Котел на відпрацьованому маслі є одним з найбільш ефективних і доступних за вартістю пристроїв опалення. Їм можна оснащувати різні приміщення самого різноманітного призначення. Відпрацьоване масло, використовуване при роботі котла, не тільки характеризується високою продуктивністю, але і може зберегти значні кошти власника. Подібні пристрої можна з легкістю поєднувати з іншими приладами опалення — повітронагрівачами і водогрійними котлами.

У статті ми розповімо як зробити котел на відпрацювання своїми руками, надамо креслення і відео інструкції.

Ефективність використання котла на відпрацювання

Котел на отработке своими рукамиВідпрацьоване моторне паливо

Особливо ефективно зробити котел на відпрацюванні в місцях, де відсутня можливість використання централізованого опалення чи бувають періодичні перебої з постачанням палива або інших ресурсів.

Використання котла на відпрацьованому маслі вирішує дві проблеми одночасно: утилізацію відпрацьованого масла і практично безкоштовне опалення приміщень.

Після самостійного складання котла вийде обладнання потужністю до 15 кВт, якого буде достатньо для прогрівання площі до 50 кв. м. Нагрівання до 80 градусів здійснюється за 1,5 години.

Для виробництва котла на відпрацювання слід підготувати:

  • циркуляційний насос;
  • пальник;
  • компресор;
  • котел;
  • розширювальний бак;
  • вхідну і вихідну магістралі в збірці;
  • зварювальне обладнання.

Але перш ніж почати зборку і установку даного устаткування потрібно продумати систему безпеки його використання. В процесі експлуатації котла продукти горіння необхідно видаляти з опалювального простору. Для цього обов’язково потрібно встановити димар. Для захисту стель від нагрівання при зіткненні з ним, потрібно кожух. Також потрібно забезпечити наявність у ньому тяги і поставити спеціальну заслінку, яка при необхідності буде її перекривати. Вона також буде служити захистом від безконтрольного та випадкового надходження повітря зовні приміщення, в тому числі, запобіжить охолодження простору, в той час, коли устаткування не використовується.

Обов’язково потрібно забезпечити провітрювання приміщення і доступ свіжого повітря. Використовувана у виробництві пальник котла, як правило, відкритого типу. Це означає, що буде спалюватися кисень, який знаходиться в опалювальній кімнаті. З-за такої особливості застосовуваної пальника виникає реальна небезпека отруєння чадним газом споживачів.

Правила установки обладнання

Котел на отработке своими рукамиСхема

Мають котел в приміщенні таким чином, щоб біля нього не перебували легко займисті матеріали. Слід продумати виконання мінімальних правил пожежної безпеки. Їх потрібно дотримуватися при виборі розташування агрегату. Для установки котла знаходять місце, яке має відповідати одночасно декільком критеріям. Насамперед, легкою доступністю, адже досить часто доводиться доливати паливо в ємність. При цьому котел не повинен заважати зручного переміщення по приміщенню. Із-за нагріву зовнішніх частин агрегату, необхідно пам’ятати, що до його корпусу небезпечно буде торкатися.

Розпал котла

Котел на отработке своими рукамиЯк це працює

Для швидкого розпалювання можна в камеру згоряння долити до 100 гр. горючої рідини (бензину, гасу або спеціальної рідини). З паперу зробити гніт і ретельно змочити його в рідині з одного боку. Підпалити гніт і через зольник або верхню кришку опустити його на дно камери, включивши вентилятор наддуву. Гаряча рідина легко розгориться, а вже через кілька хвилин масло закипить, котел прогріється і увійде в робочий режим.

Додаткові рекомендації по експлуатації пристрою

Котел на отработке своими рукамиЕлементи пристрою

Для додання естетично привабливого зовнішнього вигляду котел можна пофарбувати зовні жаростійким лаком або спеціальною фарбою. Основа підлоги, на який буде встановлюватися агрегат, бажано викласти жаростійкою керамічною плиткою або натуральним каменем. Не рекомендується встановлювати обладнання таким чином, щоб біля нього знаходилася меблі або різні предмети інтер’єру.

Заборонено обшивати котел дерев’яними панелями або пластиковою вагонкою зі зрозумілих причин пожежної безпеки.

Дотримуючись нескладних вимог, можна довго і безбоязно використовувати для опалення котел на відпрацювання не тільки господарських, виробничих, але й для оснащення житлових приміщень. Просто потрібно постійно пам’ятати, що даний тип обігрівального обладнання не є абсолютно безпечним. Хоча таке визначення відноситься до будь-яких видів опалювальних котлів.

Відео

Приклад котла на відпрацюванні в наступному відеоматеріалі:

Про те, як влаштувати димар для котла на відпрацюванні:

Котел на відпрацювання своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code