На сьогоднішній день будь-який будівельний магазин рясніє величезним асортиментом будівельного матеріалу, який може використовуватися при будівництві систем водопостачання та опалення, а також їх періодичної заміни. Однак вироби, виконані з полівінілхлориду, що є найбільш поширеним сировиною, що обумовлено їх стійкість до впливів агресивних речовин. Щоб правильно виконати монтаж труб ПВХ своїми руками, потрібно врахувати властивості матеріалу і ряд важливих особливостей при з’єднанні елементів.

Основні характеристики

Монтаж труб из ПВХ своими руками

Основними перевагами ПВХ є:

 • стійкість до хімікатів і факторів зовнішнього середовища;
 • ідеально рівні поверхні виробів виключають утворення наростів, засмічень та інших відкладень;
 • широкий вибір комплектуючих елементів дозволяє зводити будь-яку конструкцію трубопроводу;
 • стійкість до корозії і передчасного руйнування;
 • величезний період експлуатації;
 • легкість монтажу;
 • низька провідність тепла;
 • невеликі питома вага і коефіцієнт горючості;
 • герметичне з’єднання труб передбачає використання на пливучих ґрунтах.

Монтаж труб из ПВХ своими рукамиСхема прокладки труб каналізації

Недоліки:

 • обмеження за температурним режимом;
 • наявність спеціальних фітингових пристосувань.

Збірка комунікацій з ПВХ

Монтаж труб из ПВХ своими руками

У загальному уявленні монтаж пластикових труб являє собою з’єднання окремих елементів з ПВХ, фітингових пристосувань і комплектуючих в єдину герметичну мережу. Він здійснюється за допомогою трьох технологій:

 • розтрубні способом;
 • способом «холодної зварювання»;
 • шляхом використання спеціальних з’єднувальних муфт.

Монтаж за допомогою першого методу в більшості випадків знаходить застосування при зведенні каналізаційних систем, оскільки є найбільш простим і передбачає звичайну фіксацію кінця з’єднувальної труби в гумовій прокладці іншого.

Другий спосіб полягає у використанні спеціального хімічного складу, що забезпечує надійний контакт всіх елементів. Третій метод експлуатується при з’єднанні різних за своєю природою труб, наприклад, з металу і полімерів.

Підготовка

Монтаж труб из ПВХ своими рукамиФітинги

Проведення підготовчих робіт – надзвичайно важлива процедура, яка передбачає чітку організацію дій і наявність всіх необхідних інструментів. Першим кроком є складання примірної схеми, яка повністю відобразить кількість фітингових пристосувань, розміри труб і їх кількість. Перед здійсненням нарізання труб з ПВХ під клейове з’єднання попередні виміри варто проводити по сухій поверхні. Кінці сполучних елементів належить очистити і знежирити. Різання варто здійснювати за допомогою звичайної ножівки по металу або спеціального різака. Не варто забувати, що фіксація труб забезпечується за допомогою спеціальних скоб, що кріпляться на стіну.

Для того щоб відріз вийшов рівним і герметичним варто попередньо окреслити трубу в місці майбутнього розпилу. Різання проводиться строго під кутом 90°. Залишилися нерівності зачищаються допомогою ножа і шліфувального паперу.

З’єднувальна труба повинна входити в фитинговое пристосування не менше ніж на 2/3. Потім місця зрізів варто обробити очищувачем, який не тільки видалить всю грязь з країв, але і кілька розм’якшить майбутнє місце кріплення. Внутрішній простір фітинга і торцева частина труби покриваються невеликим шаром клею, після чого щільно стиснуті на 1 хвилину. На стику елементів повинно утворитися рівномірне клейове кільце, яке слід очистити сухою ганчіркою.

Монтаж каналізації

Монтаж труб из ПВХ своими руками

Закінчивши з усіма підготовчими заходами, варто провести монтаж майбутньої конструкції. При зведенні каналізації всі роботи ведуть від стояків до сантехнічних приладів. З’єднання труб каналізації з фітингом здійснюється шляхом простого закріплення відрізка вироби в гумовій прокладці скріплюючого пристосування. Головне – вставити трубу без скосів до упору. Нещільний контакт згодом може призвести до появи неприємного запаху.

Незайвим буде перевірити перед виконанням цієї процедури місце майбутнього з’єднання і гумовий шар на наявність бруду і пилу. Для забезпечення більш надійного з’єднання необхідно змастити кінець, що приєднується відрізка і гумку фітинга мильним розчином або гліцеринової мастилом.

Монтаж труб из ПВХ своими рукамиКаналізація

Після того як основна комунікація готова, варто приступити до підключення всіх сантехнічних пристроїв, не забувши оснастити раковини і ванни сифонами. Наступним основним кроком є тестування системи на герметичність. У цій ситуації необхідно включити в будинку всю сантехніку і перевірити всі з’єднання на наявність протікань. Крім цього, слід подивитися, як конструкція буде поводитися в критичних ситуаціях – наберіть відро води і різко вилийте його в раковину або умивальник. Якщо вологи на підлозі немає, значить, робота проведена якісно і ефективно, якщо ж протікання є, то «проблемні» ділянки варто демонтувати і закріпити заново, використовуючи різні клейові склади. Далі повторити тестування.

Установка водопроводу

Монтаж труб из ПВХ своими руками

Будь-яка система водопостачання обумовлена високим тиском, тому для монтажу труб водопроводу потрібно використання спеціального зварювального апарату (прасування). Закінчивши з усіма підготовчими заходами, приступаємо до складання всієї конструкції, яку, як при облаштуванні каналізації, слід починати від стояка. Перед застосуванням зварювального обладнання обов’язково ознайомтеся з прикладеною технічною документацією. В залежності від потужності нагрівального елемента час нагріву з’єднувальних елементів може змінюватися.

Після того як нагрівальний прилад готовий до використання слід вставити сполучну трубу і фітінг з різних сторін в розігріту насадку і почекати близько 15-20 секунд. Далі акуратно вийняти їх з приладу і вставити один в одного, дотримуючись при цьому необхідні сполучні кути. Потім в такому положенні варто зафіксувати на 10-15 секунд, щоб пластикові елементи встигли схопитися. Отримане з’єднання буде тривалий час ефективно функціонувати за рахунок того, що структура двох складових частин стане єдиною.

Ні в якому разі не нехтуйте запобіжними заходами: в комплекті до апарату для зварювання йдуть захисні окуляри і рукавички. Найменше зіткнення з нагрівальним елементом може дати сильний опік.

Фінансову вигоду при використанні труб з ПВХ можна відстежити практично на кожному етапі самостійного будівництва – від планування до запуску. Використання цього матеріалу дозволить уникнути розрахунків перехідних коефіцієнтів на етапі облаштування металевого трубопроводу. В процесі експлуатації такі комунікації невибагливі, оскільки не вимагають проведення профілактичних робіт і додаткового фарбування. Разом з тим матеріал екологічно безпечний, що дозволяє укладати її в землю, тим самим прискорюючи запуск системи водопостачання.

Відео

У цьому відео показано клейовий спосіб з’єднання ПВХ труб:

Монтаж труб з ПВХ своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code