Одним із способів зміцнити своє здоров’я і підвищити життєвий тонус всього організму є регулярне відвідування лазні. Однак для досягнення хороших результатів слід використовувати температурну «шокотерапію» — застосовувати обливання або купання в купіль з холодною водою.

Купіль може бути декількох видів:

  • дерев’яна;
  • пластикова;
  • бетонна.

Купель для бани: виды конструкции и материалыБетонна

Місце установки теж може розрізнятися:

  • в приміщенні лазні;
  • на вулиці.

Матеріал, розташування і обсяг вибираються виходячи з особистих уподобань власника.

Якщо приміщення лазні занадто мало, то не залишається нічого іншого, як облаштувати купіль за її межами. У цьому випадку бажано зробити її з бетону або пластику, так як дерев’яна конструкція на вулиці не прослужить тривалий час.

Якщо приміщення лазні дозволяє виділити окрему кімнату для обладнання у ній конструкції, можна використовувати будь-який будівельний матеріал. В залежності від розмірів додаткового приміщення можна облаштувати цілу кімнату відпочинку.

В залежності від того, скільки чоловік будуть одночасно користуватися лазнею, вибирається відповідний обсяг купелі.

Монтаж на вулиці

Купель для бани: виды конструкции и материалыКупіль поза лазні з подіумом

Найпростішим способом організації ємності є вибір готової пластикової форми. Якщо ємність з пластику потрібного розміру монтується на вулиці, варто передбачити для неї фундамент, що забезпечує її стійкість, можливості для наповнення і спускання води, а також пристрої очищення води. Не зайвим буде і навіс. Пластикова форма дуже легка, тому велику увагу слід приділити наданню їй стійкості.

У той же час пластик є дуже зручним будівельним матеріалом – з-за своєї стійкості до морозів, корозії і зовнішніх впливів. Тому найбільш підходящим способом розміщення пластикової форми поза лазні стане її заглиблення в грунт.

Для цього потрібно підготувати котлован під розмір форми. Для збереження купелі в морози, можна забетонувати дно і стіни котловану.

Купель для бани: виды конструкции и материалыПластикова купіль

Не менш зручним вуличним варіантом є бетонна конструкція. В основному бетонні купелі облаштовуються в заглибленні. Спочатку потрібно підготувати котлован відповідного розміру, укласти гравійно-піщану подушку, арматуру і забетонувати – спочатку дно, а потім, за допомогою опалубки – стіни. В бетонну форму можна встановити готову пластикову форму, або ж обробити стіни облицювальним матеріалом – наприклад, плиткою. Плитку необхідно саджати на спеціальний клей.

Коли купіль розташовується поза лазні, основна проблема полягає в тому, щоб організувати зміну води та її очищення. Для захисту від опадаючого листя, пилу і снігу потрібно встановити навіс і подбати про спеціальний тенті, яким можна закрити конструкцію на той час, поки вона не потрібна.

Монтаж в приміщенні

Повернемося до питання вибору будівельного матеріалу. Звичайно, дерево набагато краще – тому що воно є не лише універсальним матеріалом, підходить під будь-який інтер’єр, але і тому, що купіль з дерева володіє цінними оздоровчими властивостями.

Купель для бани: виды конструкции и материалыЗбірка купелі

Дерев’яна конструкція являє собою дерев’яні дошки, скріплені між собою за допомогою металевого обруча – по суті, купіль — це велика бочка. Потрапити в неї можна за допомогою невеликої сходів.

Щоб забезпечити довгий термін служби виробу з дерева, необхідно обробити спеціальними засобами. У разі прогниванням дощок, може знадобитися часткова або повна заміна дерев’яної конструкції.

Купель для бани: виды конструкции и материалыСтяжні пристрій

Якщо планується зробити заглиблені купіль з бетону або пластику, необхідно спочатку облаштувати міцний фундамент, а також систему наповнення і зливу води. Бетонна купіль звичайно виглядає як невеликий басейн, облицьований оздоблювальними матеріалами – наприклад, кахельною плиткою. Пластикові форми також поширені завдяки легкості монтажу та різноманітності форм.

Рекомендуємо також прочитати:

  • душова кабіна зі шторками;
  • як зробити піч для лазні.

Фото

Купель для бани: виды конструкции и материалыКупіль Фурако з підігрівом

Купель для бани: виды конструкции и материалыКупіль з бетону, облицьована плиткою

Купель для бани: виды конструкции и материалыКупіль з гідромасажем

Купель для бани: виды конструкции и материалыКругла купіль для лазні зі сходами

Купель для бани: виды конструкции и материалыПолив’яна

Купіль для лазні: види конструкції і матеріали

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code