Лінолеум — це один з найбільш поширених, практичних і доступних видів підлогового покриття. Даний рулонний матеріал є водонепроникним, гнучким і гладким, може мати різну товщину, а також різне призначення.

Тип лінолеуму

В залежності від того, для яких саме приміщення призначене покриття, виділяють кілька основних видів лінолеуму.

Побутовий лінолеум

Найпоширеніший вигляд покриття. Він є найбільш доступним, відрізняється екологічністю, може мати різний зовнішній вигляд (у тому числі, його поверхня може мати певний рельєф, підкреслює візерунок або малюнок). Побутовий лінолеум розрахований на приміщення з самої низькою прохідністю, і тому він має дуже тонкий захисний шар. Тим не менш, термін експлуатації побутового лінолеуму складає близько 10-15 років за умови, що матеріал покладений правильно.

Комерційний лінолеум

Найбільш довговічне покриття, зносостійкість якого порівнянна з мармуровою плиткою. На ньому не залишається слідів від каблуків і меблів, його поверхня є дуже міцною.

Комерційний лінолеум укладають в приміщеннях з високою прохідністю — в торгово-розважальних центрах, великих офісах, навчальних закладах, на виробництвах. Таке покриття не підтримує горіння, є стійким по відношенню до агресивних хімічних речовин, а також вологи, відрізняється зносостійкістю та додатково забезпечує хорошу звукоізоляцію.

Варто відзначити, що комерційний лінолеум відрізняється досить високою вартістю, однак з урахуванням тривалого терміну експлуатації його використання виявляється більш вигідним у порівнянні з побутовим або полукоммерческим покриттям.

Напівкомерційний лінолеум

Чим відрізняється побутовий лінолеум від напівкомерційного? Напівкомерційний лінолеум — це середня вартість та більш висока, ніж у побутового лінолеуму, зносостійкість. Такий матеріал представлений в безлічі забарвлень, його зовнішній вигляд формується декоративним шаром.

Крім декоративного шару, лінолеум напівкомерційний має основу і захисний шар, що оберігає її від стирання. Саме за рахунок захисного шару матеріал служить довше — його поверхня є більш міцною.

Використовувати напівкомерційний лінолеум можна в приміщеннях, де передбачається середня прохідність: наприклад, для офісних приміщень, в невеликому офісі, шкільному класі, дитячому садку. Також даний матеріал часто укладають будинку в тих приміщеннях, де на підлогу доводиться підвищене навантаження (наприклад, в коридорі, на кухні, в передпокої і т. п.).

Додатково напівкомерційний лінолеум може мати протиковзке та антибактеріальне покриття.

Спеціальний лінолеум

Це підлогові покриття, які використовуються в тих приміщеннях, до обробки яких пред’являються специфічні вимоги. Спеціальний лінолеум може мати додатковий захист від загоряння або впливу агресивних хімічних речовин, підвищену міцність і зносостійкість, особливий склад і т. п.

Зазвичай спеціальний лінолеум застосовується на виробничих, промислових і інших подібних об’єктах, туди ж відносять медичний лінолеум.

Ознайомитися з цінами на лінолеум в Казахстані можна пройшовши по посиланнях:

  • Алмати;
  • Астана;
  • Караганда.

Поверхня лінолеуму

Гладка

Найбільш поширений варіант. Лінолеум має гладку, безрельефную поверхню, яка зазвичай є матовою. Декорування лінолеуму здійснюється тільки шляхом фарбування, формування малюнка.

Глянцева

Глянсова поверхня має досить яскравий блиск. Такий лінолеум виглядає більш дорогим, використовується там, де важливо створити «урочистий», «парадний» інтер’єр. Варто врахувати, що для лінолеуму з глянцевою поверхнею важливий точний розрахунок передбачуваних навантажень: при занадто великій прохідності глянець швидко потьмяніє, і лінолеум буде виглядати вытершимся.

Матова

Матова поверхня лінолеуму має приглушений, майже непомітний відблиск. Це — найбільш універсальний і практичний варіант: матовий лінолеум надовго зберігає первинний зовнішній вигляд і в той же час є простою у догляді.

Рельєфна

Рельєф поверхні лінолеуму зазвичай створюється для того, щоб підкреслити особливості малюнка або візерунка. Лінолеум з рельєфною поверхнею виглядає більш естетично, і при цьому догляд за ним виявляється таким же простим, як і за гладким матеріалом.

Шорстка

Шорстка поверхня лінолеуму необхідна там, де важливо забезпечити ефективний захист проти ковзання. Часто лінолеум з шорсткою поверхнею використовують в громадських установах, при обробці сходів і вхідних зон.

Ширина і товщина лінолеуму

Два ці параметри дуже важливі у виборі матеріалу.

Ширина

Тут вибір диктується виключно міркуваннями зручності монтажу. В ідеалі ширина лінолеуму підбирається так, щоб вона була рівною довжині або ширині приміщення, де він буде укладатися. Якщо передбачається укладання зі швами, то необхідну максимальну ширину рулону розраховують індивідуально так, щоб виконати монтаж оптимальним чином.

Товщина лінолеуму

У чому товщина характеризує довговічність матеріалу і те, які навантаження він зможе витримувати.

  1. 1,3-4,5 мм — лінолеум для укладання в побутових приміщеннях.
  2. 4,5-8 мм — напівкомерційний лінолеум.
  3. 8-10 мм — комерційний лінолеум.

Тип лінолеуму в залежності від технології виробництва

1. Натуральний лінолеум

Найчастіше використовується в якості домашнього підлогового покриття, а також там, де діють підвищені вимоги до екологічності. Екологічний лінолеум є найстарішим видом підлогового покриття, відрізняється довговічністю, міцністю, естетичним зовнішнім виглядом. Виготовляється тільки з натуральної сировини, такого як вапняний порошок, лляне масло, хвойна смола і т. п.

2. Штучний лінолеум

Найбільш поширена в даний час категорія лінолеуму. Виготовляється промисловими способами з хімічних компонентів. Залежно від способу виробництва і використовуваної сировини виділяють релін, ПВХ-лінолеум, а також гліфталевий і коллоксіліновий лінолеум.

3. Релін

Що таке релін? Це так званий гумовий лінолеум, має двошаровий структуру. Основа зазвичай виготовляється з вторинної сировини — дробленої гуми, яка змішується з бітумом. Для верхнього шару використовується гума, доповнена спеціальними наповнювачами і пігментами. Такий лінолеум відрізняється відмінною водостійкістю і простий в укладанні за рахунок високої пластичності.

4. Лінолеум ПВХ

Представлений в декількох основних варіантах: безосновний, на теплозвукоізоляційній основі, тканинній основі, багатошаровий, а також лінолеум на спіненої основі. Лінолеум полівінілхлоридний втрачає свою гнучкість при низьких температурах, що накладає певні обмеження при транспортуванні і монтажі. Саме даний вид лінолеуму найбільше поширений в даний час. Серед достоїнств полівінілхлоридні підлоги такі властивості, як зносостійкість, довговічність, простота монтажу.

5. Гліфталевий лінолеум

У складі такого покриття — алкідні смоли, пігменти і наповнювачі. Лінолеум має ткану основу, випускається як однотонним, так і багатобарвним, може мати друкований малюнок. Серед достоїнств: підвищена тепло – і звукоізолююча здатність. Можна сказати, це акустичний лінолеум. В той же час є порівняно ламким і тому вимагає особливої обережності при монтажі, а також використання тільки твердих, попередньо вирівняних підстав, на старий лінолеум його не покласти.

6. Коллоксіліновий лінолеум

Основна сировина — нітроцелюлоза. Лінолеум виробляється без основи, є одношаровим. Дане покриття відрізняється хорошою гнучкістю, високою вологостійкістю, має характерний глянсовий блиск поверхні. У той же час такий матеріал є більш пожежонебезпечним в порівнянні з іншими видами лінолеуму, і тому його використання можливе лише там, де ризик займання є мінімальним.

Види основ лінолеуму

Крім призначення, способу виробництва, наявності захисного шару у лінолеуму є ще одна важлива характеристика: це наявність і види основи.

Безосновний лінолеум

Штучний лінолеум найбільш поширений в даний час. Найчастіше має друкований малюнок, це рулонний так і плитковий лінолеум. Зазвичай такий лінолеум має велику товщину зносостійкого шару, що дозволяє використовувати його в приміщеннях з великою прохідністю. Завдяки тому, що поверхня безосновного лінолеуму є трохи шорсткою, такий матеріал може використовуватися для обробки підлоги в приміщеннях з високою вологістю (сауни, басейни, душові кімнати тощо).

Лінолеум зі спіненої основою

Таке покриття вважається полугибким, воно поставляється в рулонах. Товщина лінолеуму може змінюватись в межах від 2 до 3,5 мм. Матеріал відрізняється довговічністю, може мати різні забарвлення, можливості нанесення на його поверхню друкованих малюнків практично не обмежені. Матеріал добре протистоїть вологості і зазвичай використовується в житлових приміщеннях.

Лінолеум, має тканинну основу

Таке покриття має товщину до 5 мм і є двошаровий. Нижній шар являє собою досить товсту основу, яка виконана з повсті або синтетичного джуту. Верхній шар зазвичай виготовляється з ПВХ. Лінолеум на тканинній основі найчастіше використовується там, де навантаження на підлогу є порівняно невеликий (у житлових приміщеннях). У числі додаткових переваг — гарна звукоізоляція, що робить особливо привабливим застосування лінолеуму такого виду в багатоквартирних будинках.

Прийняті виробниками позначення характеристик лінолеуму

Класифікація випускаються сьогодні видів лінолеуму досить складна, і виробники використовують складові позначення, в яких кожне поєднання букв має певне значення. Перерахуємо найпоширеніші маркування, які позначають ті чи інші характеристики.

Позначення

Розшифровка

Позначення

Розшифровка

Т

Ткана основа

ППВ

Лінолеум ПВХ на основі з повсті з друкованим малюнком, захищеному прозорою плівкою

НТ

Неткана основа

ППН

Декоративний лінолеум з друкованим малюнком на основі холстопрошивні

РК

Регенерат штучної шкіри підоснові

ЛМТ

Багатошаровий лінолеум товщиною понад 1,6 мм

ЛП

Лінолеум ПВХ

ЛМТ-П

Аналог ЛМТ з ПВХ-плівкою в лицьовому шарі

ВП

Одноколірна печатка

ЛМН

Аналог ЛМТ товщиною 2,3 мм

МП

Багатобарвний друк

ЛМН-П

Аналог ЛМН з ПВХ-плівкою в лицьовому шарі

МП

Багатошаровий лінолеум ПВХ без основи

.

Також в залежності від особового захисного шару застосовуються такі позначення:

  • А — для шару з ПВХ-плівки;
  • Б — для шару з прозорої ПВХ-плівки;
  • В — для наповненого особового захисного шару.

У підсумку маркування лінолеуму виглядає наступним чином: ПВХ-Б-1,9-ГОСТ 18108-80, де ПВХ — позначення виду лінолеуму, Б — тип лицьового шару, 1,9 — товщина лінолеуму і ГОСТ — стандарт, згідно з яким здійснювалось виробництво матеріалу.

Інформаційна служба plot.kz

Лінолеум: типи та характеристики.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code