Серед атрибутів оформлення фасадів житлових будівель особлива увага приділяється ганку, який розташований при вході в будинок і в першу чергу характеризує смак його власника. Згідно загальноприйнятій думці, ганок, позбавлене козирка, створює враження незавершеності робіт по оформленню фасаду. До того ж не багатьом сподобається перспектива відкривати двері в погану погоду під проливним дощем, наприклад.

Крім зазначених вище аргументів потреба в козирку над вхідними дверима пояснюється причинами естетичного плану. До цього слід додати, що будь-який бажаючий (за наявності досвіду відповідних робіт, а також уміння поводитися з найпростішим інструментом) легко може зробити козирок над ганком своїми руками.

Різновиди козирків

Козырек над крыльцом своими рукамиДвосхилий

На практиці зустрічається кілька різновидів захисних козирків, що відрізняються не тільки по використовуваному матеріалу, але і за своєю формою. При цьому найбільш поширеними є наступні варіанти:

  • односхилий козирок з що закріплюються на стіні фасаду каркасом;
  • двоскатний дах, обидва схилу якого прикривають ганок з кожної з його сторін;
  • козирок у формі шатра, повністю закриває майданчик перед вхідними дверима;
  • арочна конструкція, яка оздоблює ганок зверху і з боків.

Козырек над крыльцом своими рукамиАрочний козирок

За способом кріплення всі відомі козирки діляться на споруди, які монтуються на спеціальних опорах і на підвісні конструкції, фіксуються безпосередньо на стіни за допомогою спеціальних кронштейнів.

Вибір матеріалу і підготовка ескізу

Перед початком робіт необхідно спочатку вибрати матеріал для майбутнього козирка, а також підготувати його ескіз з урахуванням вже обраного матеріалу і особливостей клімату у вашому регіоні. При цьому найчастіше в умовах середньої смуги Росії для виготовлення цих захисних пристосувань вибирається деревина, яка легко піддається декоративній обробці, що дозволяє прикрашати фронтони козирка витонченою різьбою.

Козырек над крыльцом своими рукамиСхема козирка

В якості покрівельного покриття для нього найчастіше використовується металочерепиця або інші аналогічні за властивостями матеріали. Якщо ж ви плануєте виготовити захисний навіс у вигляді арки або шатра – для їх закриття найзручніше використовувати черепицю або ж виготовити його з полікарбонату.

Козырек над крыльцом своими рукамиАрочний козирок з дерева

Роботи з облаштування козирка починаються з підготовчих операцій, які перебувають у розмітці місця його встановлення і зняття всіх необхідних замірів. При цьому слід враховувати, що козирок повинен повністю перекривати ганок по всій площі і навіть трохи виступати за його межі. Такий запас дозволить вам практично повністю захистити ваше ганок від дощу, при сильному вітрі.

Козырек над крыльцом своими рукамиКонструкція односкатного козирка

Коли виміри закінчені, на аркуші паперу готується ескіз майбутнього виробу із зазначенням усіх його розмірів. Такий начерк допоможе вам визначитися з кількістю матеріалів, необхідних для виготовлення козирка і які потрібно буде закупити. При цих підрахунках повинен враховуватися кут нахилу скатів і їх загальна довжина. Перед початком робіт крім дощок і брусів, необхідних для облаштування обрешітки і крокв, готуються спеціальні кутові кронштейни, а також закуповується покрівельний матеріал.

Порядок виготовлення дерев’яної конструкції

Роботи з будівництва козирка з дерева починаються з виготовлення декількох кроквяних косинців, утворених двома балками, скріпленими між собою під кутом в 45° або 60° (в залежності від ширини перекритої площі).

Козырек над крыльцом своими рукамиКреслення двосхилого козирка на дерев’яному каркасі

Після цього з косинців збирається покрівельна двосхилий конструкція, що скріплюється за допомогою двох поздовжніх балок, конька і системи розпірок. Вийшло споруда має бути надійно закріплено в розміченому місці стіни на заздалегідь змонтованих металевих кронштейнах, які повторюють форму косинців.

Козырек над крыльцом своими рукамиВиготовлення кронштейнів

В якості додаткових опор використовуються дві вертикальні балки з укосинами, які жорстко фіксуються на стіні фасаду по боках від ганку. Зазначимо, що перед остаточним закріпленням конструкції необхідно перевірити горизонтальність її положення, а також вертикальність установки додаткових опорних балок. Зрозуміло, що все сказане відноситься до монтажу козирка підвісного типу.

Якщо ви вибрали варіант захисного козирка з окремими опорами, необхідність у використанні спеціальних металевих кронштейнів відпадає.

В цьому випадку в якості опорних елементів виступають спеціальні стовпи, що виготовляються з деревини або з металу і встановлюються в заздалегідь підготовлені приямки. Перед їх установкою на дно ям засипається суміш щебеню з піском, після чого основу стовпових опор бетонується на всю глибину приямка. До верхньої частини опорних стовпів кріпляться несучі балки зі змонтованим на них системою крокв (тобто вся підготовлена раніше конструкція). Для дерев’яного ганку цілком достатньо двох пар кроквяних ніг, які для підвищення жорсткості конструкції додатково з’єднуються ригелями.

Козырек над крыльцом своими рукамиВиготовлення крокв

Завершується монтаж каркасу установкою і подальшим закріпленням конькового бруса.

Козырек над крыльцом своими рукамиЗдійснюють монтаж кронштейнів і крокв

Після цього вже змонтованим крокв настилається решетування (для її виготовлення можуть використовуватися тонкі бруски, листи товстої водостійкої фанери або дошки).

Козырек над крыльцом своими рукамиПідшивають козирок і роблять решетування

Поверх обрешетування укладається покрівельний матеріал, монтаж якого здійснюється у передбаченому для обраного вами типу покриття порядку.

Козырек над крыльцом своими рукамиУкладають покрівлю

При остаточній обробці козирка слід потурбуватися про спеціальні гачки для кріплення ринв, а також про вітрових планках. На заключному етапі робіт монтуються елементи водостоку і захисна планка.

Конструкція з полікарбонату

У другій частині цієї статті будуть розглянуті особливості виготовлення захисного козирка з такого поширеного матеріалу, як полікарбонат. Його поява справила невелику революцію в конструюванні більшості видів полегшених і прозорих для світла конструкцій. І, дійсно, порівняно недорогий, досить міцний і легкий мобільний матеріал відразу ж почав користуватися підвищеним попитом у споживача і широко використовуватися не тільки при виготовленні навісів, але і при облаштуванні теплиць, світлових ліхтарів, декоративних огорож і т. п.

Козырек над крыльцом своими рукамиЗ металу і полікарбонату

Будь-яка людина, знайомий з ажурними формами козирки з полікарбонату над вхідними дверима, напевно по достоїнству оцінив його естетичність і не відмовиться мати подібну конструкцію в своєму будинку. Саме тому ми вирішили допомогти домашнім майстрам і ознайомити їх зі специфікою вибору матеріалу каркаса, а також з основами проектування та практичного виготовлення подібних конструкцій.

Вибір матеріалів для каркаса

При виборі матеріалу, найкращим чином поєднується з полікарбонатом і забезпечує козирка максимально можливу міцність, крім спеціальних вимог СНиП повинна прийматися в розрахунок і привабливість його зовнішнього вигляду.

Ось чому в першу чергу ми спробуємо дослідити різні види матеріалу для каркаса на предмет їх сумісності з полікарбонатом, а також спробуємо дати оцінку недоліків і переваг кожного з них.

Деревина

Козырек над крыльцом своими рукамиДерев’яний каркас двосхилого козирка

Каркас з дерева відрізняється простотою збірки і відносно невисокою вартістю, але істотно поступається того ж металевої основи надійності та граничними строками експлуатації. Для усунення цього недоліку для такого каркаса рекомендується застосовувати тільки тверді породи дерева.

Перед тим як зробити такий каркас деревину слід кілька разів обробити оліфою типу «Оксоль» або аналогічної просоченням, що надійно захищає її від гниття. З естетичної точки зору козирок з полікарбонату з таким каркасом ідеально вписується в фасад дерев’яного будинку, зруб якого виготовлений з бруса.

До каркасу з зазначених сортів деревини листи полікарбонату кріпляться за допомогою стандартних саморізів з використанням спеціальних термічних шайб, які забезпечують герметичність зони кріплення і мають забарвлення під колір самого листа.

Алюміній

Козырек над крыльцом своими рукамиЗ полікарбонату і алюмінію

Каркас на основі алюмінієвого профілю також досить легкий і відрізняється простотою монтажу, оскільки для його виготовлення використовуються куточки або трубки, без праці піддаються нарізці і формуванні. Одне з достоїнств козирка на алюмінієвому каркасі – необов’язковість його грунтовки і захисного фарбування. Відносним недоліком цього матеріалу є його значна вартість.

Але якщо вас не дуже турбують витрати на матеріал, а в першу чергу привертає дизайн самої конструкції – даний варіант є найкращим. Козирок з каркасом на основі алюмінієвого профілю буде ідеально виглядати на тлі будь-якого сучасного фасаду.

Сталевий профіль

Козырек над крыльцом своими рукамиІз сталі і полікарбонату

Конструкція із сталевого профілю відрізняється високими показниками міцності, але при цьому вона має значну вагу і повинна кріпитися з особливою ретельністю (бажано з використанням анкерних болтів). Крім цього, надійність кріплення такого навісу над вхідними дверима може бути забезпечена за рахунок застосування різьбових з’єднань (болтового або гвинтового).

Для підвищення естетичності сприйняття всієї конструкції в цілому всі з’єднання найкраще виконати електричної зварюванням, а потім акуратно зашліфувати їх за допомогою болгарки.

Козырек над крыльцом своими руками

По завершенні шліфувальних робіт каркас необхідно ретельно загрунтувати і пофарбувати якісною фарбою (бажано в два шари). Кріплення заготовок стільникового полікарбонату до сталевого профілю здійснюється за допомогою саморезов з застосуванням спеціальних прокладок і заглушок, що перекривають доступ вологи до каркаса.

Особливості облаштування навісу

Деякі нюанси виготовлення козирка з покриттям з полікарбонату ми розглянемо на прикладі найпростішої конструкції, при складанні якої матеріал укладається без його деформування (згинання) і з невеликим ухилом, що забезпечує стік дощової води. Всі необхідні операції проводяться в цьому випадку з урахуванням таких особливостей монтажу:

  1. Оскільки полікарбонат випускається і продається листами розміром 6×2,1 метра – вам необхідно заздалегідь підготувати інструмент для нарізки (ножівку, електричний лобзик або звичайний канцелярський ніж).
  2. Каркас навісного козирка може бути зафіксований на стіні за допомогою спеціальних пристрілювальний дюбелів.
  3. Для зручності проведення монтажних робіт до закріплення листів полікарбонату краще всього приступати після закінчення фіксації каркаса на стіні.
  4. Кількість точок кріплення листа повинно бути не менше чотирьох.

Козырек над крыльцом своими рукамиКріплення полікарбонату до металевого каркасу

На закінчення ще раз відзначимо, що для фіксації заготовок полікарбонату на каркасі повинні застосовуватися покрівельні саморізи необхідної довжини з еластичною прокладкою і спеціальної шайбою.

Відео

При наявності обладнання можна самостійно зробити кований козирок з полікарбонатом, як в цьому відеоролику. Наочна інструкція по виготовленню тут же:

Можна зробити односхилий козирок з вертикальними опорами:

Фото

Козырек над крыльцом своими рукамиКозирок вальмового типу

Козырек над крыльцом своими рукамиКозирок з тонких рейок

Козырек над крыльцом своими рукамиДвосхилий, прикрашена кованим металом

Козырек над крыльцом своими рукамиДерев’яний односхилий козирок над входом

Козырек над крыльцом своими рукамиАрочний

Козырек над крыльцом своими рукамиДерев’яний двосхилий дашок на опорних стовпах

Козирок над ганком своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code