Останнім часом величезну популярність набирають комунікації, виконані із зшитого поліетилену, оскільки цей матеріал є відносно недорогим і має ряд вагомих переваг: оптимальне поєднання міцності та гнучкості, стійкість до впливу високих температур, хімічних сполук і руйнування. Визначальну роль у тривалому періоді експлуатації відіграє якісне проведення робіт зі зміцнення усіх складових елементів. Збірка таких конструкцій – процес досить нескладний, проте, має певні особливості та важливі моменти, знання яких дозволить здійснити монтаж труб із зшитого поліетилену своїми руками без особливих труднощів.

Сучасні магазини представляють погляду покупців величезний вибір виробів, призначених для обладнання комунікаційних систем приватних будинків і квартир. Однак труби марки Rehau займають лідируючі позиції в цьому сегменті ринку. Володіючи величезним досвідом роботи, німецькі постачальники вже досить тривалий час спеціалізуються на виготовленні високоякісних витратних матеріалів, що дозволило їм обзавестися солідною репутацією.

Особливості з’єднання виробів

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими руками

Названим виробником в якості основи для таких труб обрані звичні всім термопластичні полімери з лінійною структурою молекул. Єдина відмінність від виробів конкуруючих фірм полягає в оптимальній еластичності елементів, яка надає місцях стиків необхідну герметичність. Разом з тим щоб виконати якісний монтаж труб Rehau, потрібно використання зварювальних апаратів, працюючих на гранично високих температурах.

Види кріплення

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими руками

З’єднання поліетиленових труб здійснюється трьома способами:

 • Обжимний фітінг. Цей тип є найбільш простим і вимагає наявності звичайних інструментів. Своє застосування знаходить при облаштуванні як гарячих, так і холодних комунікацій, а також надає можливість швидкого демонтажу конструкції у разі непередбачених ситуацій.
 • Пресовий фітінг. Названий тип кріплення дозволяє отримувати цілісне і надійне з’єднання при стикуванні декількох труб. У такому варіанті виконання акцент робиться на відновне властивість зшитого поліетилену, що дозволяє набувати свою первісну форму після пресування. Вхідні до складу полімери заповнюють всі зазори і забезпечують щільний контакт.
 • Електрозварювальний фітінг. Представлений вид досить рідко зустрічається на практиці за рахунок того, що вимагає особливі зварювальні апарати та спеціальні навички. Однак є найбільш ефективним з усіх перерахованих способів.

Важливим моментом при визначенні оптимального виду з’єднання є облік тиску майбутньої комунікаційної системи, оскільки перший тип кріплення здатний витримувати до 2,5 атм, другий – не більш 6 атм, а третій – практично необмежений.

Необхідний інструмент

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими руками

Перед проведенням робіт з трубами із зшитого поліетилену належить підготувати наступний набір інструментів і витратних матеріалів:

 • набір гайкових ключів;
 • ніж і ножиці-секатор;
 • гідравлічний ручний прес;
 • комплект сполучних пристроїв (фітинги).

Підготовчі роботи

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими руками

Проведення всіх робіт по з’єднанню варто починати від виходів колектора. Це докладно дозволить забезпечити повну герметичність системи і легкий монтаж елементів, оскільки вироби Rehau легко гнуться. У момент придбання фітингових пристосувань приділіть увагу тим видам, які призначені саме для названого типу труб. Разом з цим не зайвим буде забезпечити захист майбутньої системи від конденсату або втрати тепла в залежності від передбачуваної температури носія.

Перед проведенням монтажних робіт необхідно зафіксувати трубу із зшитого поліетилену подвійними скобами, що входять до складу комплекту, оскільки висока еластичність буде перешкоджати збереженню заданої форми.

Порядок виконання

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими руками

Кожному типу з’єднання характерні свої особливості і дещо інший порядок дій:

 1. Обжимний тип передбачає надійну фіксацію компресійної гайки на зріз труби, при цьому її різьба повинна дивитися в бік майбутнього з’єднання. Потім необхідно натягнути і закріпити разрезное кільце таким способом, щоб кінець труби знаходився на відстані не більше 1 мм. Далі на штуцер скріплюючого пристосування натягуванням зріз труби з підготовленими на нього елементами. На завершення гайковими ключами виробляємо затяжку компресійної гайки до щільного прилягання.
 2. При прессовочном типі слід спочатку надійно зафіксувати гільзу-затискач на зрізі труби. Потім за допомогою розширювача виробляємо натягування сполучної труби на штуцер фитингового пристосування і утримуємо в такому положенні декілька хвилин. Згодом за рахунок виконання останнього пункту відрізок труби максимально щільно самостійно пригорнеться.
 3. Електрозварювальне з’єднання здійснюється за допомогою фіксації на зріз труби спеціальної муфти. Потім за допомогою зварювального обладнання слід нагріти кінець внутрішньої спіралі фитингового пристосування. Внаслідок чого розігрітий поліетилен ідеально приймає форму штуцера і остигає, забезпечуючи при цьому максимально щільний контакт.

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими рукамиЗшитий поліетилен

Перед проведенням натяжки на фитинговый з’єднувач ніколи не здійснюйте його попередній розбір і які-небудь маніпуляції по збільшенню надійності контакту.

Монтаж труб из сшитого полиэтилена своими рукамиОпалювальна система із зшитого поліетилену

Самостійне виконання процедури з’єднання труб із зшитого поліетилену досить нескладне заняття, однак, якісний монтаж вимагає певних знань і урахування ряду важливих особливостей. Для того щоб зведена система комунікацій прослужили довгий час незайвим буде максимально вивчити всю наявну в загальному доступі інформацію, зробивши акцент на практичних порад професіоналів.

Читайте також:

 • Як вибрати водопровідні труби
 • Як зробити опалення для заміського будинку
 • Як усунути текти в системі опалення
 • Як грамотно встановити опалювальні труби

Відео

Більше інформації про труби Rehau ви можете дізнатися з відео Олексія Земскова:

Монтаж труб із зшитого поліетилену своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code