Мабуть, самим універсальним матеріалом в будівництві можна сміливо назвати грунт. Його використовують у підготовчих роботах перед фарбуванням, шпаклюванням, поклейка шпалер і притому на різних поверхнях: штукатурці, металі, дереві та інших. І дійсно, грунтовка застосовується при різних роботах як всередині, так і зовні. Вона сприяє більш міцному з’єднанню самої поверхні з лакофарбовими та іншими оздоблювальними матеріалами, а також запобігає корозії і різні відшарування з оброблюваної поверхні. Тому в ремонтних роботах без грунтовки нам ніяк не обійтися.

Когда нужно грунтовать стеныРемонт в квартирі

Можливо, ви у своїй квартирі або будинку затіяли ремонт. Зрозуміло, що належить виконати багато роботи: фарбування, шпаклівка, поклейка шпалер і т. п. В яких саме оздоблювальних роботах необхідно застосовувати грунт? Чому важливо виконати таку обробку? У цій статті ми розглянемо ці питання, з’ясувавши, коли потрібно грунтувати стіни або стелю.

Перед фарбуванням стін

Когда нужно грунтовать стеныҐрунтування поверхні чистої стіни

Треба сказати, що в обробних роботах кімнат не завжди доречно використовувати шпалери. Деколи найефективнішим і притому недорогим методом цілком може бути фарбування стін. На перший погляд, цей спосіб перетворення є не таким вже й складним. Як правило, особливих труднощів при виконанні цієї роботи не виникає. Але все ж є нюанси, про які варто дізнатися. Наприклад, потрібно грунтувати стіни перед фарбуванням? Потрібно, але перед грунтуванням стіни, в обов’язковому порядку, очищаються від старих шпалер, непридатної штукатурки або фарби.

Когда нужно грунтовать стеныСтіни потрібно очистити

Обов’язково видаліть жирові плями мочалкою, просоченої лужним розчином. Не варто залишати на стіні і темних плям цвілі. Видаліть її спеціальним миючим розчином або жорсткою щіткою. Тепер можна ґрунтувати.

На тільки що поштукатуренную стіну наносити грунтовку не можна. Це можна зробити через 4 тижні. Після грунтування стіни повинні пройти добу і лише тоді їх можна фарбувати.

Когда нужно грунтовать стеныПереливаємо ґрунтовку у відповідну ємність

Ґрунтовку необхідно добре розмішати, і, якщо треба, додати туди спеціальний засіб, який рекомендує виробник. Зазвичай ґрунтувальний матеріал наноситься в один шар. Але буває і так, що необхідно рекомендації, зазначеної на банку, наносити кілька шарів. Коли грунтують стіни більш ніж в один шар, це говорить про те, що поверхня стіни має у своїй структурі поглинаючу здатність або в приміщенні підвищена вологість і потрібно створити відповідний водонепроникний бар’єр (такою властивістю володіють акрилові грунтувальні лаки).

Наступний шар потрібно наносити після повного висихання попереднього.

Грунтовка наноситься на штукатурку, або вже на пофарбовану поверхню, і неважливо яка це була фарба: водоемульсійна, акрилова, алкідна, масляна або інша. В даному випадку грунтувальний засіб є сполучною для частинок фарби або штукатурки, що незмінно зробить підстава, на яке будемо наносити фарбу, більш однорідним. Варто зауважити, що це сприяє і більшої економії фінішного кошти, так як значно зменшуються вбираючі властивості поверхні, що фарбується.

Перед шпаклівкою стін

Когда нужно грунтовать стеныҐрунтовка малярським пензлем

Враховуючи властивості ґрунтувального засобу пов’язувати лакофарбовий (або інші матеріали) з поверхнею, цілком логічно зробити висновок, що грунтувати перед шпаклівкою не тільки потрібно, але і важливо. Якщо цього не зробити, то з часом вся шпаклівка на стіні може потріскатися або відшаруватися і обсипатись.

Якщо шарів шпаклівки буде кілька, то після кожного нанесення і висихання шару шпаклювального матеріалу грунтувати поверхню потрібно обов’язково і навіть після нанесення фінішного шару шпаклівки потрібно дати їй висохнути, потім відшліфувати і потім покрити грунтувальним засобом.

Будь ласка, дотримуйтесь порад професіоналів, а також рекомендацій з цієї статті і тоді зайвої витрати грошей, часу і сил ви зможете уникнути. Так треба грунтувати стіни при нанесенні на них будь-якого оздоблювального матеріалу? Відповідь: треба.

Відео

Чи обов’язково потрібно грунтувати стіни перед шпаклюванням? Відповідь ви отримаєте, переглянувши це відео:

Подивіться відео про оригінальний спосіб грунтування стін:

Коли потрібно грунтувати стіни

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code