Головною метою ремонту старого будинку або будівництва нового будинку є його сучасний, естетичний внутрішній і зовнішній вигляд. Багато власників, вибираючи з представлених на будівельному ринку оздоблювальних матеріалів, віддають перевагу сайдингу. Що так привертає увагу не тільки професіоналів, але і простих споживачів? Красивий зовнішній вигляд будівель і легкість установки зовнішньої обшивки.

Монтаж сайдинга може бути якісним тільки після ретельного вивчення технології проведення робіт та виконання усіх рекомендацій. Якого б високого якості не був обробний матеріал, при порушенні технології укладання результат буде поганим.

Робимо будинок теплим і красивим

Монтаж сайдинга своими руками: технологияСхема обшивки будинку сайдингом

Крім якісного сайдинга, для роботи потрібні хороші інструменти і додатковий будівельний матеріал для основи. Спочатку потрібно визначитися, чи буде проводитися утеплення стін, чи ні? Від цього залежить набір інструментів і матеріалів.

Приготуємо наступний комплект:

  • Рівні, сухі планки з дерева на установку обрешітки.
  • Скловата і пінополістирол.
  • Універсальна ножівка.
  • Шуруповерт і саморізи.
  • Ножиці для різання металу.
  • Стрем’янка і мотузка.
  • Рулетка і олівець.

Встановлюємо обрешітку

Монтаж сайдинга своими руками: технологияОбрешітка

Обшити будинок сайдингом без попередньо змонтованої решетування неможливо. Між стінкою будинку і обшивальних матеріалом обов’язково має бути повітряний простір, по якому буде циркулювати повітря. Між планками укладають утеплювач, що значно підвищує якість зовнішньої обшивки будинку.

Зробити обрешітку можна з хорошого бруса перерізом 4 на 5 см або дошки розміром 10 на 3 див. Спочатку виберіть варіант монтажу, щоб визначитися, як встановлювати обрешітку.

Планки прибийте на відстані не більше 40 див. Кути будівлі оббиваються ящик з обох сторін. Прорізи дверей і вікон теж потрібно оббити по периметру. Горизонтальну решетування починайте встановлювати з нижньої частини будівлі, а останній брус прибийте вгорі.

Щоб зробити будинок ще тепліше, укладіть ізоляційний матеріал. На упаковках зазначено, як потрібно укладати придбаний вами матеріал, щоб ефект був максимальним.

Працюємо з напрямними

Монтаж сайдинга своими руками: технологияГоризонтальна обшивка

Розглянемо горизонтальний варіант обшивки. У нижній точці змонтованої решетування прикріпіть стартову смугу. Коли довжина стартової планки недостатня і є необхідність її продовжити, кріплення наступній направляючої робиться через 7-10 мм.

Приступите до кріплення профілів на зовнішніх і внутрішніх кутах будівлі. Нижній край встановлених профілів повинен закривати стартову рейку мінімум на 6 мм.

Форма кутів не порушиться і профілі не впадуть вниз, якщо планку підвісити на цвяхи через верхній отвір.

Оцинкованими саморізами прикріпіть планку до бруска. Між рейками обрешітки і обшивальних матеріалом намагайтеся залишати двухмиллиметровый зазор. Таке кріплення допоможе зберегти матеріалу еластичність, міцність і протистояти різким поривам вітру.

Коли підніміться до покрівлі, залиште місце для софіт панелей і кріплення стоків. Коли все буде змонтовано, робіть завмер і нарізку сайдинга, а потім приступайте до кріплення панелей.

Установка полотна

Монтаж сайдинга своими руками: технологияПорізка сайдинга

Розрізати сайдинг можна як універсальної ножівкою або болгаркою, так і лобзиком. При високих температурах сайдинг швидко прогрівається і починає розширюватися, тому не можна встановлювати панелі занадто щільно в пази кутових профілів. Коли будете відрізати потрібні шматки панелей, відразу забирайте один сантиметр.

Виміри необхідно робити після монтажу кожної планки і тільки після цього відрізати потрібну довжину матеріалу. Підготовлену деталь облицювального матеріалу трохи зігніть і акуратно заведіть в напрямні кута. Знизу планка з’єднується зі стартовим профілем, а її верхню частину ви з допомогою саморізів зміцните на решетуванні. Продовжуйте роботу.

Кожен наступний ряд внизу з’єднується з попереднім і вгорі кріпиться до решетування.

Пізнаємо тонкощі монтажу

Монтаж сайдинга своими руками: технологияМонтаж

Не можна панелі занадто щільно прикручувати та витягати з-за їх дивного властивості звужуватися при низькій температурі і розширюватися при нагріванні. Щільний монтаж панелей повинен бути в зчепленні без будь-якого натягування.

Укладання сайдинга контролюйте рівнем. Тут не може бути навіть найменшого відхилення. При порушенні цього пункту верхня планка не буде розташована на лінії паралельній монтажу нижньої планки. Уникнути відхилення допоможуть проставлені по кутах розмітки. Їх просто потрібно завжди тримати в увазі і орієнтуватися на їх розташування при кріпленні кожної планки.

Перш ніж розпочати інсталяцію останньої планки, прибийте до бруска решетування фінішну рейку. Попередньо отмерянную і обрізану планку в першу чергу з’єднайте з встановленою раніше панеллю. Зовсім трохи зігніть і заведіть верхній край під фінішний профіль.

Стикування між собою планок по довжині потребує особливої уваги. Часто довжини планки просто не вистачає на все довжину стіни. У цьому випадку потрібно скористатися Н-профілем. Ідеальний варіант для красивого, дбайливого, зовсім непомітного з’єднання. Коли такого профілю немає під рукою, просто заведіть одну планку за іншу на відстань не менше 2 див.

Намагайтеся не робити стиковку планок близько до куті. Знаючи розміри будинку і довжину придбаних панелей сайдинга, можна спланувати розташування стикувального шва.

Працюємо з прорізами

Монтаж сайдинга своими руками: технологияВіконні прорізи обшивати більш складно

Стіну без прорізів обшивати нескладно, але наявність віконних і дверних прорізів трохи ускладнює монтаж матеріалу. Єдиних правил немає. В кожному окремому випадку потрібен свій особливий підхід.

Коли вікна будинку виступають за лінію стіни, потрібен J-профіль. Його встановлюють по периметру отвору. На бічних планках під 45 градусів запиливаются кути. З’єднання робиться внапуск. В цьому випадку вода не потрапить під обшивку, а стики виглядають акуратно.

Для втоплені всередину стіни вікон потрібна спеціальна планка, яка допоможе встановити обшивку і завести планку на укіс.

Особливу увагу потрібно приділити випилювання нижніх і верхніх панелей віконного отвору. У місці, де планка підходить до вікна, потрібно зробити вертикальні розрізи. Зайву частину планки загнути і відрізати. Завести її за встановлений J-профіль і по центру прибити цвяхом.

Доступний за ціною і практичний у застосуванні сайдинг сьогодні виробляють у різних колірних палітрах. Матеріал зовсім не боїться ультрафіолетових променів і вологи. За ним легко доглядати і при необхідності просто зробити заміну пошкоджених смуг. Це всього лише частина прекрасних характеристик сучасної облицювання будівель зовні.

У вас з’явилося бажання оновити зовнішній вигляд свого будинку або може бути, ви вже це зробили? Давайте обговоримо всі питання в коментарях до статті.

Відео: покрокова інструкція по підготовці фасаду до монтажу сайдинга

Монтаж сайдинга своїми руками: технологія

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code