Сучасна побутова техніка щільно увійшла в наше життя. Вона дозволяє прискорювати, а також спрощувати безліч процесів. Але як відомо, їх робота пов’язана з електрикою, тому щоб не бігати з переноски по всій квартирі, варто грамотно розмістити розетки. З цієї статті, ви зможете докладніше дізнатися про те, на якій висоті встановлювати розетки.

Основні положення

На какой высоте устанавливать розетки

Хоча кожен може самостійно вирішувати де і на якій висоті встановлювати розетки, все ж варто врахувати основні нюанси:

 • Насамперед добре мати проект квартири, на якому буде вказано розташування меблів та основних електричних приладів.
 • Виходячи з цього на проекті можна позначити розташування розеток, включаючи телефонний та інтернет.
 • У кожній квартирі є стаціонарна техніка, яка роками стоїть на одному місці. Так, для холодильника, телевізора, комп’ютера тощо розетки потрібно розмістити так, щоб до них можна було легко дістатися. Але при цьому не варто розташовувати їх на видному місці, щоб вони не псували вигляд приміщення і не заважали. Добре, коли електроприлади приховують їх.
 • Що стосується розеток на відкритих ділянках, то їх краще всього розташовувати на одному рівні від підлоги.

На какой высоте устанавливать розеткиРозетки у робочої зони

Тепер детальніше розглянемо де встановлювати розетки в різних кімнатах.

Кухня

На какой высоте устанавливать розетки

 • Для таких побутових приладів, як посудомийка, пральна машинка автомат та холодильник, розетки необхідно поставити на висоті 20 см від підлоги. Ця висота буде ідеальна навіть у тих випадках, коли прилад має короткий шнур.
 • При облаштуванні робочої зони (фартуха) також необхідно подбати про додаткові розетки. Зазвичай на кухні використовується електрочайник, міксер, мультиварка, блендер та інші прилади, які потрібні для приготування їжі. Так, від підлоги висота установки буде становити близько 110 див.
 • Для підключення витяжки розетку необхідно розташувати так, щоб проводи підключення не було видно. Адже, погодьтеся, негарно буде, якщо над робочою зоною звисає шнур, тим більше що це не безпечно над відкритим вогнем печі. Так, оптимальною висотою установки розетки буде 200 см від підлоги.

На какой высоте устанавливать розеткиРозетки на кухні

Не варто встановлювати розетки на робочої зоні за кількістю побутових приладів. Інакше весь фартух ними буде затоплений. Також не варто йти шляхом мінімалізму, а потім ставити трійники або перенесення. Якщо робоча зона досить велика, то з двох сторін можна поставити 2 блоки розеток, в кожному по 3-4 штуки. Також не забудьте зберегти симетрію.

Ванна

На какой высоте устанавливать розеткиУ ванній

При плануванні розташування розеток у ванній кімнаті варто враховувати особливість цього приміщення, в якому завжди підвищена вологість і існує ризик його затоплення. Тому висота від підлоги повинна бути розумною. Так, від раковини або ванни розетка повинна розташовуватися на відстані не менше 60 см, але краще 100 див. Також варто подумати і про зручності при використанні фена або електричної бритви. Розрахуйте так, щоб при користуванні цими електроприладами провід від них не був внатяжку.

Так, можна орієнтуватися на такі параметри:

 • Для пральної машинки не нижче 50 см від підлоги.
 • Для бритви, фена і інших приладів висота близько 100 див.
 • Для електричного бойлера в районі 150 див.

Якщо в житлових кімнатах розетки можна опускати до 15 см, то у ванній цього робити небажано.

Спальня

На какой высоте устанавливать розеткиУ спальні

Що стосується спальні, то орієнтиром установки розетки є тумбочка, що стоїть біля ліжка. Вона необхідна у цих місцях для зарядки планшета або мобільного телефону. Також на тумбочку встановлюється нічник, для якого необхідний окремий вихід. Нерідко, тут монтується телефонна розетка. Висота установки по євростандарту – 30 см і вище.

Також в спальні необхідні додаткові джерела харчування. Наприклад, для підключення пилососа або прасування речей праскою. А якщо ви хочете повісити на стіну телевізор, то розетка повинна знаходитися за ним. З естетичної точки зору це плюс. Сам же провід можна заховати в пластиковий короб, який монтується в стіну. Для цього потрібно попередньо зробити штробу. Також потрібні розетки для підключення комп’ютера, принтера та іншої техніки.

На какой высоте устанавливать розеткиВ коридорі

Головне пам’ятайте про те, що джерело живлення повинен бути доступним для вас. При необхідності знеструмити той чи інший прилад не повинно становити праці.

Також врахуйте той факт, що при наявності маленьких дітей, вибирайте такі розетки, які будуть захищені спеціальними шторками або кришками. Вони будуть служити захистом від прямого контакту зі струмом.

Резюме

На какой высоте устанавливать розетки

Отже, підіб’ємо підсумок того, як встановити розетки і вимикачі так, щоб ними було зручно користуватися. Незалежно від вибору місця монтажу і висоти, обов’язково складіть схему. Вона допоможе зробити всі попередні роботи з високою точністю, а зокрема штроблення стін.

Так, на схемі повинно бути вказано:

 • дверні та віконні прорізи;
 • місце проведення електричних проводів на стінах;
 • місця установки распредкоробок;
 • наявність тієї або іншої побутової техніки;
 • розташування меблів.

На какой высоте устанавливать розеткиПодбайте про безпеку дітей

При наявності точних даних, буде дуже маленька ймовірність того, що при роботі ви допустите помилку.

Якщо ви знаєте про інші тонкощі установки розетки, то пишіть коментарі в кінці цієї статті. Сподіваємося, що надана інформація допоможе вам правильно провести роботи.

Відео

У цьому відеоматеріалі ви детальніше дізнаєтеся про визначення висоти установки розеток:

На якій висоті встановлювати розетки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code