Матрац — підстилка для ліжка, виготовлені з різних наповнювачів. Класифікація матраців, представлених на ринку, досить обширна.

М’які безпружинні матраци

Зручні тим, що легко згортаючись в рулон, не доставляють клопоту при зберіганні і транспортуванні. Раніше набивалися повстю, сьогодні — штучним латексом або холлофайбером.

Ортопедичні матраци

Ще один різновид безпружинних матраців, в основі яких — пуховий або пір’яний наматрацник. З недоліків необхідно відзначити високу вартість (пух — натуральний дорогий матеріал) і алергійність.

Надувні матраци

Складаються з гумової оболонки, наповненою повітрям. Можуть включати кілька відділень. Молекули повітря, беручи на себе вагу людини, рівномірно розподіляють навантаження і сприяють повному розслабленню м’язів. Надувний матрац поставляється з насосом, який працює від мережі і дозволяє накачати або завантажити повітря за лічені секунди.

Водяні матраци

Винахідником водяних матраців можна вважати британського лікаря Вільяма Хупера, який бажав створити ложе, яке не буде доставляти пацієнтам незручності. Звичайні матраци чинять опір, коли людина на них лежить. При цьому тиск може бути як помірним, так і досить сильним. Водяні матраци повністю виключають подібне явище. Оснащуються системою підігріву.

Але найбільш поширеними є матраци ортопедичні, які також поділяються на декілька типів.

Ортопедичний матрац — виріб, який підтримує хребет в анатомічно правильному положенні. Рівномірний розподіл тиску в ортопедичної конструкції забезпечує глибоке розслаблення зв’язок опорно-рухового апарату і м’язів.

Ортопедичні матраци можуть бути пружинними і безпружинні.

Пружинні матраци

Виробляються на базі залежного або незалежного пружинного блоку.

Пружинний блок («боннель»). Кожна пружина надійно з’єднується з іншим, тобто пружини реагують на масу людини не окремо, а одночасно.

Незалежний пружинний блок. Пружини бочкообразной форми укладені в спеціальні, сполучені між собою чохли. Це виключає вагання і дозволяє матрацу підлаштовуватися під контури сплячого максимально точно. Пружини можуть бути різного діаметра. Стандартні — 200-300 пружин/кв. м і невеликого розміру — від 500 пружин на кв. м. Чим більше їх кількість, тим відчутніше оздоровчий ефект.

Безпружинні матраци

Виробляються з моноблока різних за властивостями і жорсткості матеріалів. Наповнювачами можуть виступати латекс, сизаль, кокос і т. д.

Натуральний латекс

Природний матеріал, екстракт соку каучукового дерева. Після обробки набуває своєрідну структуру, що нагадує бджолині стільники, наповнені повітрям. Повітряні канали наділяють матрац такими якостями, як повітропроникність, довговічність, пружність.

Штучний латекс

Називається по-різному: ватерлатекс, поролон, билаксиласт. Матраци на штучному латексі досить жорсткі, здатні «дихати» і витримувати будь-які навантаження. Рекомендуються людям із захворюваннями верхнього відділу хребта, дітям і підліткам.

Сизаль

Натуральне волокно, що отримується з листя агави (Agava sisolana). Головна перевага — висока міцність на розрив. Забезпечує вентиляцію ортопедичної конструкції, позбавляє від відчуття спеки і вологості, не проводить статичну електрику. Найчастіше застосовується в комбінації з кокосом чи латексом.

Кокос

Кокосові матраци характеризуються підвищеною жорсткістю. Мають обмеження по вазі — 100 кг на спальне місце. Перевищення даного показника сприяє швидкому зношуванню і втрату ортопедичних властивостей. Можуть бути комбінованими (кокос+латекс) або виготовленими з кокосової койри.

Пінополіуретан (ППУ)

Матеріал штучного походження, один з найбільш затребуваних в якості наповнювача для ортопедичних матраців. ППУ розрізняється між собою густиною і твердістю. Зв’язку між цими двома характеристиками немає. Щільність матраца в середньому коливається від 20 до 60 кг/куб. м. Чим вище щільність, тим якісніше матрац.

Мемориформ

Являє собою аналог пінополіуретану, але зі спеціальними добавками, які підвищують в’язкість. Завдяки цим добавкам виріб набуває здатність «запам’ятовувати» форму тіла і швидко підлаштовуватися під нього. Такі матраци не тільки розвантажують хребет, але і усувають головний біль, нормалізують артеріальний тиск.

Струтофайбер (періотек)

Сучасні неткані матеріали, отримані з термоскріплених поліефірних волокон. Матраци з таким наповнювачем об’ємні, щільні, відрізняються стійким пружним ефектом і тривалим терміном експлуатації.

Але і це ще не все. Існує особлива категорія матраців, включає жорсткі, дитячі, вакуумні і регульовані зразки.

Жорсткі матраци

Можуть бути пружинними і безпружинні. У першому випадку в якості бази виступає блок незалежних пружин, у другому — блок з кінського волосу або кокосової койри. Наповнювачі обробляються спеціальною речовиною, що запобігає появі комах. По жорсткості такі матраци трохи м’якше, ніж стать.

Дитячі матраци

Можна використовувати з народження. Для самих маленьких рекомендуються жорсткі матраци, оптимально відповідні для формування правильної постави. Після трьох років доцільніше придбати матрац з незалежним блоком пружин середньої жорсткості.

Вакуумні матраци

У 80-і роки з’явилося унікальне винахід, що дозволяє зменшити об’єм і довжину матраца, — вакуумна установка. Матрац скручений в легкий рулон, не доставить проблем при перевезенні. Виріб відновлює форму протягом декількох секунд. Для цього досить покласти його на горизонтальну поверхню і розкрити пакувальну плівку.

Регульовані матраци

Інноваційна розробка, про яку знають небагато. Суть — у допустимості регулювання жорсткості за допомогою електронного датчика тиску. Це дозволить встановлювати найбільш комфортний в кожному конкретному випадку режим жорсткості.

Що стосується верхнього шару, то оптимально, якщо він буде виготовлений з натуральних тканин, наприклад, льону або бавовни. Не менш затребуваний жаккард — висока щільність нитки гарантує тривалий термін експлуатації. Останнім часом часто зустрічається махрова тканина Frotte і матеріал Non-stress. Така оббивка приваблює особливою м’якістю і приємною текстурою, що не ковзає, сприяє безперешкодному повітрообміну.

Інформаційна служба plot.kz

Матраци. Види і призначення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code