За останні роки життя в дерев’яному будинку стала модним трендом. І на це є свої причини. Наприклад, жити в ньому досить комфортно і в той же час дерево є екологічно чистим будівельним матеріалом. Якщо раніше життя в дерев’яному будинку була пов’язана з безліччю незручностей, то зараз це комфорт та використання інноваційних технологій. Особливе місце в будинку займає система опалення. Деякі відмовляються від ідеї наймати кваліфікованих спеціалістів, які за свої послуги з виготовлення опалення беруть досить великі гроші. З цієї причини вирішують виготовляти опалення дерев’яного будинку своїми руками. Ми розглянемо основні принципи монтажу системи опалення, а також можливі варіанти того, як і з чого її можна зробити.

Особливості опалення і його види

Отопление деревянного дома своими рукамиМонтаж опалення

Варто врахувати один важливий фактор, який безпосередньо впливає на вибір виду опалення. Дерево, через невеликий час, втрачає природну вологу і, відповідно, розсихається. Це потягне за собою деякі наслідки, а саме осідання будинку. З цієї причини вибирати вид опалення в кожному випадку слід індивідуально. Попередньо необхідно провести ретельні обчислення, а також скласти проект, який здатний полегшити монтажні роботи. Одна помилка неправильних обчислень може призвести до найнесподіваніших і неприємних наслідків, наприклад, лопнули труби або повна розморожування системи. Якщо неправильно здійснити розрахунки електричного опалення, тоді справа може закінчитися замиканням. А якщо ви вибрали повітряну систему, тоді що-небудь виправити буде неможливо. Безпосередньо на вибір виду опалення безпосередньо буде впливати доступне джерело енергії. Сьогодні в якості енергоносія можуть виступати:

  • Рідке паливо.
  • Електрика.
  • Тверде паливо.
  • Газ.

Відштовхуючись від цього, ви зможете здійснити вибір «серця» всієї опалювальної системи дерев’яного будинку – котла.

Вибір котла – важлива віха планування!

Якщо найближчим джерелом енергії є газ, тоді в залежності від площі будинку вам слід придбати настінний чи підлоговий котел. Ці котли обладнані вбудованим насосом, а також спеціальним захистом. У тому випадку, якщо у вас немає димаря, слід вибирати котел, в якому камера згоряння має закритий тип. А для відводу повітря в котлі можна застосувати коаксіальну трубу. Цей метод дозволить вам заощадити гроші на облаштування димаря. Більш того, настінний газовий котел має автоматикою. Якщо об’єм системи буде перевищувати 100 л, тоді рекомендується змонтувати другий розширювальний бак. У разі нагрівання він також буде здійснювати компенсацію тиску. Це дозволить запобігти підвищенню тиску в котлі при пропорційному підвищенні температури.

Отопление деревянного дома своими рукамиПристрій настінного двоконтурного газового котла

Якщо газ вам недоступний, тоді можна скористатися електрикою. В цьому випадку слід придбати електричний котел з автоматикою. У ньому вже вбудований розширювальний бак і насос. Щоб запобігти поганий вплив на котел стрибків електроенергії, рекомендується додатково встановити стабілізатор напруги. Спроектувати практичну систему опалення цілком можливо і за допомогою електричного котла.

Отопление деревянного дома своими рукамиЕлектричний казан

Існує й інший варіант опалення будинку — котли на твердому паливі. Для таких котлів необхідно створити особливі умови робочої системи. У деяких випадках на виході робоча температура теплоносія може становити до 100° С, тому слід ретельно підібрати труби. Наприклад, можна застосувати пластикові труби. Але в цьому випадку потрібна спеціальна розв’язка.

Отопление деревянного дома своими рукамиТвердопаливний котел тривалого горіння

Коли ви визначилися з видом котла, вам слід підібрати радіатори і труби для тієї чи іншої системи опалення дерев’яного будинку. Виходячи з того, що якість металевих труб за останні роки значно погіршився, можна віддати свій вибір металопластику або поліпропілену. Що стосується радіаторів, то їх вибір залежить від того, яку тепловіддачу ви бажали б отримати. Також слід приділити увагу і інтер’єру. Деякі види радіаторів чудово підійшли б до загальної ідеї всього будинку. У дерев’яних будинках підключення радіаторів буде здійснюватися, швидше за все, нижнім підключенням, так як заховати труби в стіні при верхньому підключенні буде проблематично. Так, труби будуть проходити під підлогою, і виходити тільки біля радіатора. Важливо правильно розрахувати кількість секцій в тій або іншій кімнаті. Як правило, розрахунок ведеться виходячи з наступного показника: 1 секція на 1,5 кв. м. Коли ви підрахували кількість необхідних секцій, а також самих радіаторів, вам залишається спроектувати систему опалення.

Монтажні роботи

Отопление деревянного дома своими рукамиГазове опалення

У більшості випадків саме доступне опалення — газове. Як говорилося вище, першим ділом слід спроектувати схему всієї опалювальної системи. Завдяки їй, ви зможете точно дізнатися, яка кількість будівельних матеріалів вам знадобиться. Саме від правильно обраної схеми і буде залежати успіх всієї вашої роботи. Використання в якості теплоносія води ґрунтується на циркуляції її по всій системі. Перш ніж тепла вода надходить у труби, вона прогрівається в котлі. Потім тепло поширюється по всій системі опалення. Вода може рухатися по системі двома способами: примусово і природно. Саме від цього і буде залежати те, яку схему опалення вам вибирати. Схема може проектуватися як двотрубна, так і однотрубна. Якщо ви вибрали примусову систему, тоді можна виготовити двотрубну схему. Кожна з цих схем має свої відмінності та особливості. Розглянемо, як здійснити монтаж двотрубної і однотрубної системи опалення в дерев’яному будинку.

Однотрубна система

Отопление деревянного дома своими рукамиОднотрубна схема підключення

Зараз розберемо варіант монтажу однотрубної системи опалення в двоповерховому дерев’яному будинку. Однак відразу варто відзначити той факт, що її використання має не тільки переваги, але і недоліки. Отже, що стосується недоліків, то нижні радіатори мають властивість нагріватися менше. Це призведе до того, що на кожному поверсі температура повітря буде різною. Така система значно заощадить будматеріали. А для того щоб зробити температуру в кожному опалювальному приміщенні однаковою, досить просто додати секції на радіатор. Насос здатний збільшити циркуляцію, якщо змонтувати його на вході з холодною водою.

Якщо монтується природна система опалення, тоді котел важливо встановити в самій нижній точці по відношенню до радіаторів. Інакше циркуляція буде відсутній. Вкрай необхідно здійснити монтаж розширювального бачка. Це дозволить збільшити ефективність всієї системи.

Двотрубна система

Отопление деревянного дома своими рукамиДвотрубна схема

Використовуючи цю систему опалювання, можна з легкістю досягти однакового прогрівання кожної встановленої батареї. Але на відміну від однотрубної системи, в цьому випадку будуть потрібні великі фінансові витрати. Кожна батарея повинна бути обладнані запірною арматурою, яка буде здійснювати контроль температури в кожній окремій батареї. Цю схему обігріву в дерев’яному будинку використовують у більшості випадків, коли доступно газове опалення. У такому будинку можна відразу прикріпити батареї до стіни або попередньо встановленого брусок. Двотрубну систему монтують при твердопаливному котлі.

Електричне опалення

Отопление деревянного дома своими руками

Якщо у вашому випадку схеми з використанням газових котлів недоступні, тоді ви зможете використовувати в якості теплоносія електрика. Існує велика кількість варіантів створення опалення. Наприклад, можна виготовити теплий пол, який набувають готовими матами і встановлюють їх у процесі укладання підлоги.

Отопление деревянного дома своими рукамиЕлектрична тепла підлога

Можна використовувати водяний і електричний бойлер. Від нього прокладаються металопластикові труби Ø16 або Ø20 див. вони Монтуються на теплоізоляційний шар. Що стосується самої схеми, то тут можна вибрати комбіновану або спіральну.

Отопление деревянного дома своими рукамиВодяна тепла підлога

Від колекторної труби слід провести від стіни контур на відстані десять сантиметрів. Наступний контур повинен розташовуватися від першої на відстані сорок сантиметрів. Такий зазор необхідний для того, щоб змонтувати обратку. Таким чином, крок між трубами подачі і обратки буде становити двадцять сантиметрів.

Труби закріплюються на спеціальну сітку за допомогою кріплень. Як тільки вся система готова і всі труби прокладені, слід здійснити її перевірку. Робити це можна двома методами. Наприклад, можна під тиском залити воду. Якщо виявиться текти, тоді її слід відразу усунути. Інший варіант простіше, для цього в систему закачується повітря. На місці витоку повітря при виході шуміти, і ви виявите витік.

Необхідно виготовити якісну теплоізоляцію перекриття.

Старий добрий метод пічного опалення

Отопление деревянного дома своими рукамиПічне опалення

Пічне опалення одне з старих засобів обігріву повітря всередині приміщення. Такий вид опалення сьогодні може виготовлятися на основі твердого палива, а також з використанням електрики. Останнє є інноваційним рішенням. Тепло в цьому випадку надходить від теплогенераторів з примусовою і природною тягою. У багатьох саме пічне опалення асоціюється з дровами. Одна з сучасних розробок такого плану має на увазі під собою проект каміна, печі з цегли, наприклад, «Булер’ян». Однак, крім дров, можна використовувати і інші джерела тепла, наприклад, вугілля.

При влаштуванні пічного опалення важливо враховувати всі вказівки СНИП. В даному випадку його рекомендується використовувати для обігріву одноповерхового і двоповерхового будинку, не вважаючи цоколя. Не можна допускати нагрівання поверхні печі до температури понад 1200° С.

При побудові такої системи опалення вам потрібно, швидше за все, допомога кваліфікованого спеціаліста, так як не кожен знає, як правильно викладати топку.

Відео

Приклад опалювальної системи в приватному дерев’яному будинку з описом майстра-установника:

Особливості прокладки трубопроводів в дерев’яному будинку розглянуті в наступному відеоматеріалі:

Опалення дерев’яного будинку своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code