Як часто багато з нас прокидаються вранці і розуміють, що зовсім не виспалися, відчувають біль в спині і шиї. В такі моменти особливо добре розумієш вислів «встати не з тієї ноги». Причина такого стану найчастіше криється в тому, на чому ви спите, а саме в матраці.

Є один вид матраців, який відрізняється оптимальним співвідношенням ціни, якості та комфорту — ортопедичні матраци.

Види матраців: пір’яні, надувні, водяні, ортопедичні

Існує величезна кількість видів матраців, що різняться матеріалами і технологіями виготовлення: м’які безпружинні, наповнені пір’ям або штучними матеріалами — латексом або холлофайбером; надувні; водяні і т. д. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Пір’яні теплі, але дорого коштують і можуть викликати алергію. Надувні — підходять для подорожей і рятують при «наплив» гостей, але не призначені для щоденного використання. Водяні також відрізняються високою ціною, так і незвичайні відчуття від лежання на такому матраці не всім сподобаються.

Але є один вид матраців, який відрізняється оптимальним співвідношенням ціни, якості та комфорту — ортопедичні матраци. На них ми зупинимося докладніше.

Чому краще купити ортопедичний матрац

Для початку потрібно розібратися в тому, що ж таке ортопедичний матрац, і чим він відрізняється від інших.

У ГОСТах немає чіткого визначення, тому, слідом за іншим світом, будемо вважати ортопедичним той матрац, який володіє ортопедичним — тобто підтримує тіло в потрібному положенні — ефектом. За словами лікаря-реабілітолога першої категорії медичного центру «Гіппократ» Наталії Еськовой, ортопедичні матраци служать прекрасною профілактикою захворювань спини і хребта, а також входять в комплекс ортопедичної корекції.

— У сучасному світі величезна кількість людей страждають захворюваннями спини і хребта. Це і ті, хто займаються важкою фізичною працею, і ті, хто, навпаки, багато часу проводять в сидячому положенні. Ортопедичні матраци допомагають хребту відновлюватися під час сну. Правильно підібрана модель матраца, укупі з ортопедичною подушкою, служить профілактикою хвороб хребта і суглобів — сколіозу, остеохондрозу, артрозу і так далі, а також впливає на функції внутрішніх органів і психічний стан людини.

Види ортопедичних матраців

Всі ортопедичні матраци можна розділити на дві групи: пружинні і безпружинні.

Пружинні матраци

Даний вид ортопедичних матраців виконується на базі залежного або незалежного пружинного блоку. У залежному пружинному блоці кожна пружина з’єднана з сусідньої. Всі пружини реагують на масу людини одночасно. Більш комфортними і корисними для здоров’я хребта є ортопедичні матраци з незалежним пружинним блоком.

— Моделі з зонуванням пружинних блоків підтримують кожну частину тіла строго індивідуально. Наприклад, в районі стегон розташований один тип пружин, в районі попереку — інший. Таким чином контур тіла опрацьовується гранично чітко, що дозволяє людині уві сні повністю розслабитися, — пояснює фахівець компанії Spim.kz Данило Куликов. При цьому, чим більше кількість таких блоків на квадратний метр — тим краще.

Безпружинні матраци

Ортопедичні матраци можуть бути і безпружинні. У цьому випадку вони виробляються з моноблока різних матеріалів. Наповнювачами безпружинних матраців служать латекс, кокосова койра, сизаль, пінополіуретан і т. д. Наповнювачі відрізняються один від одного певними властивостями, тому при виборі матраца варто виходити з того, який матеріал найкращим чином відповідає вашим індивідуальним потребам. Наповнення ортопедичних матраців просочується спеціальними антибактеріальними складами, що запобігають виникненню комах, грибків і т. д.

Моделі при цьому можуть бути найрізноманітніші. Наприклад, ортопедичні матраци з пружинами і кокосовою койрою, створені за інноваційну розробку російського виробника, московської компанії Consul, з якою співпрацює компанія Spim.kz, продавлюються тільки вздовж, а не впоперек, і приймають форму тіла строго по зростанню.

Ортопедичні матраци з натурального латексаотличаются такими позитивними якостями, як повітропроникність, довговічність і пружність. Такими ж властивостями володіють і матраци з наповненням з штучного латексу.

Але звертати увагу потрібно не тільки на наповнення, але і на покриття матраца. Воно може бути натуральним або штучним. І у того, і у іншого типу є свої плюси і мінуси. Наприклад, покриття з штучного жаккарда — дешевше, а різні трикотажі з додаванням бавовни, віскози та інших матеріалів — комфортніше.

Як правильно вибрати ортопедичний матрац

Як же не загубитися в цьому величезному асортименті і зробити вибір на користь здорового сну? Для цього варто прислухатися до кількох важливих порад.

Враховуйте індивідуальні параметри

Дуже важливо запам’ятати, що матрац потрібно вибирати у відповідності з індивідуальними анатомічними параметрами: статурою, зростом, вагою, віком, захворюваннями і т. д. Саме від цих показників залежить те, наскільки жорстким повинен бути ваш матрац.

— Ортопедичні матраци середньої твердості підходять людям середнього віку вагою до 90 кілограмів. Якщо вага перевищує цю позначку, то варто зупинити свій вибір на матрацах підвищеної жорсткості. Не купуйте надміру м’яких матраців, особливо якщо вас мучать такі захворювання, як радикуліт, артрит і остеохондроз. При м’якому матраці ті відділи хребта, які повинні підтримуватися, навпаки, «провалюються», хребет згинається неправильно, — вважає лікар-реабілітолог Наталія Єськова.

Звертайте увагу на вагу і висоту матраца

При самостійному виборі якість матраца можна визначити по тому, наскільки важкий і високий матрац. Хороший матрац не може бути легким. Наприклад, якісний матрац на двоспальне ліжко може важити близько 50 кілограмів.

Довіряйте консультантам

Не розбираючись в питанні, визначитися з вибором досить важко. Тому варто звернутися за допомогою до консультантів, що спеціалізуються в цій сфері.

Дуже важливо запам’ятати, що матрац потрібно вибирати у відповідності з індивідуальними анатомічними параметрами: статурою, зростом, вагою, віком, захворюваннями і т. д.

Як зазначає спеціаліст Spim.kz, професіонал вже «на око» може визначити, який матрац може підійти людині з урахуванням його зросту, статури, зразкового ваги. Але багато залежить і від звичок. Тому, чим більше консультант буде знати про клієнта, тим краще. Не варто соромитися питань про вагу, вік або хворобах — вони задаються не з дозвільної цікавості.

Особлива увага — дитячих матраців

Матраци для дітей повинні бути ще гігієнічніше, ніж для дорослих, не повинні викликати алергії. Тому краще віддати перевагу натуральним матеріалам. Що стосується моделі матраца, то краще віддавати перевагу безпружинним матрацам середньої жорсткості. Вони служать профілактикою сколіозу і формують правильну поставу.

Звертаємо увагу на термін експлуатації матраца

Ще одне важливе питання — як часто потрібно міняти матрац? Тут необхідно враховувати не тільки термін експлуатації самого виробу, але і зміни, що відбуваються з самим людським тілом, які самим прямим чином впливають на необхідні властивості матраца.

— Якісно виконаний матрац може прослужити і 15, і 20 років. Але, все-таки, новіше він не стає. Та й не тільки в матраці справу. Людське тіло теж постійно змінюється: ми гладшаємо, худнемо, як це ні сумно, старіємо. Тому, враховуючи всі зміни, що відбуваються з нами, матрац варто міняти через кожні 5-7-10 років, — радить Данило Куликов.

Поширені помилки при покупці матраца

Експерти відзначають, що ортопедичні матраци потрібно купувати в спеціалізованих магазинах, салонах, центрах.

— Матраци, які йдуть в комплекті з меблями, рідко бувають досить комфортними, тим більше що підібрати матрац, що підходить вам по всім параметрам, в меблевому салоні практично неможливо, — каже лікар-реабілітолог.

Також, говорячи про помилки, які допускаються людьми при виборі матраца, можна сказати і про те, що покупці рідко приділяють належну увагу. Люди можуть приділити величезну кількість часу вибору ліжка, але ж якість сну залежить в першу чергу від спального місця, тобто матраца.

— Вибираючи новий матрац, не варто брати перший, підвернувся під руку. Потрібно поїздити по магазинах, придивитися, дізнатися про товар якомога більше, оцінити широту вибору і тільки потім приймати рішення. Людина вільна вибирати, адже ринок величезний. Тому повторюся — поспішати з вибором не варто, — зауважує експерт Spim.kz.

Деякі труднощі можуть виникати при виборі матраца для двох осіб. При цьому різниця у вазі у 30-40 кілограмів досить критична. Тому доводиться шукати компроміс, вибирати матрац з пружинними блоками, більш придатними для обох, підсумовує фахівець компанії Spim.

Ортопедичний матрац — правильний вибір на користь здорового сну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code