Багато власників садових ділянок мріють про самостійну будівництва лазні, яка відповідала б усім побажань господаря, тобто була спланована повністю «під нього». В наші дні є всі умови для того, щоб такі мрії перетворилися на реальність. Все, що потрібно починаючому будівельникові – це дотримуватися певних інструкцій.

У статті ми розповімо вам про те, як можна побудувати каркасну лазню своїми руками, розглянемо основні етапи її збирання та обробки, а також який проект обрати для каркасної лазні.

Відзначимо, що представлений тип будівлі обраний нами через його дешевизну і простоту, так як він базується на використанні вже готових до застосування деревних заготовок.

Матеріали та план будівництва

Каркасная баня своими рукамиПлан будівництва

При підготовці до будівництва вам необхідно буде закупити наступні матеріали:

 • брус 100×100 мм;
 • заготовки дощок 50×150 мм;
 • гідроізоляційні та утеплювальні матеріали (руберойд, мінеральна вата або піноізол);
 • елементи внутрішньої обшивки (вагонка);
 • матеріали, які використовуються для зовнішньої обшивки лазні (вагонка, СМЛ та інші)

Після того як всі матеріали закуплені – ви можете приступати до основних будівельних робіт, керуючись при цьому наступним планом:

 • розчищення будівельної площі і закладка фундаментного підстави;
 • зведення каркасних стін;
 • облаштування покрівлі;
 • монтаж підлоги і внутрішня обробка приміщень.

Фундамент каркасної лазні

Каркасная баня своими руками

Каркасне спорудження майбутньої лазні являє собою конструкцію зі стійок триметрової довжини, всередині і зовні обшитих дошками, між якими міститься вибраний вами утеплювач.

Каркасная баня своими рукамиСтовпчастий фундамент з цегли

Для каркасної лазні досить буде закладки стовпчастого фундаменту, глибина залягання якого визначається якістю ґрунту в місці будівлі. Так, для піщанику та суглинку вам необхідно буде заглибитися мінімум на 1,5 метра, у той час як для глинистого грунту буде достатньо глибини до 30 см.

Каркасная баня своими рукамиПристрій стовпчастого фундаменту

Ширина опор фундаменту вибирається з урахуванням передбачуваної товщини стін (рекомендована ширина – 270 мм). Для посилення опорного підстави під баню допускається заливка поверх стовпів додаткового стрічкового фундаменту (на всю ширину каркаса).

Монтаж каркасних стін

Каркасная баня своими руками

Спорудження каркасної конструкції лазні починається з підготовки обв’язки цоколя. Для цього заздалегідь оброблені антисептиком бруси 100×100 мм монтуються по периметру споруди та кріпляться між собою скобами і цвяхами.

Поверх них встановлюються опори з того ж бруса, які потім обв’язуються поверху будівлі дошками 50×150 мм. При цьому вертикальність установки опор обов’язково контролюється за допомогою будівельного рівня.

Каркасная баня своими рукамиУтеплення каркасної лазні

Проміжні стійки бажано встановлювати з кроком, відповідним розміру заготовок (плит) вибраного вами утеплювача. Крім того, при їх установці слід орієнтуватися на ділянки, де будуть розташовуватися отвори для вікон і дверей, а також місця примикання простінків.

Для підвищення міцності каркасної конструкції всі опорні стійки під час складання фіксуються з допомогою додаткових розпірок.

Облаштування даху

Каркасная баня своими руками

Покрівля лазні виготовляється з тих же дощок з перетином 150×50 мм. При цьому кроквяну систему ви можете зібрати на землі і вже в готовому вигляді встановити її на верхню обв’язку. Але спершу вам потрібно буде встановити і закріпити поверх обв’язки спеціальний брус (мауерлат), який використовується в якості несучої основи майбутньої даху.

Каркасная баня своими рукамиВиди обрешітки

Після того як ви встановите кроквяну систему – можна буде перейти до облаштування решетування, виготовляється з дощок товщиною в 20 див. По завершенні застилки обрешітки (яка ведеться зазвичай, починаючи від коника), можна буде перейти до укладання вибраного вами покрівельного покриття.

Внутрішні роботи

Каркасная баня своими руками

При реалізації проекту з будівництва каркасної лазні своїми руками потрібно пам’ятати і про внутрішніх роботах, передусім – про застилке статі, яка організується, як правило, за традиційною схемою:

 1. В першу чергу до лагів обв’язки кріпляться поперечні бруси перетином 50×50 мм
 2. Потім на них стелиться чорнова підлога, що закривається зверху шаром руберойду.
 3. Після цього на кладуть руберойд мінеральні плити завтовшки близько 100 мм, які закриваються зверху чистовим підлогою з обрізної дошки.
 4. По завершенні всіх цих процедур потрібно буде змонтувати спеціальну вентиляційну трубу, що забезпечує витяжку випарів з-під підлоги.

Зверніть увагу на те, що в мийному відділенні підлога повинна набиратися з одних лише розбірних дощок, добре підігнаних одна до іншої.

Каркасная баня своими рукамиМонтаж дверей

Закінчивши роботи з застилке підлоги, ви можете перейти до оформлення віконних і дверних прорізів, а також до встановлення всіх закладених у проекті перегородок. Стелі в приміщеннях лазні закриваються дошками чи вагонкою, під які попередньо укладається пароізоляційний і утеплювальний матеріал. Зовнішня і внутрішня обробка стін будови також організовується за класичною схемою.

Каркасная баня своими рукамиВнутрішня обробка

Ми представили вашій увазі коротку інструкцію про черговість виконання всіх робіт по зведенню каркасної лазні. Може бути, у вас є додатковий матеріал до нашої статті? Залишайте свої коментарі.

Читайте також:

 • як правильно зробити полиць в лазні;
 • як зробити підлогу в лазні своїми руками;
 • стовпчастий фундамент для лазні своїми руками.

Відео

Як правильно будувати каркас лазні ви можете подивитися в представленому відеоматеріалі:

Каркасна баня своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code