Довговічність, презентабельний вигляд, екологічна чистота, простота в експлуатації, стійкість до атмосферних опадів (вітер, дощ, сніг, сонячні промені і т. п.) всім цим можна охарактеризувати тільки один оздоблювальний будівельний матеріал – натуральний камінь. Щоб облицювання фасаду будинку натуральним каменем своїми руками була виконана на вищому рівні, важливо дотримуватися ряду правил і вимог. Про це ви зможете дізнатися з цієї статті.

Переваги і недоліки

Облицовка фасада натуральным камнем

Серед позитивних сторін такої обробки можна виділити:

 • Відмінний зовнішній вигляд. Сучасний ринок пропонує великий вибір різних видів натурального каменю, починаючи від гладких плиток і закінчуючи плитками у формі смужок.
 • Можна реалізувати будь-які дизайнерські ідеї, наприклад, створити ефект стіни з дикого каменю, цегляної кладки і тому подібного.
 • Фасад з натурального каменю практичний у догляді, а також стійкий по відношенню до різних атмосферних опадів. Такий фасад буде довговічним.

Нерідко з натурального каменю виготовляють окремі ділянки стін, наприклад, кути, цоколь, по периметру вікон і дверей.

Облицовка фасада натуральным камнемОблицювання цоколя

Що стосується недоліків такої технології, то тут можна виділити наступне:

 • Натуральний камінь по своїй структурі досить щільний і важкий, тому, якщо будинок має слабкий фундамент, то камінь може чинити негативний вплив на нього, а в деяких випадках фундамент буде схильний до деформації.
 • При недотриманні технології укладання деякі частини каменів відвалюються від фасаду. На це може впливати ступінь теплового розширення розчину і каменю.

Види натурального каменю

Облицовка фасада натуральным камнемВиди облицювального каменю

Існує кілька видів натуральних каменів, які використовуються для облицювання фасаду. Кожен з них має індивідуальні технічні характеристики.

 • Граніт. Цей камінь відрізняється високою морозостійкістю. Він представлений в самих різних кольорах.
 • Мармур. Цей камінь нерідко використовується для обробки фасадів і представлений різними квітами і малюнками.
 • Базальт. За зовнішнім виглядом нагадує граніт.
 • Кварцит. Він відрізняється високою твердістю з наявністю глянцевих кварцових зерен.
 • Вапняк. Особлива щільність робить камінь вкрай популярним.
 • Кварцовий сланець. Камінь має великий ряд кольорів від чорного до світлого тону.
 • Травертин. Переважно використовується коричневий або бежевий колір вапнякового туфу з пористою структурою.

Важливі правила укладання

Облицовка фасада натуральным камнем

Існують основні правила та вимоги щодо монтажних робіт, незалежні від виду каменю. Дотримання цих правил дозволить досягти бажаного результату.

 1. Натуральний камінь з пиляної поверхнею і особливою фактурою набагато важче полірованих каменів. З цієї причини їх укладання необхідно здійснювати на цементний розчин, а всі стики заповнювати спеціальним герметиком.
 2. Якщо плита каменю не перевищує розмір 0,4 м2, а її товщина не більше одного сантиметра, то використовувати додаткове кріплення немає необхідності.
 3. При укладанні каменю необхідно залишати невеликі зазори.
 4. Цоколь рекомендується обкладати каменем більш темного кольору. Це пояснюється тим, що на ньому будуть менш помітні забруднення.

Технологічний процес обробки

Облицовка фасада натуральным камнемСхема укладання натурального каменю

Технологія облицювання складається з декількох важливих етапів:

 1. Підготовка стін.
 2. Укладання каменю.
 3. Облицювання карнизів і вікон.

Тепер розглянемо кожен етап окремо.

Насамперед слід починати з підготовки робочої поверхні. Тут все дуже просто. Важливо видалити весь пил і бруд. Також підготовчі роботи будуть залежати від матеріалу, з якого зроблені стіни. Якщо стіна викладена з цегли, то при наявності ребер прибивати металеву сітку необов’язково. Якщо цегла гладкий, то без неї ніяк не обійтися. Це стосується й обов’язкової набивання сітки на стіни з піноблоків, газосилікатних блоків і газоблоків. Якщо стіни поштукатурені, то з поверхні слід видалити пил і бруд.

Для гарантії найкращого результату використання сітки рекомендується у всіх випадках: камінь буде мати набагато краще зчеплення зі стіною. Кріпиться сітка дюбелями у співвідношенні 10 штук на 1 м2.

Облицовка фасада натуральным камнемЯк кріпити на стіну

Що стосується укладання самого каменю, то вся робота виконується в наступному порядку:

 • Коли сітка набита, необхідно виміряти стартовий рівень. Саме з нього і буде викладатися перший ряд. Для визначення рівня можна використовувати лазерний рівень.
 • В першу чергу камінь викладається по кутах.
 • Між наріжними каменями натягується нитка.
 • Перший ряд викладається по цій нитці. Це дозволить дотримати точну геометрію облицювання всього фасаду.
 • Кожен камінь необхідно окремо намазувати розчином. Ділянка стіни, на який буде виконуватися кладка, також промащується розчином.

Облицовка фасада натуральным камнемСпосіб кріплення сітки

Перші два-три ряди в якості рівня доцільно використовувати нитку, а тільки після застосовувати звичайний рівень.

Протягом всієї кладки каменю необхідно перевіряти кут нахилу облицювання по схилу.

Коли стіни облицьовані, можна приступати до облицювання карнизів і вікон. Карнизи викладаються строго по нитці, а на укоси вікон вибираються камені відповідного розміру. У цих місцях камінь повинен укладатися рівно, інакше буде зіпсований весь зовнішній вигляд. Зазвичай в першу чергу в очі кидаються кути, карнизи і укоси вікон. Тому в цих місцях слід особливо постаратися.

Останній штрих облицювання

Облицовка фасада натуральным камнемЕфект обробки

Коли всі роботи виконані, необхідно здійснити ряд робіт, які додадуть фасаду закінченість виду. Наприклад, облицювання стін необхідно обробити гідрофобізатором. Цей розчин буде відштовхувати грибок, не дасть з’явитися рослинності і моху. При цьому рідина буде перешкоджати почернению каменю.

Облицовка фасада натуральным камнемОброблений фасад гідрофобізатором

Якщо дотримуватися всі вищевикладені поради та рекомендації, можна якісно виконати облицювання фасаду природним каменем.

Облицювання фасаду природним каменем

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code