Присадибна ділянка — це не тільки місце для корисних культур. Найчастіше його хочеться зробити красивим. Найкраще розбити тут квітник або встановити клумби. Однак у деяких садівників і власників власних ділянок чомусь не виходить зробити дійсно яскраве оформлення за допомогою квітів.

Більшість із них виправдовують це тим, що для такої роботи потрібен професійний дизайнер. Насправді, практично будь-яка людина може створити у своєму саду щось дивовижне. Досить розібратись в облаштуванні клумб і використовувати трохи фантазії.

Квітник або клумба

Цветники и клумбы своими руками

Іноді можна почути запитання: у чому різниця між квітником і клумбою. Різниця між ними мінімальна. Воно полягає лише в тому, що клумба має строгу форму, в той час як квітник можна оформити більш вільно.

Зазвичай клумби бувають овальними або прямокутними. Є також і інші різновиди, але всім їм притаманна сувора геометрія.

Не можна сказати, що розбити клумбу складніше, ніж квітник. В обох випадках доведеться врахувати ряд речей для того, щоб квіти радували господаря весь теплий період року.

Важливі деталі

Цветники и клумбы своими рукамиЯк зробити клумбу

Перед тим як зробити клумбу або квітник, треба вирішити ряд питань.

 1. Вибір оптимальної колірної гами на ділянці. Власник повинен визначитися, які кольори він хотів би зробити переважаючими. Зазвичай буває так, що в саду висаджуються рослини різних кольорів, і потім виходять немислимі строкаті зарості, адже будь-які квітучі рослини мають властивість розростатися. Видаляти непотрібні кущі стає шкода. Це основна причина того, чому на присадибних ділянках немає зі смаком оформлених клумб.
 2. Друге питання тісно пов’язаний з першим. Він відноситься до вибору квітів. Краще брати улюблені рослини і обмежити число видів двома — трьома на одній клумбі. При цьому потрібно врахувати сполучуваність квітів один з одним і за кольором, і за природою. Відзначено, що деякі з них погано уживаються разом.
 3. Після того, як дві проблеми вирішені, треба зайнятися геометрією. Якщо планується створити клумби, то вони повинні бути наперед продумані. Треба врахувати і їх форму, і період цвітіння. Можна навіть розрахувати так, щоб після того, як одні квіти відцвіли, на їх місці плавно розпускалися інші.
 4. Квітник не вимагає таких точних геометричних розрахунків. Однак врахувати періоди цвітіння і сполучуваність рослин все одно потрібно.

Дизайн клумб і квітників можна не вигадувати, а просто повторити з вже існуючих ескізів.

Види клумб

Серед всіх різновидів клумб можна виділити кілька основних видів.

Килимові клумби

Цветники и клумбы своими руками

Зазвичай мають форму прямокутника або квадрата. У таких клумбах висаджуються низькоросла рослинність. Різнобарвні листя і квіти створюють приголомшливий візерунок, який радує власника практично весь теплий період часу. Справа в тому, що такі рослини рано зацвітають і пізно відцвітають.

При бажанні можна створити такий шедевр у себе на ділянці.

Килимові клумби — одні з найскладніших. Він вимагає не тільки ґрунтовного підходу до висадки рослин і їх підбору, але за ним також доведеться постійно доглядати.

Зазвичай такі клумби створюються дизайнерами. Їх можна побачити у міських парках, а також поряд з різними установами.

Регулярні і нерегулярні клумби

Цветники и клумбы своими рукамиНерегулярний квітник

Це два різновиди клумб, які розрізняються характером цвітіння. У регулярних всі рослини починають цвісти і відцвітати практично в один час. У нерегулярних створюються умови для того, щоб рослини при цвітінні перекривали один одного. Одні види відцвітають, другі тільки починають цвісти.

Клумба — моноцветник

Цветники и клумбы своими рукамиКлумба-моноцветник

Така клумба — одна з найпростіших. У неї висаджується один вид квітів. Наприклад, так можна створити міні-розарій. Простіше починати створювати квітники і клумби своїми руками саме таким способом.

Як зробити просту клумбу

Цветники и клумбы своими рукамиВибір квітів для клумби

Клумби на дачі можна зробити дуже легко.

 1. Спочатку треба створити невелику піднесеність. Клумба не повинна зливатися з навколишнім оточенням. Для цього можна підняти її з допомогою земляного насипу.
 2. Коли ділянка почав підніматися, необхідно надати йому форму. Круглі клумби робляться за допомогою шнура, прямокутні відміряють лінійкою або іншим інструментом.
 3. Квітник потрібно відгородити так, щоб він не заріс травою з городу. Для цього можна закопати по периметру пластикові трубки. Також можна насипати по краях гравій і укласти камені. Клумби, оформлені бордюром з каменів, що виглядають дуже естетично.
 4. Коли все готово, треба тільки висадити рослини.

Розкішний розарій на дачі

Цветники и клумбы своими рукамиРозарій на дачі

Створити розарій — більш складне завдання, ніж оформити клумбу. Однак якщо на дачі є вільний і добре освітлену ділянку розміром 20 кв. метрів, то можна створити зовсім невеликий храм для цієї цариці квітів.

Найголовніша умова — це хороша освітленість, тому що троянди дуже люблять світло і тягнуться до нього. В місці, де багато тіні, зарості кольорів несиметричними.

Весь процес можна розбити на кілька етапів:

 1. Вибір місця.
 2. Підготовка грунту.
 3. Вибір троянд.
 4. Висадка.

Вибір троянд для розарію — один з найбільш відповідальних етапів. Справа в тому, що висадка троянд в даному випадку має деякі особливості. Перший ряд оформляється низькорослими кущами, другий — кущами середньої висоти, а останній ряд складається, як правило, з плетистих троянд.

Низькі рослини досягають у висоту приблизно 40 см, середні — близько 80 см, а плетисті можуть зрости до кількох метрів і мають потребу в опорі.

Висадку краще проводити в кінці травня або на початку червня. Створення розарію — це динамічний процес. Просто посадити квіти недостатньо. За трояндами потрібно постійно доглядати протягом усього року, і тоді вони подарують свою красу.

Стильні клумби

Цветники и клумбы своими рукамиЦікавий квітник

Клумби можуть бути не тільки наземними. Вони можуть бути підвісними або навіть водними.

Плавучі клумби

Якщо на ділянці є водоймище, то можна створити креативні клумби на воді. Для цього треба лише знайти підходящий плавучий матеріал (наприклад, пінопласт). Рослини, що висаджуються у такий спосіб, мають дуже любити вологу.

Підвісні клумби

Якщо в будинку є кошики з дерева або пластику, то можна створити підвісні конструкції. Дерев’яні клумби для наземного розміщення категорично не підходять, тому що матеріал швидко зруйнується. А ось як надземних вони будуть служити чудово. Їх можна розмістити в будь-якому зручному місці. В тому числі вони можуть бути використані і в приміщенні.

Декоративний квітник

Цветники и клумбы своими рукамиТачка з квітами

В саду можна створити красиві клумби і квітники, використовуючи старі непотрібні матеріали. Наприклад, чудовий квітник вийде зі старої раковини. Для його створення потрібні:

 • раковина, яка залишилася після ремонту;
 • шматочок рабиці;
 • грунт і трохи щебеню;
 • камені, галька, пісок, просіяний торф.

Необхідно придбати насіння квітів.

 1. Спочатку раковині надають естетичний вигляд. Змішавши пісок, торф і цемент, треба обмазати зовнішню частину конструкції. При бажанні можна навіть створити на ній різні візерунки. Наприклад, імітацію каменю. Після цього слід почекати, поки суміш застигне.
 2. Вибравши місце в саду, треба встановити там камені і поставити на них раковину. Замість каменів можна використовувати цеглу та інші види опор.
 3. У тому місці, де біля раковини знаходиться отвір, треба підкласти рабицю.
 4. На дні потрібно зробити спочатку дренажний шар, а потім укласти шар грунту.
 5. Тепер необхідно почекати пару тижнів, щоб грунт осів.
 6. На останньому етапі можна висаджувати квіти.

Це один з численних способів, як зробити квітник, використовуючи підручні матеріали. Проявивши творчу жилку, можна знайти масу методів прикрасити сад, не вдаючись до послуг професійних дизайнерів. Це зекономить кошти і принесе задоволення майстру.

Оформлення квітників і клумб можна зробити будь-яким. Все залежить від бажання власника і типу посаджених квітів.

Де знайти ідеї для саду

Цветники и клумбы своими рукамиКвітучі лебеді

Сьогодні є один величезний джерело інформації, де зібрано дуже багато різних рішень для саду та присадибної ділянки — інтернет. Тут можна знайти корисні поради та рекомендації, а також цікаві сайти. Крім того, розбудити уяву допоможуть фотографії. Квітники і клумби, фото яких розміщують звичайні садівники, ні в чому не поступаються творам фахівців в області дизайну. І це налаштовує на творчий лад.

Ще одне джерело для натхнення — спеціалізовані журнали, де можна знайти цікавий дизайн квітника або клумби.

Фото

 Цветники и клумбы своими рукамиВибір колірної гами квітника

Цветники и клумбы своими рукамиКрасивий квітник

Цветники и клумбы своими рукамиКилимова клумба в парку

Цветники и клумбы своими рукамиКлумба з квітів та каміння

Цветники и клумбы своими рукамиКлумба-фонтан

Цветники и клумбы своими рукамиГеометрія квітника

Цветники и клумбы своими рукамиКвіти на камінні

Цветники и клумбы своими рукамиКвітучий сад

Цветники и клумбы своими рукамиКвітуча човен

Цветники и клумбы своими рукамиКвітуча клумба в саду

Цветники и клумбы своими рукамиПалітра кольорів

Відео

У наступних відеоматеріалах також порушується питання створення квітників та клумб:

Якщо ви хочете зробити ландшафтний дизайн дачної ділянки, наприклад озеленення ділянки або альпійську гірку, ландшафтні роботи краще всього замовляти у компаній, що займаються ландшафтом професійно.

Квітники і клумби своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code