Коли виникає необхідність ремонту підлоги на балконі важливо знати, що способів проведення цієї роботи існує досить багато.

Одним з найпростіших можна вважати виклик на будинок майстрів, які в найкоротші (або не дуже) терміни проведуть необхідний ремонт. Однак це потягне за собою додаткові витрати, порівнянні з ціною матеріалу, який для цього буде потрібно. Тому, якщо є бажання заощадити і попрактикуватися в майстерності, можна виготовити підлогу на балконі своїми руками. Процес цей порівняно простий з технологічної точки зору і вимагає лише мінімальних навиків поводження з інструментом і самих інструментів. Про те, які варіанти виконання задачі існують, і піде мова далі.

Опис завдання і план дій

Пол на балконе своими рукамиПотрібен капітальний ремонт

Насамперед, потрібно оцінити масштаб ситуації, а вже виходячи з цих міркувань вибирати стратегію і тактику подальших дій. Іншими словами, якщо підлога на балконі зруйнувався повністю, то дії будуть одні, а якщо потрібно косметичний ремонт — то інші. У будь-якому випадку потрібно бути готовим до того, що працювати доведеться ретельно і не поспішаючи.

Крім того, потрібно приготувати набір інструментів, які будуть потрібні в будь-якому випадку – це молоток, шуруповерт, вимірювальна рулетка, будівельний рівень і інші, залежно від виду робіт.

Для того, щоб ухвалити рішення щодо того, як зробити підлогу на балконі, вельми корисно ознайомитися з варіантами вирішення цієї задачі.

Цементна стяжка

Пол на балконе своими рукамиЦементна стяжка

Одним з найбільш простих і в той же час дієвих варіантів виготовлення підлоги на балконі є виконання цементної стяжки. Роботи можна розділити на кілька етапів:

 • Спочатку потрібно повністю звільнити приміщення і демонтувати старе покриття, якщо воно має місце. Найчастіше, якщо мова зайшла про подібній роботі доведеться мати справу з такою ж цементною стяжкою, але зробленої кілька десятків років тому. Озброївшись перфоратором, необхідно максимально вирівняти підставу, звільнивши його від верхнього шару стяжки.
 • Потім на основу встановлюються маяки. Як оних цілком підійдуть відрізки металопрофільних рейок необхідної довжини. Спочатку потрібно визначити висоту майбутнього підлоги, зробити розмітку і приготувати деяку кількість піщано-цементної суміші, яку необхідно розкласти уздовж поверхні балкона горбиками. Суть в тому, що ці горбки будуть служити підставою для маяків, виставлених по вже існуючим позначок на потрібній висоті.
 • Після установки маяків простір між ними заповнюється розчином (цемент і пісок змішуються в пропорції 1/3 і розводяться водою до консистенції сметани) і з допомогою правила суміш розрівнюється.
 • Коли суміш схопиться і придбає достатню для ходьби по ній міцність, маяки витягуються, а місце, де вони знаходилися, заповнюють розчином і розрівнюється.

У результаті виходить рівна і міцна основа під будь-яке покриття, можна і залишити в тому вигляді, в якому є.

Наливна підлога

Пол на балконе своими руками

Якщо ж підлогу потрібно зробити ще і красивим, то на допомогу прийде технологія наливної підлоги. Наливна підлога простий в роботі і володіє хорошими експлуатаційними характеристиками. Суміш розбавляється водою, перемішують і виливають на основу. Рівномірний розподіл суміші здійснюється за допомогою спеціального голчастого валика.

Дерев’яна підлога

Пол на балконе своими руками

Ще одним варіантом вирішення зазначеної задачі є дерев’яна підлога. Його монтаж досить простий.

 1. Спочатку підстава вирівнюється. Необов’язково добиватися ідеальної рівності, але наблизитися до цього варто.
 2. Потім дошки (товщиною не менше 5 см) відпилюють до необхідної довжини і укладають на основу, вирівнюють за рівнем і притягуються анкерами.
 3. Поверх дощок укладаються листи фанери і кріпляться до дощок саморізами.
 4. Важливо відзначити, що матеріали з дерева необхідно обробити спеціальними антисептичними складами щоб уникнути виникнення цвілі.

Пол на балконе своими рукамиСхема дерев’яної підлоги на балконі

На закінчення можна додати, що покласти підлогу на балконі при належній старанності і бажання під силу практично кожному. Приміщення це рідко відрізняється великими площами, а тому роботу можна сприймати в якості тренування і отточки навичок.

Це варто прочитати:

 • як вибрати електричні теплі підлоги під ламінат;
 • як залити наливну підлогу своїми руками;
 • чим пофарбувати дерев’яну підлогу на балконі;
 • як вирівняти підлогу під ламінат.

Відео

Під будь-яке покриття потрібна хороша підготовка:

Фото

Пол на балконе своими рукамиОздоблення плиткою

Пол на балконе своими рукамиДекінг

Пол на балконе своими рукамиКерамічна плитка

Пол на балконе своими рукамиНастил з дерева

Пол на балконе своими рукамиЛамінат

Пол на балконе своими рукамиКерамограніт

Пол на балконе своими рукамиЛінолеум

Пол на балконе своими рукамиТерасна дошка

Пол на балконе своими рукамиПідлога з дерева герметизований

Підлога на балконі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code