Обробка лазні — це цілий комплекс робіт. Адже крім зовнішньої, існує і внутрішня. Роботи над зовнішнім виглядом парилки мають свою специфіку через особливості атмосфери всередині цього приміщення. Власнику належить надати естетичний вигляд підлоги, стін, стелі, і при цьому врахувати питання безпеки.

Вибір матеріалів

Отделка бани своими рукамиІмітація бруса сосни

Отделка бани своими рукамиОздоблення деревом і плиткою Найкраще в якості оздоблювального матеріалу вибирати натуральну деревину. Найпростіший спосіб створити привабливий інтер’єр без залучення фахівців — оббивка вагонкою самостійно. Проте можна використовувати і дошки.

Якщо коштів на високоякісні дорогі матеріали не вистачає, то багато хто власники вибирають у всі приміщення цієї споруди, включаючи парилку, деревину сосни. Це не найкращий вибір, тому що матеріал часто містить багато смоли.

Виділяючись з особливих смолянистий кишеньок, смола сосни може потрапляти на шкіру і викликати опіки. Крім того, смола може випаровуватися, що шкідливо для здоров’я.

В крайньому випадку, якщо вибору немає, треба стежити за якістю дощок. Перевірка на наявність смоляних кишень обов’язкове.

Якщо вільні кошти є, то в парильню і мийну краще вибрати деревину таких дерев, як липа і модрина. Липа завжди буде мати первозданний вигляд, вона не потемніє і не розтріснеться. Цей матеріал корисний для здоров’я. Модрина стійкий до грибків і цвілі, вона не гниє і служить дуже довго. У передбаннику при цьому можна зробити обшивку з сосни та інших, більш дешевих матеріалів.

Якщо засоби дозволяють, то можна використовувати в парильні дерево абаши.

Структура внутрішньої обробки

Отделка бани своими рукамиВнутрішня обшивка лазні

Має загальну структуру:

 1. Обрешітка. Вона встановлюється прямо на поверхню стін і стелі.
 2. Між брусами обрешітки, як правило, укладається утеплювач і пароізолятор. У деяких випадках решетування набивається через шар утеплювача.
 3. Далі монтується на решетування матеріал (вагонка або дошка).
 4. Іноді застосовується просочення. Проте в парній її не використовують.

Підлога

Отделка бани своими рукамиПлиткова підлога в лазні

Підлога обробляється дошкою або плиткою. Плитку краще вибирати спеціальну, не слизький. Інакше рано чи пізно можна отримати травму, парячись в лазні. Плитка довговічна, і це її основна перевага. Можна також використовувати і плитку для стін.

Щоб запобігти ковзанню на плитці, можна встановити на підлогу спеціальну дерев’яну конструкцію — місток. Пересуваючись по ньому, можна розраховувати, що ніяких неприємностей не трапиться.

Отделка бани своими рукамиПлитка на підлозі

Модрина — ще один хороший матеріал для підлоги. Вона не схильна до гниття, тому по своїй міцності і довговічності може посперечатися з плиткою. Єдиний мінус — висока вартість такого матеріалу.

Оздоблення підлоги проводиться після його утеплення. Утеплювати необхідно всі поверхні парилки. Якщо підлога бетонна, то закладається утеплювач між шарами бетону. В якості теплоізолюючого матеріалу можна використовувати керамзит, щебінь, а також порожні пляшки.

Зовнішні роботи

Отделка бани своими рукамиКрасива зовнішня обробка

Зовнішня обробка служить для захисту споруди та прикраси. Є кілька способів проведення зовнішніх робіт.

Сайдинг

Отделка бани своими рукамиОздоблення сайдингом

Для використання сайдинга будуть потрібні:

 • планки;
 • стикувальні елементи;
 • куточки;
 • кронштейни;
 • сливи цокольні.

Цей спосіб добре підходить для цегляних лазень. А ось будови з натуральних матеріалів сайдингом краще не закривати: він перешкоджає природній вентиляції колод. Дерево перестає “дихати”.

Вагонка

Отделка бани своими рукамиВикористання вагонки з липи

Вагонка — ідеальний матеріал як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки. Для зовнішнього використання береться вагонка трохи більш товста.

Треба простежити за вологістю вагонки: вона не повинна бути вище або нижче 15%.

Вагонка може утворити щілини при пересушування або, навпаки, піти “хвилею” при вологості. Матеріал кріпиться або на обрешітку, або безпосередньо на стіну. Вагонка — один із самих недорогих способів оббивки.

Блок-хаус

Отделка бани своими рукамиОбробка блок-хаусом

Блок-хаус дорожче вагонки. Цей матеріал використовується для обшивки будь-яких лазень. Він кріпиться на решетування або безпосередньо на стіну. Обрешітка часто використовується в тому випадку, коли немає впевненості у рівності поверхні стін. При обробці дерев’яної конструкції блок-хаусом утеплювач не використовується.

Імітація бруса

Отделка бани своими рукамиІмітація бруса оздоблення

Цей матеріал — різновид вагонки. Він трохи товщі і дорожче. Застосовується також, як і вагонка, для внутрішніх і зовнішніх робіт.

Фасадна плитка

Отделка бани своими руками

Плитка монтується на решетування за допомогою саморізів. Це оптимальний варіант. Фасадна плитка буде служити дуже довго. Вона не викликає руйнування деревини і сама дуже стійка до несприятливих факторів.

Обробка без особливих витрат

Отделка бани своими рукамиФарбування лазні Використання додаткових матеріалів при зовнішніх роботах не так уже й обов’язково. Адже лазню можна захистити, просто покривши особливими складами, а також фарбою.

Технологія тут досить проста.

 1. Колоди треба покрити антисептиком, щоб захистити їх від цвілі, грибка і гниття.
 2. Якщо на колодах утворилися тріщини, то їх треба закрити. Прогнилі колоди змінюють повністю. Зазвичай вони зустрічаються ближче до вінця будови і під вікнами. Техніка заміни та ж, що і при ремонті старого дерев’яного будинку.
 3. Фарбування проводиться в 2-3 етапи. Спочатку на очищену поверхню наноситься грунтовка. Після того, як вона висохне, треба нанести ґрунтовку на ті місця, які погано оброблені. Коли, нарешті, ґрунтувальний шар повністю висох, можна фарбувати звичайною фарбою. Можна використовувати вогнестійкі склади. Після висихання шару фарби можна повторити процедуру, якщо є необхідність.

Фарба — бюджетний варіант. Зрозуміло, таке покриття доведеться постійно оновлювати.

Коли приміщення закінчено, залишилося подбати про меблі. Як правило, всі меблі вибирається дерев’яна. Це найкращий матеріал для таких приміщень. Дерево не обпікає шкіру і є абсолютно екологічним. Не рекомендується покривати меблі для парної фарбою і іншими складами.

Рекомендуємо прочитати:

 • як зробити купіль;
 • як зробити вітрогенератор для дачі.

Відео

Дізнатися детальніше про способи обробки вам допоможе наступний відеоматеріал:

Розглянемо основні використовувані матеріали:

Інше відео ви можете знайти в нашому видеоразделе: Відео про оздоблення лазні.

Фото

Отделка бани своими рукамиЗовнішня обробка

Отделка бани своими руками

Отделка бани своими рукамиПлитка для ванни

Отделка бани своими рукамиОздоблення вагонкою

Отделка бани своими рукамиОбробка панелями блок-хаус

Отделка бани своими рукамиОздоблення каменем

Отделка бани своими рукамиОбшивка зовні

Отделка бани своими рукамиОблицювання плиткою

Обробка лазні своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code