Ринок опалювального обладнання сьогодні пропонує значний список спеціальних пристроїв для організації системи опалення.

Твердопаливний котел – практичне рішення в ситуації, коли немає можливості підключити газ або провести центральне опалення. Котли на дровах вважаються традиційним варіантом і вельми популярні у покупців. Їх встановлюють у житлових приватних будинках і котеджах, а також у будівлях іншого призначення – гаражі, технічні приміщення тощо

Різне обладнання має певні особливості в експлуатації, які варто враховувати на етапі покупки. Основні характеристики, що визначають вибір, принцип роботи, а також різновид використовуваного палива.

Детальніше:

 1. Види палива
 2. Переваги і недоліки використання дров’яних котлів
 3. Принцип роботи твердопаливного котла
  1. Піролізний котел
 4. Котли з подвійним водяним контуром

Яке паливо вибрати?

Особенности использования твердотопливных котловПелетний котел працює на екологічно чистому паливі — піллетах

Твердопаливні котли є досить поширеними і популярними, так як забезпечують незалежність від подачі газу або електроенергії. При цьому в якості палива можуть виступати дрова, пелети, вугілля та ін

У кожного виду палива є свої переваги.

 • Дрова, як правило, найбільш легко доступний вид палива. Однак вони швидко прогорають, особливо якщо піч працює в інтенсивному режимі, тому дров’яної котел потребує постійного нагляду і завантаження дров.
 • Кам’яне вугілля також має відносно доступну вартість, але при цьому залишає багато бруду при завантаженні і для його зберігання вам знадобиться окреме приміщення.
 • Пелетні котли, обладнані спеціальною пальником, дозволяють практично повністю автоматизувати опалення будинку. Це екологічно чисте паливо з високим ККД, який при згорянні залишає меншу кількість відходів. Але в деяких районах Росії цей вид палива недоступний або має невиправдано високу ціну.

Якщо ви поки не знаєте, яке паливо вибрати і шукаєте універсальний варіант, варто звернути увагу на котли опалення на твердому паливі «Теплодар». Спочатку розраховані на дрова або вугілля, при необхідності всі моделі можуть бути переобладнані для роботи на пелетах.

Для яких приміщень підходить твердопаливний котел?

Найчастіше таке обладнання застосовується у приватних житлових будинках, а також у таких спорудах, як гараж або майстерня. Особливо актуальними є ці прилади в тому випадку, якщо люди проживають у будинку сезонно або тимчасово – скрізь, де немає необхідності в наявності водяної системи опалення або який-небудь інший, що функціонує постійно. Наприклад, на дачі.

Підходять такі котли для приміщень невеликого і середнього розмірів. Твердопаливні опалювальні системи забезпечують досить швидкий нагрів, що особливо важливо в холодну пору року.

Переваги і недоліки використання твердопаливних котлів

Особенности использования твердотопливных котловНеобхідна жаростійкий оздоблення стін

Даний тип обладнання має як плюсами, так і мінусами.

До плюсів таких котлів відносяться наступні особливості:

 • працюють без підключення до електрики, тому вважаються незалежними системами;
 • є відносно недорогими виробами, доступними для кожного;
 • з урахуванням відносно низькій вартості твердого палива, використання таких котлів вважається економічно вигідним.

Розглядаючи недоліки даного виду пристроїв варто в першу чергу відмітити необхідність спеціальної обробки місця установки: стіни та підлогу, а також місце виходу димоходу повинні бути закриті жаростійкими матеріалами. Відстань визначається згідно інструкції і залежить від конкретної моделі котла. Дана умова є обов’язковою для безпечної експлуатації устаткування.

Щоб обігрів був постійним і повноцінним, необхідно періодично закладати в піч нову порцію палива, тому залишити таке опалення в робочому стані і піти надовго з дому не можна.

В процесі експлуатації котла потрібна певна кількість твердого палива, яка визначається залежно від інтенсивності роботи і потужності пристрою. Як правило, закуповують паливо заздалегідь в теплу погоду, особливо це стосується дров та вугілля, які продаються в основному без упаковки.

При зберіганні твердого палива необхідно підтримувати низький рівень вологості, так як відвологлі дрова або вугілля можуть знизити ефективність роботи котла.

Принцип роботи твердопаливного котла

Суть принципу роботи можна описати наступним чином: паливо, закладене в топку, за умови нормальної тяги димоходу згорає, виділяючи тепло. Це тепло нагріває воду, яка виступає теплоносієм і циркулює в системі опалення, підтримуючи комфортну температуру в приміщенні.

Сучасні виробники пропонують в основному піролізні котли, які більш зручні у використанні.

Піролізний котел

Особенности использования твердотопливных котловПринципи роботи піролізних котлів різних видів

Газогенерирующий або піролізний котел має підвищений ККД, за рахунок спеціальної системи допалювання газів, що виділяються при згоранні палива. Це стає можливим завдяки циркуляції повітря в топці і проникненню додаткового кисню в місце допалювання газів. Вартість такого котла буде вище, що виправдано його ефективністю в роботі.

Такий котел може обігрівати приміщення в режимі тривалого горіння до 8 годин від однієї закладки палива. Піролізні пристрої мають багато інших переваг, до яких відноситься в першу чергу легкість перемикання режимів роботи приладу. Гази, які утворюються в результаті його роботи і виходять в димохід, є абсолютно безпечними для людей, оскільки не містять у своєму складі будь-яких шкідливих або небезпечних компонентів.

Крім того, в процесі експлуатації такого пристрою утворюється менше відходів, тому його можна чистити рідше.

Котли з подвійним водяним контуром

Додатково варто розглянути котли з подвійним водяним контуром, які з’явилися у продажу відносно недавно. Таке обладнання має специфічну конструкцію, тому може виступати не тільки в якості елемента опалення, але і здатне забезпечити вас гарячою водою. Для цього пристрій підключається одночасно до двох систем: опалення та гарячого водопостачання. Однак реалізувати всі етапи монтажу без досвіду роботи і спеціальних інструментів не так просто – краще довірити цю роботу фахівцям.

Особенности использования твердотопливных котловСхема розводки подвійного контуру

Такі котли мають невеликими розмірами і досить привабливим виглядом, а також відрізняються високою потужністю та універсальністю. Використовувати їх можна для невеликого будинку або величезного промислового споруди – головне, підібрати потрібну потужність.

Сучасні котли, які працюють на твердому паливі, є якісними і надійними, а підбирати такий пристрій коштує з урахуванням цілей, для яких воно набувається.

До переваг твердопаливних котлів належить їх порівняно невисока вартість, а також відносно доступні ціни на паливо. Однак для роботи такого обладнання необхідно постійно заготовляти значні партії палива, зберігати їх в умовах низької вологості. Крім того, потрібно вчасно очищати котел від продуктів горіння і стежити за чистотою димоходу.

Зате з таким пристроєм ви можете бути впевнені, що відключення газу або електроенергії не позбавлять вас тепла в будинку, а також зможете влаштувати ефективну систему опалення у віддаленому районі або у будинку для сезонного проживання.

Особливості використання твердопаливних котлів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code