Рубані з колод лазні поступово відходять у минуле, не витримуючи конкуренції з легкими, сучасними, недорогими матеріалами, але обшивка парної та меблі обов’язково робляться з дерева. Тільки цей матеріал здатний створити в лазні особливу цілющу атмосферу і забезпечити комфортні умови. Якщо ви хочете заощадити, то спробуйте зробити лавку для лазні. Так як її конструкція дуже проста, лавка для лазні своїми руками може бути зроблена без спеціального інструменту, а річ, створена самостійно, стає завжди краще купленої.

Який вибрати сорт деревини

Скамейка для бани своими рукамиЯку вибрати деревину

До матеріалу для лавок в лазні пред’являються строгі вимоги:

 • висока щільність волокон, що не дозволяє деревині розщеплюватися і тріскатися;
 • низька теплопровідність, що забезпечує комфортну температуру дерев’яного настилу;
 • стійкість до вологи, що дозволяє довгий термін використовувати меблі в складних умовах.

Здавалося б для лазні підходять хвойні сорти деревини: модрина, сосна, кедр, але у них є істотний недолік, що виключає використання для меблів в парній. При нагріванні на поверхні дощок з’являється смола, такі виділення залишають опіки на шкірі, тому вологостійку хвойну деревину застосовують для лавок в кімнаті відпочинку або у мийній.

Липа стала фаворитом серед матеріалів для меблів в парній: вона легка в обробці, стійка до води і нагрівання, приємно пахне. Осика також хороша, але з часом деревина починає гнити зсередини. Дуб не викликає ніяких нарікань ‒ у цього матеріалу суцільні плюси, тільки вартість його висока. Можна виготовити лавки і з інших сортів деревини: клена, явора, берези.

Скамейка для бани своими рукамиШліфування

Перед тим як зробити лавки в лазні, потрібно з’ясувати вимоги до їх конструкції.

 1. Дошки та бруси, які використовуються для виготовлення меблів у лазню, повинні пройти ретельне шліфування всій поверхні спеціальною машинкою або наждачним папером.
 2. Кути лавок необхідно закруглити, щоб уникнути травм і подряпин.
 3. Меблі повинна бути міцною та надійною, розрахованої на безпечне використання дорослою людиною.
 4. Для антисептичної просочення заборонено використовувати синтетичні рідини, що виділяють при нагріванні токсини. Матеріал захищається спеціальними складами на основі натуральних олій.
 5. Для кращого просушування простір під лавкою не зашивають.
 6. Між стіною і встановленою лавкою обов’язково залишається зазор до 10 див.

Різновиди

Скамейка для бани своими рукамиЛавка зі спинкою

У парних встановлюють стаціонарні або переносні лавки. Їх розміри залежать від площі кімнати і розташування. Комфортна висота установки становить 60-70 см; якщо споруджується кілька рядів, то відстань від верхнього настилу до стелі повинна бути 1,2 м. Верхній ярус призначений не тільки для сидіння, але і для лежання. Його ширина повинна бути до 90 см, довжина — 150-180 см, для нижнього полку досить зробити настил до 60 див. Переносні лави поступаються в розмірах, їх довжина — 90-150 см, ширина — 50 див. Розставляють меблі подалі від грубки і вікон, біля глухої стіни. В основі більшості моделей лавок лежить рама, ніжки з брусів і сидіння з дощечок, набитих з проміжками в 1-2 см, призначеними для стікання води.

Інструменти для роботи:

 • молоток;
 • шуруповерт;
 • машинка для шліфування або наждачний папір;
 • ножівка.

Ось приклад схеми ще однієї більш складною лавки, яку можна використовувати для лазні:

Скамейка для бани своими рукамиСхема дерев’яної лавки для лазні

Виготовлення

Простий варіант для початківця тесляра — це невеличка переносна лавка. Отримавши невеликий досвід роботи з деревом, ви згодом зможете взятися за більш складну конструкцію. Першим ділом чертится схема лавки з позначенням параметрів: довжини, ширини, висоти. Для виготовлення знадобиться: 2 дошки 150×20×5 см, бруси 5×5 см, 2 планки 10×2 см, саморізи. Усі дошки і бруси проходять ретельне шліфування до складання.

 1. Бруси розпиляти на 4 відрізки по 50 см для ніжок і 4 з 41 см для горизонтальних стійок.
 2. Виконати дві рами, з’єднавши саморізами ніжки і стійки у верхній частині на одному рівні, а нижню стійку прикрутити з внутрішньої сторони на рівні 5 см від підлоги.
 3. Дві дошки по черзі зафіксуйте на рамах чотирма саморізами, залишивши посередині щілину в 1 див. Саморізи кріпляться з внутрішньої сторони лавки, щоб при нагріванні вони не викликали опік, або заглиблюються в дерево на 5 мм і замазують шпаклівкою.
 4. Для стійкості лавки на поперечках, закріплених внизу, фіксуються дві тонкі планки.

Скамейка для бани своими рукамиВиготовлення лави

Спочатку для виготовлення меблів у лазню користувалися дерев’яними нагелями, які забивали в підготовлені отвори. Цей процес досить складний, тому починаючому майстрові простіше скористатися саморізами і шуруповертом.

Виготовивши меблі для своєї лазні, ви можете бути впевнені в її якості деревини та просочення. Розміри і конструкція лавок ідеально підійдуть до решти меблів і впишуться в інтер’єр банних кімнат, адже вони виконані за індивідуальними вимірами.

Відео

Як зробити лавку для лазні, можна розібратися, подивившись наступний відеоматеріал:

Фото

Скамейка для бани своими рукамиРізьблена лава для лазні

Скамейка для бани своими рукамиМеблі в кімнату відпочинку

Скамейка для бани своими рукамиМеблі в лазню

Скамейка для бани своими рукамиУ відділенні помывочном

Скамейка для бани своими рукамиЗ незвичайним дизайном

Скамейка для бани своими рукамиЛава з табуретом

Скамейка для бани своими рукамиСтаціонарні лавки

Скамейка для бани своими рукамиФункціональна лавка-короб

Скамейка для бани своими рукамиЛавки в якості полків

Скамейка для бани своими рукамиЛавка, стилізована під зруб

Скамейка для бани своими рукамиЛави і стіл в лазню

Скамейка для бани своими рукамиЗ діагональним розташуванням дощок

Скамейка для бани своими рукамиСаморобна дерев’яна лава

Лавка для лазні своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code