У наш час все частіше можна побачити будинки, фасади яких оброблені пінопластом. У суворому кліматі утеплення відіграє важливу роль. І пінопласт — це один з матеріалів, за допомогою якого можна здійснити теплоізоляцію і вирівняти стіни. З цієї статті ви дізнаєтеся, як здійснюється обробка фасаду і як при цьому правильно вибрати матеріал для виконання такого важливого завдання.

Кожен вид обробки має свої переваги і недоліки, рахуючись з якими можна успішно справитися з облицюванням зовнішніх стін будинку.

Достоїнства і недоліки матеріалу

Отделка фасада дома пенопластомМатеріал пінопласт

Багато домовласники вирішують провести обробку фасаду пінопластом по причині того, що матеріал доступний за ціною, особливо якщо порівнювати його з іншими оздоблювальними матеріалами для зовнішнього застосування. Крім того, пінопласт має високий показник теплопровідності, він не замерзає навіть при дуже низьких температурах. Не чутливий до перепадів температури і не гниє.

Пінопласт не боїться вологи, тому при його монтажі не потрібно укладати гідроізоляційний шар.

Цей вид обробки надійний і довговічний, зберігає первозданний зовнішній вигляд тривалий час. Серед переваг матеріалу варто відзначити і те, що монтувати пінопласт нескладно. А це важливо, адже при такому розкладі не потрібно витрачати гроші на оплату роботи.

Що стосується недоліків пінопласту, то найголовніший з них — у ньому можуть оселитися гризуни. Крім того, при перегріві пінопласт виділяє токсини, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю.

Хоча облицювати фасад пінопластом нескладно, але, як і у кожній справі, перед тим, як приступити до виконання, потрібно підготуватися до робочого процесу.

Інструмент і матеріал

Отделка фасада дома пенопластомПорядок шарів

Щоб не перериватися в процесі обробки будинку пінопластом, постарайтеся підготувати весь інструмент і матеріал заздалегідь.

Перед тим як відправитися за покупкою матеріалу, проведіть розрахунки площі стін. Після цього визначте потрібну кількість пінопласту. Вам знадобляться:

  1. Пінопласт (пінополістирол).
  2. Грунтовка для зовнішнього застосування.
  3. Монтажна піна або спеціальний клей.
  4. Профіль для закріплення нижнього ряду. Його розмір залежить від купленої вами ширини пінополістиролу.
  5. Армуюча сітка, з урахуванням того, що з’єднання полотен слід проводити внапуск, але не встик.
  6. Перфоратор для закріплення.
  7. Терка для здійснення затірки.

Підготовка стін

На першому етапі роботи важливо правильно підготувати базову поверхню стін. Від того наскільки якісно ви виконаєте цю роботу, буде залежати довговічність оброблених стін і якість теплоізоляції.

Першим ділом очистіть поверхню від старої обробки. Для цього видаліть старі шари фарби і побілки. Якщо старе покриття десь відшарувалося, то його потрібно зачистити, видаливши за допомогою зубила і молотка. Всі елементи обробки повинні бути зняті.

Отделка фасада дома пенопластомОчистіть поверхню від старої обробки

Пінополістирол закріплюється впритул до стін. Це передбачає, що на них не повинно бути виступів більше ніж 2 див. Якщо опуклості все ж залишилися, то видаліть їх.

Наступне, що необхідно зробити, – обробити стіни антисептиком, що вбиває грибки. Навіть якщо їх зовнішніх проявів на стінах не спостерігається, все одно зробіть це заради профілактики. Визначте нульову точку. Ця лінія буде вихідною для проведення монтажу пінопласту. Так визначається зовнішній вигляд конструкції. Але, що ще важливіше, цей захід запобігає появі конденсату. Мітка повинна перекривати рівень підлоги ст.

При неправильному визначенні точки роси в будинку буде збиратися вологість, внаслідок чого згодом у ньому з’явиться характерний неприємний запах цвілі. Якщо ви не хочете створити розплідник для грибків і плісняви, то поставтеся до цього процесу серйозно.

В результаті у вас повинна вийти одна суцільна лінія по всьому периметру будинку. В ідеалі ця лінія повинна йти паралельно землі. Щоб досягти таких результатів, скористайтесь гідравлічним рівнем. Для нанесення рівній лінії скористайтесь капроновою ниткою і рівнем. Тепер можна приступати до монтажних робіт.

Монтаж пінопласту

Найбільш відповідальний етап роботи — монтаж пінопласту. По наміченій лінії прикріпіть цокольну планку.

Цокольна планка не тільки допоможе закріпити пінопласт, але і захистить від проникнення гризунів з нижньої частини будинку.

Отделка фасада дома пенопластомПроцес утеплення будинку пінопластом

Якщо у вас немає можливості придбати цокольну планку, то зробіть окантовку дерев’яним брусом або стартовим профілем з металу. Якщо ви вирішили закріпити пінопласт на дерев’яний брус, то перед тим, як закріпити його на фасаді, обробіть його спеціальними антисептичними засобами. Завдяки цьому, ви забезпечите матеріал від утворення на ньому цвілі і грибків. Крім того, цей захід продовжить термін експлуатації виробу. Потім наріжте бруси потрібного розміру. Перфоратором зробіть отвори і закріпіть їх на стіни дюбелями, вирівнюючи положення протягнутому уздовж стіни мірного шнура.

Отделка фасада дома пенопластомПроцес обробки

Після цього приступайте до монтажу першого ряду пінопласту. Нанесіть на нього спеціальний клей. Додаткові кріплення зробіть за допомогою пластикових грибків. Як ви вже, напевно, зрозуміли, оздоблення фасаду будинку пінопластом здійснюється з нижнього ряду. Якщо у вас ще не склалася картина в голові, то перегляньте відео, де ви зможете побачити всі описані процеси наочно.

Після того як клей нанесений на пінопласт, притисніть його до поверхні стіни. Потім зробіть отвір за допомогою перфоратора, а пластиковим грибком зробіть додаткове з’єднання. Таких закріплюють точок повинно бути не менше п’яти. Пінопластові панелі закріплюйте в шаховому порядку. У такому випадку буде менше містків холоду.

Отделка фасада дома пенопластомУтеплений фасад

Обробка швів може бути розпочата тільки після повного застигання клею. Тепер потрібно закласти шви. Якщо вони не більше 5 мм, то запеньте їх монтажною піною. Якщо ширше, то вони повинні бути заповнені вставкою з пінополістиролу. Якщо поверхня вийшла не дуже рівною, з кривизною від 5 мм, то зніміть зайвий терткою по пінопласту.

При наклеюванні пінопласту в 2 шари важливо, щоб другий шов не потрапляв на попередній. До речі кажучи, в цьому випадку шви першого шару запінювати не потрібно.

Оштукатурювання поверхні

Отделка фасада дома пенопластомОштукатурювання по пінопласту

На завершальному етапі повинна бути виконана декоративна обробка. Вона передбачає оштукатурювання поверхні і подальшу її фарбування. Перед тим як почати штукатурити стіни будинку, приклейте до пінопласту будівельну сітку. Вона кріпиться на клей. Тільки після того, як шар клею повністю висохне, приступайте до штукатурці.

Деякі фахівці клеять сітку відразу на штукатурку. У будь-якому випадку стикувати її слід внапуск, мінімум на 10 см, а не встик. Щоб вирівняти кут і зробити його менш вразливим, встановіть спеціальний перфорований куточок.

Отделка фасада дома пенопластомСхема утеплення

Після нанесення фінішного шару штукатурки і повного її висихання нанесіть на стіни грунтовку. А потім фінішна робота — фарбування в будь-який колір. Тепер облицювання фасаду пінопластом завершена. Щоб не нашкодити здоров’ю і працювати з комфортом, встановіть уздовж стін надійні будівельні ліси.

Якщо у вас залишилися якісь питання по темі або ви знайшли для себе корисну інформацію у нашій статті, то пишіть коментарі. При необхідності фахівці нашого сайту нададуть вам додаткову консультацію по темі.

Читайте також:

  • козирок над ганком з дерева;
  • як правильно покрити дах металочерепицею.
Оздоблення фасаду будинку пінопластом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code