Однозначно визначити кращого виробника ламінату серед наявних на ринку брендів проблематично. Різноманітні відгуки і рейтинги тут не стільки допомагають з вибором, скільки найчастіше заважають. У кожній випускає ламіноване підлогове покриття фірми свої достоїнства.

Розглянутий фініш для підлоги усіма робиться за загальною технологією. Однак є й нюанси в його виробництві, безпосередньо впливають на якість виготовлення виробу під певною торговою маркою. Щоб вибрати найкращий варіант, необхідно зважити всі параметри, які представлені в магазині ламінатних ламелей – від ціни до технічних характеристик.

Зміст

 1. Поради та рекомендації
 2. Огляд
  • Європа
  • Росія
  • Азія
 3. Рейтинг редакції

Поради та рекомендації щодо вибору ламінату

Найголовніше – якісний ламінат не може коштувати дешево. Це твердження є нормою для багатьох товарів. Але для ламінованих покриттів на підлогу це аксіома.

Якщо в магазині пропонується недорогий варіант з підвищеними експлуатаційними властивостями, то треба відразу шукати підступ. Швидше за все, продавець просто робить акцент на якомусь одному параметрі пропонованого фінішу і відводить погляд покупця від інших його не надто хороших сторін. А ламінат слід підбирати, зважуючи абсолютно всі характеристики придбаного виробу.

Огляд виробників ламінату

Як вибрати ламінат

При виборі ламінованого підлогового покриття треба оцінювати:

 • зовнішній вигляд і дизайн;
 • клас зносостійкості;
 • тип вологостійкості;
 • матеріал і характеристики несучої основи;
 • тип замку на торці ламелі;
 • розміри і товщину дощок;
 • країну місцезнаходження виробника ламінату;
 • термін служби для конкретних умов експлуатації;
 • ціну.

Несуча основа ламінату в середині дошки може бути виконана з HDF або МДФ. Якщо потрібні вологостійкі ламелі, то слід дивитися тільки на перший варіант. МДФ має меншу щільність і вартість. Однак покриття з нього не відрізняються довговічністю і підходять тільки для кімнат з низькими навантаженнями на підлогу.

Огляд виробників ламінату

Види ламінату

Також деякі виробники в Росії і Європі випускають водостійкий ламінат, виконаний з ПВХ. Зовні він схожий на перших два з деревних плит, але абсолютно не боїться води.

Зносостійкість виражається класом з пари цифр від «21» до 23» і від «31» до 34». Матеріали з першою двійкою відрізняються дешевизною, але зараз вже практично не випускаються. Для дому в спальню, дитячу або на кухню краще всього вибрати «31» або «32».

Дошки з «33» і «34» відносяться до покриттів для офісів і приміщень на виробництвах. При цьому у ванну кімнату або на лоджію фахівці рекомендують брати саме їх. Такі ламелихарактеризуются високою якістю виконання, а також підвищеною стійкістю до навантажень і вологи.

Огляд виробників ламінату

Класи ламінату

Чим вище клас ламіната, тим він якісніше і дорожче. Але є один нюанс – зносостійкість визначається товщиною і характеристиками верхнього меламінового шару дошки. Однак несуча основа під захистом з меламіну може бути будь-якою. Виробники ламіната постійно випускають на ринок колекції за новими технологіями. Можлива ситуація, коли в маркуванні стоїть «32» або «33», а середина ламелі зроблена з м’якої дешевої МДФ. Такий фініш укладати в дитячих або коридорах не рекомендується, довго він там не пролежить.

Огляд виробників ламінату

В основному виробництво ламінату розташоване в Китаї та Європі. Однак у нас в країні ламіновані покриття також випускаються. За якістю ламелі з європейських фабрик – безперечні лідери. При цьому і ціна у них вище. Хоча серед російських і китайських аналогів також можна знайти цілком гідні виробу, який обійдуться дешевше.

Огляд виробників ламінату

Популярні виробники ламінату

Європейські кращі виробники ламінату

Першими на ринок вивели ламіновані покриття шведи з фірми Pergo ще в 1977 році. Вони і сьогодні постійно лідирують в різних рейтингах виробників ламінату. Якщо у главу кута ставиться якість, то ламелі слід шукати їх. Тільки необхідно бути дуже уважним в магазині, щоб не нарватися на підробку.

Серед численних європейських брендів варто виділити:

 • Pergo (Швеція);
 • Egger (Австрія);
 • Tarkett (Сербія-Франція);
 • Classen (Німеччина);
 • Quick-Step (Бельгія);
 • Wineo (Німеччина);
 • Dumaplast з ТМ «Aquafloor» (Бельгія);
 • Berry Alloc (Бельгія-Норвегія).

Ламінат під маркою Pergo, за відгуками покупців, характеризується великим асортиментом і добротністю виконання дощок. Egger і Tarkett – це строгий контроль якості, висока стійкість до вицвітання, довгий термін служби і практичність покриття.

Огляд виробників ламінату

Pergo

Quick-Step входить в єдиний холдинг з Pergo, але пропонує ламінат з іншим дизайном і власною запатентованою системою з’єднання дощок. Головним достоїнством Wineo є екологічність, а також постійний пошук нових матеріалів і найкращих технологій.

Dumaplast спеціалізується на покриттях з композитів з ПВХ преміум-класу. Якщо потрібен водостійкий фініш, то це до них. У Berry Alloc велика кількість колекцій з різними дизайнами і власна технологія випуску HPL ламінату високого тиску, що відрізняється підвищеною стійкістю до стирання і довговічність.

Серед достоїнств Classen – більше 30-ти колекцій і кілька типів рельєфу.

Огляд виробників ламінату

Classen

РФ

Виробництво ламінату в РФ і СНД здійснюється або на спільних підприємствах з європейцями, або на європейському обладнанні. Загальна риса для всіх випущених у нас покриття – доступна ціна при досить гарній якості виготовлення.

Серед виробників Росії можна відзначити:

 • Sinteros (Московська область)
 • Kronostar (Кострома);
 • Ламинели (Томськ);
 • Шелехов (Іркутськ);
 • Kronospan (Білорусь і Московська область);
 • Kastamonu (Єлабуга, Татарстан);
 • Ritter (Митищі).

Sinteros працює за технологіями Tarkett, Kastamonu входить в турецький холдинг Hayat, а Kronostarявляется дочірнім підприємством Swiss Krono ” (Швейцарія). Kronospan – це міжнародний концерн, що спеціалізується на випуску різноманітних ламінатів.

Огляд виробників ламінату

Sinteros

Суто російськими є лише Ritter, Ламинели і Шелехов, що працюють на німецькому обладнанні. Відмінною рисою першої компанії є ексклюзивні тиснення «під шкіру» і «з глибоким состариванием», а друга використовує лише HDF високої щільності. Особливість ламінату під третьої торговою маркою – застосування при виготовленні ламелей тільки натуральної ангарської сосни.

Огляд виробників ламінату

Ritter

Китай і Азія

З китайських виробників варті уваги:

 • Floorwood;
 • Goodway;
 • Floor Step;
 • Imperial.

Всі виробництва ламінату в Китаї працюють за технологіями з Європи. Якісь особливості у таких виробів виділити складно, але якість у більшості випадків цілком хороше. Однак треба уважно дивитися купуються дошки на предмет відповідності геометрії і наявності відколів. Шлюб у китайців прослизає регулярно.

Огляд виробників ламінату

Китайський ламінат

Рейтинг редакції

Виробників ламінату існує маса. Чогось особливо складного у виготовленні такого фінішу для підлоги немає. Беруться деревна плита і папір з декором, а потім з’єднуються і покриваються захистом із синтетичної смоли. При цьому основні фірми, що займаються випуском ламінованих покриттів протягом останніх 30-40 років, розташовані в Європі. Вони ж сьогодні продовжують і нові розробки в цій сфері.

Огляд виробників ламінату

Ламінат в інтер’єрі

Якщо потрібен хороший і високоякісний ламінат, то варто шукати варіант з європейської фабрики. Однак російські виробники також роблять цілком гідні за якістю ламіновані дошки. А от з Китаєм можна легко наразитися на маловідому компанію, яка не посоромиться вказати високі характеристики на етикетці, але відповідних сертифікатів підтвердження цього у неї чомусь не виявиться.

Дивіться також відео про

Огляд виробників ламінату

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code