Самостійний монтаж труб домашнього опалення досить непроста справа, але цілком здійсненне. В основі роботи лежить зварювання окремих ділянок труби в систему опалення, підключення радіаторів та опалювального котла. Щоб виконати зварювання металевих труб, вам доведеться скористатися послугами зварника. Така процедура обіцяє зайві витрати, а також дим і кіптява від зварювання в квартирі. Ну а якщо ви вирішили виконати монтаж труб опалення своїми руками, використовуйте для роботи поліпропіленові труби.

Розводка трубопроводу

Монтаж труб отопления своими рукамиСхема системи опалення

Від правильної розведення трубопроводу залежить працездатність вашої системи опалення. Існують різні схеми систем опалення, але виділяють дві, найбільш популярні:

Система верхнього розливу води дуже вигідна своєю незалежністю від примусової циркуляції води. Нагріта в котлі вода буде підніматися по трубі в верхню точку і по трубопроводу опускатися через радіатори в нижню (зворотний) трубу. З зворотної труби вода знову надходить у котел для підігріву. Для роботи цієї системи трубопровід монтують за рівнем. Треба, щоб від виходу котла в бік його входу, по всьому трубопроводу був невеликий ухил для довільної циркуляції води.

Монтаж труб отопления своими рукамиСистема верхнього розливу води

Вигідна така система тим, що не вимагає установки насоса для циркуляції води. Ви економите на електриці, а при його відключенні опалювальна система продовжує працювати. Недолік системи полягає лише в її неэстетичности. Верхня труба застосовується більшого діаметру, ніж в системі з нижнім розливом. Такий трубопровід складніше заховати в стіни. Крім того, заощадивши на електриці і придбання насоса, ви переплатите за збільшене споживання енергоносія, застосовуваного для роботи котла.

Система нижньої розливу води дозволяє застосовувати пластикові труби малого діаметру. Циркуляцію води в трубопроводі буде забезпечувати насос. Такий вид системи має більший ККД, ніж розглянутий вище.

Монтаж труб отопления своими рукамиСистема нижньої розливу води

До достоїнств монтажу трубопроводу відноситься укладання тонкої пластикової труби під підлогою будинку і підключення до неї системи теплої підлоги. До радіатора з-під поли будуть виходити два маленьких відрізка труби для підключення. Мінус цієї системи полягає в її залежності від насоса. Відключили електроенергію або зламався насос – системою опалення ви не зможете користуватися.

Монтаж трубопроводу

Монтаж труб отопления своими руками

Всі роботи починайте із складання плану опалювальної системи. Якщо ви вирішили виконати монтаж опалення з поліпропіленових труб, потренуйтеся виконувати пайку з’єднань на непотрібних шматках труби. Це врятує вас від зайвого браку в роботі. Виходячи з складеного плану, придбайте необхідну кількість поліпропіленових труб, фітинги, крани, паяльник.

  • У стінах і перекриттях будівлі, де буде проходити трубопровід, пробийте перфоратором отвори.
  • Ножицями для різання труб наріжте необхідних розмірів шматки, на краях зніміть маленьку фаску, для кращого входу труби в фітінг. На армованої труби зачищаєте край від фольги на відстані глибини фітинга. Армована труба, покрита зверху пластиком, в зачистці не потребує.
  • Розігрійте паяльник і підготуйтеся до пайку. Розрахуйте так, щоб більшу частину пайки конструкції виконати на столі. Біля стіни повинні залишитися останні точки паяння для з’єднання всієї конструкції. Такий спосіб монтажу полегшить вам роботу, і ви не будете в незручній позі з паяльником на підлозі паяти кожен стик труби.
  • Вставте край труби в насадку паяльника з однієї сторони, і одночасно фітинг – з іншого боку. Прогрійте при температурі 260°C. Зніміть заготовки з паяльника і з’єднайте, вставивши трубу в фітінг. Відчувши упор стінки фітинга, не робіть більше тиску на трубу. Інакше здавлений край може зменшити діаметр пропускного отвору. Через пару секунд заготовки спаяются. Для пайки труб різного діаметра необхідно свого часу, яке можна знайти в цій таблиці:

Монтаж труб отопления своими рукамиЧас для паяння труб різного діаметру

  • Виконавши пайку всіх можливих ділянок на столі, укладіть заготовки на своє постійне місце і закріпіть труби в спеціальних тримачах. Далі вам доведеться спаяти на вазі всі заготовки в єдиний трубопровід.
  • На наступному етапі приступайте до підключення до вашої системі радіаторів. На кожен вхід і вихід радіатора бажано встановити кульовий кран. При виході одного радіатора з ладу, кранами можна буде відключити його, а вся система опалення буде продовжувати свою роботу. При установці кранів всі різьбові з’єднання уплотняйте стрічкою ФУМ. В кран вкрутіть фітинг з переходом з різьби на пластик і припаяйте до загальної системи трубопроводу. Але такий вид з’єднання буде неразъемным. Для заміни радіатора вам доведеться перерізати трубу, а потім знову виконувати пайку. Щоб уникнути такої проблеми, встановіть між фітингом і краном роз’ємне з’єднання – американку.
  • Повністю готову систему опалення продуйте компресором, направивши потік повітря у верхню трубу – подачу. Повітря безперешкодно повинен пройти по всьому трубопроводу і радіаторів і вийти в нижню трубу – обратку. Якщо повітря не проходить, значить, під час пайки ви зробили шлюб і запаяли прохідний отвір труби. Тут вже нічого не поробиш, доведеться місцями різати трубопровід і шукати браковану пайку.
  • Після успішного випробування під’єднайте труби до насоса і опалювального котла. Майте на увазі, що котел повинен розташовуватися в самій нижній точці від всієї трубопровідної системи і окремій кімнаті. Підключення робите все тими ж фітингами з переходом різьби на пластик.
  • Закачайте в систему воду, стравите з радіаторів повітря і перевірте всі з’єднання.

Монтаж труб отопления своими рукамиРозводка труб виконана

Після цього ваша система опалення готова до роботи, можете включати насос і розпалювати котел. А поліпропіленові труби дадуть вам гарантію якісної роботи системи, мінімум на 50 років.

Відео

У цьому відео спеціаліст поділиться своїми знаннями і розповість, як виконати монтаж системи опалення будинку своїми руками:

Монтаж труб опалення своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code