Хоча пробурити свердловину це вже немало, але це ще не все. Звичайно ж, потрібно навести порядок, але, навіть якщо немає бажання робити красу, все ж потрібно виконати комплекс робіт для зручного користування їй. У цій статті буде розглянуто, як можна провести облаштування свердловини своїми руками, виконавши необхідні для цього роботи. Розглянемо їх по порядку.

Підготовчі роботи

Обустройство скважины своими руками

Оскільки кесон встановлюється на великій глибині, куди не проникає мороз, то в ньому можна розмістити гідроакумулюючий бак, насос, компресор або інше потрібне обладнання, для якого може знадобитися більше місця, ніж може вмістити стандартний кесон.

Для того щоб захистити свердловину від попадання в неї сміття, ґрунтових вод і для оберігання від замерзання в зимову холоднечу використовується кесон – водонепроникна ємність, має круглу або квадратну форму. За своїм виглядом він нагадує велику металеву бочку, але, на відміну від неї кесон покритий спеціальним антикорозійним складом або ж його обклеюють гидростеклоизолом. Такий захист істотно продовжує термін служби цього виробу. Найчастіше використовуються кесони заввишки не більше 2 м, і шириною 1м, але в залежності від потреб можуть бути і ширше. Які для цього можуть бути причини, ми розглянемо пізніше.

Установка кесона

Обустройство скважины своими рукамиПідсипка навколо кесона

Для того щоб встановити кесон потрібно вирити яму навколо свердловини по висоті і ширині цього виробу, з розрахунком того, що горловина повинна підніматися над землею на 15 див. В результаті повинен вийти котлован з стирчить в центрі обсадної трубою. За її розміру потрібно вирізати отвір у дні кесона, і занурити його у виритий котлован. Відріжте зайвий ділянку обсадної труби, і електрозварюванням приварите її до дна кесона. Залишається приєднати трубу до цієї конструкції, через яку буде здійснюватися висновок води і підключити електричний кабель, що йде від насоса.

Всі порожнечі навколо кесона потрібно заповнити грунтом, а над поверхнею землі повинна залишитися тільки кришка, через яку буде здійснюватися вхід в споруду.

Як вибрати і встановити свердловинний насос

Обустройство скважины своими рукамиУстановка свердловинного насоса

Для того щоб правильно підібрати насос потрібно врахувати кілька факторів:

  • Ступінь навантаження на свердловину.
  • Бажаний витрата води.
  • Глибина до водоносного шару.
  • Тип механізму для свердловини (при глибині водоносного шару менше 9 м, встановлюється самовсмоктувальний поверхневе пристрій, тоді як при більш глибокому рівні води, буде потрібно встановити спеціальний свердловинний насос).

Рівень води, з часом, може знизитися, і тоді вакуумний насос стане марним. Так що, якщо водоносний шар знаходиться в прикордонній зоні з цим показником (9 м), то краще перестрахуватися.

Для забезпечення надійного кріплення насоса потрібно трос із нержавіючої сталі, кількість якого має бути придбано з запасом. Його треба надійно закріпити на насосі таким кріпленням, який не згниє у воді. Приєднавши пластикову трубу для подачі води, опустіть насос у свердловину так, щоб він був в метрі від дна, але обов’язково весь занурений у воду. Отже, разом з насосом в свердловину опускаються:

  1. Трос із нержавіючої сталі (або сталевий з водонепроникною опліткою).
  2. Кабель, що подає енергію насосу.
  3. Пластикова труба.

Перед тим як починати занурювати насос, забезпечте фіксацію вільного кінця троса. Це запобіжить його падіння всередину свердловини.

Після монтажу насоса встановіть оголовок, який захистить свердловину від попадання в неї чого-небудь.

Установка гідроакумулятора та інших систем управління

Обустройство скважины своими рукамиГідроакумулятор у кесоні

Забезпечити безперебійну подачу води при облаштуванні свердловини своїми руками буде неможливо, якщо не підключений гідроакумулятор. Встановити це обладнання можна як у підвалі приміщення, так і в самому кесоні. Для чого потрібно це пристосування? Завдяки його роботі підтримується тиск в системі, тому що при включенні насоса бак наповнюється водою, що надходить в будинок вужеві не безпосередньо з свердловини, а з гідроакумулятора, який, подкачивая воду в бак, підтримує в ньому постійне тиск. В залежності від індивідуальних потреб людини, що встановлюється обсяг бака може бути від 10 до 1000 л. Це впливає на те, де він буде встановлений, так як завжди повинно залишатися місце для вільного доступу до нього, в разі виникнення потреби ремонту або заміни.

Тепер настав час для установки і налаштування автоматичних систем управління, завдяки яким підтримується потрібний тиск у системі. Це заняття непросте і вимагає певних знань і досвіду. Крім того, робота з електрикою пов’язана з можливістю ураження струмом. Тому, якщо ви не представляєте, про що йде мова, і не маєте досвіду роботи з підключення електроприладів, то краще надайте це заняття фахівця.

Якщо ви відповідально підійдете до цього питання, і зробите все правильно, то зможете впродовж багатьох років користуватися чистою водою.

Відео

У цьому відеоматеріалі розповідається про адаптері свердловини, за допомогою якого в деяких випадках можна обійтися без кесона.

Облаштування свердловини своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code