Сталевий трубний профіль відноситься до розряду найбільш привабливих матеріалів, використовуваних при облаштуванні конструкцій самих різних категорій. Особлива привабливість профільних заготовок пов’язана з наявністю у них безлічі чудових властивостей, основними з яких є простота підготовки труб, легкість їх формування та монтажу.

Цим і пояснюється високий попит на профільні вироби серед приватників, які планують зібрати каркас будинку з профільної труби своїми руками.

На початковому етапі складальних робіт вам слід визначитися з оптимальними параметрами профільних заготовок (їх перетином і загальною кількістю), що забезпечують міцність і надійність майбутнього каркаса. Після цього необхідно визначити ті ділянки будівництва, для зведення яких будуть використовуватися трубні металеві профілі. Варто відзначити, що з металевої профільної труби можуть збиратися:

  • підстава обв’язки і стать;
  • зовнішні стіни каркаса;
  • міжкімнатні перегородки;
  • підстава перекриття та покрівля.

Підготовка до монтажу

Каркас дома из профильной трубы своими рукамиМонтуємо каркас будинку

Для самостійної підготовки каркасної конструкції з профілю можна використовувати типові комплекти, що надходять у вільний продаж. У цьому випадку її монтаж зводиться до простим складальними операціями, виробленим за допомогою класичних гвинтових з’єднань.

У тому випадку, якщо ви вирішили використовувати для монтажу окремі профільні заготовки – вам доведеться залучити до роботи спеціаліста по зварюванню і підготувати повний комплект відповідного обладнання. При цьому складання складовою металевої конструкції проводиться, як правило, безпосередньо на місці спорудження майбутньої будови.

При монтажі каркасної конструкції необхідно суворо дотримувати всі вимоги інструкції щодо його складання, звертаючи особливу увагу на якість зварювання окремих складових.

Слід контролювати вертикальність і горизонтальність установки всіх елементів, а також правильність їх розміщення при збірці.

Оскільки маса металевої збірної конструкція невелика – як фундаментного підстави можуть бути використані звичайні палі або залізобетонні блоки невеликого розміру.

Порядок монтажу конструкції

Каркас дома из профильной трубы своими руками

Збірка каркаса з профільної труби проводиться зазвичай в такому порядку:

  1. В першу чергу готується нижня обв’язка, елементи якої надійно приварюються до фундаментних закладок (штирів). Таке кріплення надає возводимой конструкції необхідну стійкість і жорсткість.
  2. Потім до елементів нижньої обв’язки приварюються кутові стійки каркаса.
  3. Проміжні вертикальні стійки кріпляться по периметру конструкції на рівній відстані одна від одної (дорівнює або трохи менше ширини обшивального матеріалу).
  4. Після цього можна перейти до остаточного закріплення стійок шляхом приварювання до них верхньої обв’язки. З метою додання конструкції додаткової стійкості рекомендується використовувати спеціальні розпірки, виготовлені з тих же профілів і привариваемые до елементів обв’язки.

Для складання елементів каркаса, відчувають підвищене навантаження вплив (нижня обв’язка і стійки) зазвичай застосовуються труби з товщиною стінок 8 мм і перетином 100х100 мм. Додаткові розпірки виготовляються з профілю перетином 60х60 мм

З особливою увагою слід поставитися до профільних лагів, на які настилається чорнову підлогу і які закріплюються на балках нижньої обв’язки за допомогою зварювання.

Для отримання повноцінного статевого покриття відстань укладаються між лагами не повинно бути більше 60см.

По його завершенні ви можете перейти до монтажу міжповерхового перекриття. Ця каркасна конструкція включає в себе комплект спеціальних профілів, що закріплюються на стінах споруджуваного споруди і балки перекриття, до яких знизу кріпиться стельова обшивка.

Складання елементів покрівлі

Каркас дома из профильной трубы своими рукамиФерми з профільної труби

На заключному етапі підготовки каркаса будинку з профільної труби своїми руками збирається кроквяна система будови, яка може бути частиною всієї споруди або ж являти собою окрему конструкцію.

У тому випадку, якщо ви використовуєте для закриття покрівлі легкі матеріали (полікарбонат, ондулін або прозорий шифер) – складання полегшених елементів конструкції зручніше всього проводити на землі. Підготовлені таким чином ферми можна потім піднімати наверх і приварювати їх до елементів обв’язки. Для підготовки покрівлі з важких матеріалів необхідно буде використовувати більш потужні профілі. Складання конструкції в цьому випадку краще всього проводити прямо на даху.

В якості основного несучого елемента покрівлі – мауерлата – використовується потужний швелер, до якого згодом кріпляться всі інші елементи даху (прогони, крокви, конькові опори тощо).

Каркас будинку з профільної труби своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code