Дерево – один із самих популярних і якісних матеріалів, використовуваних для обробки квартир і будинків. Воно гарно, екологічно і здатне наповнити будинок затишним теплом. Дерево в інтер’єрі – це ознака гарного смаку і респектабельності. Але без додаткового захисту від цвілі, комах і грибків дерево, на жаль, не прослужить довго. Вирішити проблему допоможе проста і перевірена часом оліфа – маслянистий плівкоутворюючих складу, що надійно захищає дерево від псування і гниття. І, незважаючи на те, що сьогодні будівельний ринок пропонує безліч нових і сучасних продуктів, оліфа не втрачає своєї популярності.

Сфери застосування оліфи

Оліфа використовується людиною з незапам’ятних часів. У давнину нею покривали ікони, меблі, посуд і багато інші вироби, виконані з дерева. Сьогодні її використовують для просочення і для попередньої обробки дерев’яних поверхонь з метою подальшого нанесення фарби або лаку, при виробництві шпаклівок, а так само для розведення олійних фарб. Сучасна оліфа здатна запобігти і корозійні процеси на металевих поверхнях. Побутує помилкова думка, що оліфа – це просто підігріте, природно у великих промислових масштабах, саме звичайне рослинне масло. Спробуємо розібратися.

Оліфа може виготовляється на основі лише тих рослинних олій, у складі яких є жирна линолеиновая кислота. Під впливом кисню, світла і тепла такі масла висихають, густішають і утворюють на поверхні надійне захисне покриття. Для того, щоб прискорити процес висихання оліфи виробники додають в масляний склад особлива речовина – сикатив. Оліфи різних сортів допустимо з’єднувати і змішувати, але це може не в кращу сторону відбитися на якості отриманого продукту.

Класифікація видів оліфи:

  • Оліфа натуральна. Даний продукт виготовляється з рослинних олій (лляної, конопляної та ін), що нагріваються до високої температури. За Гостом вміст олії в готовому продукті повинно бути не менше 97 %. Натуральна оліфа характеризується особливою пластичністю, міцністю і стійкістю до негативних атмосферних впливів. В залежності від відтінку, кольору і фарб виробів застосовують оліфу з різних масел.
  • Оліфа «оксоль». Значну частину такого складу також становить рослинна олія (близько 55 %). Крім цього в її склад входить розчинник (близько 40 %) та сикатив. Наявність розчинника надає їй різкий запах, який якийсь час може відчуватися навіть після висихання. «Оксоль» поступається натуральній оліфі за ціною, але мало чим відрізняється за якісними характеристиками і за зовнішнім виглядом. Самою довговічною і міцною вважається «оксоль», виготовлена з лляної олії.
  • Синтетична, або композиційна оліфа. Даний продукт виготовляють з відходів каучуку, із сланцевих масел, нафти, різних смол, розчинників, і тільки в деяких випадках – в суміші з невеликою кількістю рослинного масла. І хоча до природного оліфі вона не має практично ніякого відношення, ця назва закріпилася з-за зовнішньої схожості кінцевого продукту та його призначення. Синтетична оліфа значно поступається за якістю: вона менш влагоустойчива, повільніше висихає і створює на поверхні досить тонку захисну плівку. З-за різкого запаху, який може надовго зберігатися після висихання, цей вид оліфи не рекомендується використовувати в приміщеннях, призначених для житла. Оброблена поверхня буде в більшості випадків виділяти запах і токсичні речовини протягом ще декількох років.
  • Комбінована оліфа – це матеріал, який виготовляється шляхом змішування натуральних рослинних олій і оліфи, виробленої синтетичним шляхом.

Слушні поради: Як правильно зберігати оліфу? Правила безпеки при роботі з оліфою

  • Слід пам’ятати, що оліфа, що містить у своєму складі розчинники, є вибухо – і пожежонебезпечним матеріалом. Тому вона повинна зберігатися в щільно закритих ємностях у сухому місці, далеко від працюючих електроприладів і джерел вогню.
  • Будь-яке приміщення, в якому ведуться роботи з оліфою, має бути забезпечений відмінною витяжною вентиляцією або провітрюватися природним способом.
  • У разі потрапляння оліфи на ділянки шкіри, забруднену ділянку необхідно відразу ж промити водою з милом.
Оліфа. Класифікація. Поради щодо вибору.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code