При облицюванні фасадів приватних житлових будівель особлива увага має приділятися їх цокольної частини, обробка якої використовується не тільки в декоративних цілях, але і дозволяє захистити стіни будівлі від механічних руйнувань. При цьому в якості оздоблювального матеріалу найчастіше використовуються спеціальні фасадні панелі, які будівельники називають цокольним сайдингом.

Відразу обмовимося, що монтаж цокольного сайдинга своїми руками може здійснити кожен, хто знайомий з основами оздоблювальних робіт. На вітчизняному ринку вказаний матеріал представлений вініловими або пластиковими панелями, стилізованими під натуральний (бутовий камінь, цегла або деревину.

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиВиди сайдинга для обробки

До безперечних переваг розглянутих нами сайдингових панелей слід віднести:

  • використання при їх виготовленні найсучасніших технологій і матеріалів;
  • зручність роботи з відрізняється легкістю і простотою монтажу матеріалом;
  • привабливий зовнішній вигляд облицювання, забезпечує до того ж ефективний захист цокольної частини будівлі від механічних пошкоджень.

Зазначимо також, що даний матеріал не потребує догляду; при цьому термін його служби досить великий (не менше 50-ти років).

Підготовчі заходи

Для визначення кількості матеріалу, необхідного для оздоблення цокольної частини будівлі, слід зробити виміри загальної довжини стін, на які передбачається кріпити панелі. При цьому слід зробити поправку на можливий брак і відходи, які утворюються при підгонці матеріалу за місцем його кріплення (вони складають зазвичай не більше 10%).

При виборі декоративного малюнка панелей слід орієнтуватися тільки на особистий смак. При бажанні дотримуватися класичного стилю перевагу слід віддати панелям з малюнком, що імітує натуральний камінь. Подібний матеріал виглядає цілком сучасно і непогано вписується у навколишній ландшафт.

Перед тим, як кріпити цокольний сайдинг до фасаду будівлі необхідно відповідним чином підготувати стіни до оздоблення, що, як правило, зводиться до видалення всіх наявних на них нерівностей. У тому випадку, коли вирівнювання поверхні стін пов’язано з великими витратами — розумніше буде використовувати для кріплення панелей спеціальну обрешітку.

Облаштування решетування

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиМеталева решетування під сайдинг

Використовується для кріплення сайдинга решетування може бути виготовлена як з металевих профілів, так і з дерев’яних брусків, що монтуються на стіни будівлі або вертикально, або горизонтально (якщо сайдинг буде кріпитися вертикально).

У тому випадку, якщо для установки сайдингових листів використовується дерев’яна обрешітка — бруски необхідно буде попередньо обробити спеціальними захисними складами (антисептиками і антипіренами). Крім цього, слід звернути увагу на однорідність і рівність граней використовуваних брускових заготовок.

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиРешетування під цокольний сайдинг

Вид кріплення профілів або брусів обрешітки (вертикальний або горизонтальний) вибирається в залежності від поставленої перед вами завдання. Якщо сайдингові заготовки служать для облицювання всій поверхні фасаду — зручніше буде працювати з вертикальною латами. При закритті однієї лише цокольної частини будівлі (без зв’язку з решти площею) рекомендується використовувати горизонтальне кріплення.

Характерним параметром підготовлюються каркаса є «крок» решетування, визначається відстанню між сусідніми елементами. При будь-якому виконанні цей показник повинен дорівнювати половині довжини використовуються сайдингових заготовок.

Монтаж панелей

Облицювальні роботи починаються з кріплення стартової планки, яка встановлюється по периметру будови строго горизонтально. Для правильного її виставлення необхідно буде скористатися будівельним рівнем того чи іншого типу.

Для закріплення планки обрешітки використовуються спеціальні дюбелі або саморізи довжиною не менше 10 см, що розташовуються строго по середині монтажного отвору. При вворачивании кріпильних елементів постарайтеся не затягувати їх до упору, а залишайте невеликий зазор (близько 1 мм), що передбачає можливе температурне розширення матеріалу.

Оскільки лінія цоколя досить часто буває нерівній — монтовані на нього панелі необхідно буде підігнати (підрізати) таким чином, щоб усі наступні ряди розташовувалися суворо горизонтально. При використанні цоколя змінної висоти стартова планка, як правило, не встановлюється, а самі панелі закріплюються безпосередньо на решетуванні. Для закриття кромки підрізаної частини сайдингового листа застосовується спеціальний маскувальний профіль.

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиСхема монтажу

Відповідно до інструкції по монтажу сайдингових панелей, відразу ж після закріплення стартовою рейки можна буде переходити до встановлення кутових елементів облицювання.

Монтаж суцільного покриття починається, як правило, з лівого кута будівлі і ведеться в наступній послідовності:

  1. Спочатку на стартову рейку встановлюється перша сайдингова заготівля, після чого вона засувається в лівий паз зафіксованого кутового елементу.
  2. Після перевірки на горизонтальність встановлена панель фіксується на решетуванні за допомогою спеціальних елементів кріплення, що входять в обробний комплект.
  3. Всі наступні сайдингові листові заготовки встановлюються точно таким же чином.
  4. Фінішна планка кріпиться на решетуванні безпосередньо перед монтажем останнього ряду панелей.

На закінчення ще раз відзначимо, що чітке слідування всім наведеним у нашій статті рекомендацій, а також уважне вивчення супроводжує їхнє відео, дозволить надати фасаду будується або оновлюваного будови цілком сучасний і привабливий вигляд. Крім цього, використання облицювання з сайдинга забезпечить захист цокольної частини вашого будинку від механічних пошкоджень.

Відео

Детальну наочну інструкцію з технології монтажу цокольного сайдинга можна вивчити, переглянувши відеоматеріал:

Фото

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиОздоблення сайдингом

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиОздоблення фасаду будинку

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиГараж: оздоблення фасаду та цоколя сайдингом різного дизайну

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиФасад: сайдинг під камінь

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиФронтон: цокольний сайдинг

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиЦокольний сайдинг під цеглу — фасад цілком

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиПід декоративний цегла

Монтаж цокольного сайдинга своими рукамиСайдинг під цеглу

Монтаж цокольного сайдинга своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code