Сучасний будівельний ринок здатний запропонувати безліч матеріалів, придатних для обробки фасадів будівель. Серед них досить широке поширення отримав сайдинг. Цей матеріал володіє поруч характерних позитивних експлуатаційних характеристик, чим і обумовлена його поширеність. Одним з таких якостей є відносна простота проведення монтажних робіт, завдяки чому монтаж вінілового сайдинга своїми руками можуть здійснити практично всі, хто має хоча б мінімальні навички поводження з інструментом.

Опис матеріалу

Монтаж винилового сайдинга своими руками

Перед тим як перейти до опису робіт з монтажу сайдинга, представляється корисним дати деяке загальне визначення того, що під цією назвою мається на увазі.

Вініловий сайдинг — це обробний матеріал, вживаний в основному для фасадних робіт, що виготовляється з пластику (вінілу). Являє собою розрізнені елементи, планки певного розміру. Може мати різну колірну забарвлення і текстуру. Серед найбільш помітних якостей розглянутого матеріалу можна згадати:

  • порівняльну простоту монтажу;
  • низьку сприйнятливість до зміни зовнішніх умов. Тут мається на увазі стійкість сайдинга до перепадів температур і вологості, ультрафіолету і вітрових навантажень;
  • міцність і здатність витримувати досить значні механічні навантаження, але в той же час назвати сайдинг протиударним не можна;
  • доступність матеріалу. Мається на увазі не тільки відносна низька вартість матеріалу, але і те, що роботи можна провести самостійно, ніж заощадити пристойну кількість коштів;
  • самодостатність, тобто після монтажу сайдинга немає необхідності в його додатковій обробці;
  • простота обслуговування. Іншими словами, у разі виникнення забруднень пластик просто миється;
  • завдяки хімічній нейтральності матеріал не піддається впливу корозії або появи грибка, що дозволяє йому виконувати свої функції протягом тривалого часу.

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиВініловий сайдинг

Вініл, як матеріал, має досить високі показники розширення під впливом зовнішніх факторів, тому це має бути неодмінно враховано при монтажі — між сполучними планками і самими панелями сайдинга потрібно залишати зазор близько 5-7 мм, щоб не порушувалася площину поверхні.

Відразу варто обмовитися, що для того, щоб установка вінілового сайдинга була максимально якісною, потрібно чітко дотримуватися порядок проведення робіт.

Підготовка

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиСхема решетування під вініловий сайдинг

Як і завжди, монтаж потрібно починати з підготовки. На цьому етапі необхідно приділити увагу наступним моментам:

  • Покривається поверхня повинна бути максимально рівною і плоскою. Кажучи іншими словами, потрібно демонтувати всі декоративні фасадні елементи, якщо мова йде про ремонт або видалити всі патьоки розчину та інші нерівності, якщо стіни відбуваються вперше. До речі, варто додати, що сайдинг може бути змонтований як на стіну, так і на виконану обрешітку. Якщо мова йде про другому випадку, то на етапі підготовки необхідно виконати ще і решетування.
  • Особливу увагу вимагає до себе розмітка горизонтальної лінії, за якою у подальшому буде проводитися встановлення стартової смуги. Для цього потрібно по обидва боки стіни вбити по цвяху (вкрутити по саморізу) на рівні, за якого передбачається починати монтаж сайдинга. Між цими цвяхами натягається шнур, який вирівнюється за рівнем. Краще всього використовувати відфутболювальний шнур.

Перед роботами потрібно відкрити упаковку з сайдингом і дати матеріалу побути на відкритому повітрі з тим, щоб стабілізувати його температурні показники.

Монтаж панелей

Якщо підготовка проведена успішно, то обробка будинку вініловим сайдингом труднощів не складе. Роботи слід починати знизу, поступово просуваючись вгору.

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиПроцес монтажу

Спочатку по розміченій горизонтальної лінії необхідно встановити стартову панель. Кріпити її до основи можна як цвяхами, так і саморізами або скобами – вибір кріплення залежить від матеріалу, з якого побудований будинок.

Далі за стартовою смузі встановлюється стартова панель сайдинга. Як свідчить інструкція з монтажу, кріпити панелі необхідно тільки через спеціальну перфорацію по канту панелі. Якщо ж виникає необхідність в кріпленні крізь аркуш, то потрібно обов’язково виконати попереднє свердління, щоб не допустити розтріскування матеріалу. Так укладається перший ряд панелей, при цьому слід врахувати, що через кожні дві складові частини повинна йти сполучна Н-образна вертикальна смуга.

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиКомплектуючі для сайдинга

Аналогічним чином монтуються всі наступні ряди сайдинга, при цьому між собою панелі повинні з’єднуватися замками, передбаченими конструкцією.

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиДобірні елементи вінілового сайдинга

Арки вікон, дверей та кути повинні бути оброблені спеціальними елементами, які докуповуються додатково.

Монтаж винилового сайдинга своими рукамиПравила обробки отворів

На цьому загальний опис процесу монтажу вінілового сайдинга можна вважати завершеним. Для найбільш цілісного сприйняття викладеної інформації можна ознайомитися з відповідними відео по розглянутому питанню.

Відео

Як здійснюється монтаж сайдингових панелей Holzsiding, дивіться нижче:

А це інструкція з монтажу сайдинга Docke:

Монтаж вертикального сайдинга своїми руками

Як обшити сайдингом фронтон

Монтаж вінілового сайдинга своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code