Багато їх приватних домовласників, швидше за все, мають уявлення про використання сайдинга в якості оздоблювального матеріалу, так що їм повинна бути відома і такий їх різновид, як вертикальний металевий сайдинг. Зазначений матеріал за своїм робочим параметрами помітно перевершує аналогічні вінілові вироби, що дає нам всі підстави детально ознайомити вас з технікою його монтажу. Відразу ж обмовимося, що монтаж вертикального сайдинга своїми рукамизовсім непросте заняття, що вимагає від виконавця певної підготовки.

Характеристики та умови застосування

Монтаж вертикального сайдинга своими рукамиСайдинг вертикальний алюмінієвий

Розглянутий нами вид обробки – це декоративні панелі з алюмінію або оцинкованої листової сталі, захищені від зовнішніх впливів спеціальним багатошаровим покриттям з полімерів різного кольору. Що стосується розглянутого нами вертикального виконання, то воно представлено спеціальними пластинами, що мають гладку або структуровану поверхню і імітують покриття дошками.

Крім основних заготівель в комплект панелей входить ряд декоративних елементів, що полегшують їх монтаж і надають фасаду будівлі охайний, закінчений вигляд. Пластини вертикального сайдинга володіють такими чудовими властивостями, повністю окупающими витрати на їх придбання:

 • довговічність (термін служби – до 50 років);
 • декоративна привабливість;
 • стійкість до кліматичних впливів зі збереженням яскравості колірної палітри;
 • екологічність, що виключає можливість виділення матеріалом шкідливих речовин;
 • простота монтажу панелей (завдяки їх особливій формі, помітно спрощує обробку отворів будівель).

Перед тим як встановити панелі сайдинга вам обов’язково потрібно буде продумати питання про розміщення утеплюючого матеріалу, що знижує теплопровідність зовнішнього покриття. Відзначимо особливо, що обробка сайдингом не зажадає від вас підготовки ідеально рівній поверхні, оскільки дрібні нерівності ховаються під спеціальною латами (каркасом), що використовується для кріплення панелей.

Підготовка поверхні, інструмент, кріплення

Монтаж вертикального сайдинга своими рукамиОчищення стін

Перед облаштуванням несучого каркаса слід очистити стіни будівлі від грязьових нашарувань, а потім демонтувати всі знімні частини зовнішньої обробки, включаючи віконниці, наличники, елементи водостоку і т. п.

Щоб уникнути скупчування під декоративним шаром конденсату, на початковій стадії підготовчих робіт проводиться обробка стін вологостійкою грунтовкою з використанням антисептичних добавок. В процесі монтажу вам буде потрібно стандартний інструментальний набір, наявний у будь-якого домовласника. Це:

 • рівень (нівелір);
 • ножиці по металу;
 • будівельний степлер;
 • рулетка, молоток і косинець.

Для закріплення пластин використовуються спеціальні кріпильні елементи, що входять в комплект поставки.

Підготовка обрешітки

Монтаж вертикального сайдинга своими рукамиОбрешітка та утеплення

Решетування під сайдинг виготовляється з рівного і сухого дерев’яного бруса 50×50 мм, що закріплюється на стінах горизонтально (з кроком приблизно 40 см). В окремих випадках для цих цілей використовуються спеціальні металеві профілі, що закріплюються на стінах за допомогою металевих підвісів або кронштейнів. Для закриття невеликих прорізів і під добірні елементи застосовуються додаткові профілі.

В якості утеплювача найчастіше беруться жорсткі плити з мінеральної вати або пінополістиролу, що кріпляться на стінах з допомогою пластикових дюбелів або сухих будівельних сумішей.

Зверху вони закриваються шаром поліетиленової плівки, використовуваної в якості пароізоляції. На плитах плівка фіксується за допомогою степлера, і вже поверх її монтується сама обрешітка.

Монтаж сайдинга

Монтаж вертикального сайдинга своими рукамиМонтаж вертикального металосайдингу

Установка вертикального сайдинга проводиться відповідно до інструкції виробника, що зажадає від вас попереднього її вивчення.

Спочатку монтуються так звані добірні елементи, а саме:

 • кутові і окантовочні профілі або відливи (при наявності цоколя);
 • «стартові» планки;
 • спеціальні J – профілі;
 • лиштва (молдинги).

При так званому «центральному» варіанті складання спочатку по центру фасаду кріпляться дві стартові пластини, від яких, в подальшому буде монтуватися вся площина покриття. При кутовий збірці, що починається від кута, стартова планка закріплюється в спеціальному профілі, оскільки цей елемент декоративного оздоблення не має власного кріплення.

Вертикальні панелі кріпляться на каркасі за допомогою саморізів, які вкручуються послідовно зверху, в центрі і в нижній частині. Місце кріплення повинно знаходитися по центру бруса (профілю); при цьому між капелюшком і закріплюється панеллю слід залишати зазор близько 1 мм (на температурне розширення).

Для того щоб уникнути утворення перекосів при монтажі пластин через кожні три елемента слід перевіряти правильність їх установки по нівеліру (дивіться відео). Також не слід забувати про те, що в місцях стикування панелей з добірними елементами повинен лишатися міліметровий розширювальний зазор.

Монтаж вертикального сайдинга своими рукамиОздоблення будинку вертикальним сайдингом

Відео

У цьому відео демонструється монтаж вертикального вінілового сайдинга квадрохаус:

Монтаж вертикального сайдинга своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code