас обов’язково вийде. Трохи терпіння і ви зможете сидіти кожен вечір зі своєю коханою людиною біля вогню, нехай навіть штучного.

Відео

Фото

Камин из гипсокартона своими рукамиКутовий з гіпсокартону

Камин из гипсокартона своими рукамиГіпсовий камін в інтер’єрі

Камин из гипсокартона своими рукамиДекоративна обробка

Камин из гипсокартона своими рукамиОздоблення каменем

Камін з гіпсокартону своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code