Після завершення робіт по влаштуванню покрівлі будинку, необхідно виконати ряд допоміжних, але не менш важливих дій. Одним з них можна вважати підшивку карниза. Ця робота є необхідною до виконання, завдяки чому дах набуває остаточний, а вірніше сказати, закінчений вигляд. Підшивка забезпечує додатковий захист підпокрівельного простору від впливів навколишнього середовища, а також виконує декоративні функції, а тому важливо не просто виконати роботу, а зробити це добре. Можна додати, що при наявності деяких базових навичок і набору інструментів підшивка карниза даху своїми руками цілком здійсненна.

Відповідні матеріали

Подшивка карниза крыши своими рукамиРейки

Перед тим як перейти до опису спільних моментів проведення робіт по підшивці карниза, необхідно декілька слів сказати про те, які матеріали для цього можуть застосовуватися, так як це буде певною мірою позначатися на технологічних аспектах процесу.

Вагонка

Подшивка карниза крыши своими руками

Це один з найбільш поширених матеріалів, придатних для проведення зазначеного виду робіт. Вона досить проста в монтажі і володіє непоганими характеристиками. Проте тут є ряд нюансів. Важливо вибрати вагонку достатньої товщини і міцності. Не менш важливі і показники вологості. Хоча останнє не настільки важливо, так як можливі невідповідності вирішуються шляхом складування матеріалу на відкритих просторах. Ну, і, ясна річ, що раз матеріал дерев’яний і передбачається монтувати його на повітрі, перш ніж робити роботу, вагонку варто просочити спеціальними антисептичними і вологостійкими складами.

Обрізна дошка

Подшивка карниза крыши своими руками

Ще один дерев’яний будівельний матеріал, придатний для використання під час проведення робіт по підшивці карниза даху. Як і в попередньому випадку повинні бути враховані характеристики використовуваного дерева. Для вирівнювання показників вологості дощок до оптимальних їх потрібно зберігати на відкритому просторі протягом місяця. А також зважаючи на те, що естетичність зовнішнього вигляду тут відіграє чималу роль, потрібно вибирати дошки без явних дефектів, а перед установкою обробити їх рубанком. Обов’язкова і просочення захисними складами.

Софіти

Подшивка карниза крыши своими рукамиМонтаж панелей софітів

Це найбільш оптимальний варіант матеріалу, яким можна підшити карниз. Софіти – це спеціальні елементи, що виготовляються з вінілу або алюмінію, які якраз і призначені в основному для підшивки карнизів і звисів даху. Робота з цим матеріалом не вимагає наявності великої кількості спеціального інструменту і досить проста в здійсненні. Софіти не вимагають додаткової обробки, досить міцні і мають привабливий зовнішній вигляд.

Сайдинг

Подшивка карниза крыши своими рукамиОбшивка сайдингом

В якості матеріалу підшивки карниза можна використовувати і той матеріал, що був використаний для обробки фасаду будинку. В якості прикладу можна навести сайдинг. Але цей варіант не дуже хороший, оскільки пластиковий сайдинг не підходить за показниками міцності, а металевий – тому що схильний до виникнення корозії.

Етапи виконання робіт

Подшивка карниза крыши своими рукамиВиготовлення каркасу під обрешітку карниза

Якщо питання вибору матеріалу вирішено, можна переходити до робіт. Виконувати їх традиційно найкраще в кілька етапів.

  • Спочатку виконується розмітка поверхні. Необхідно відзначити горизонтальну лінію, по якій буде монтуватися рейка. Вона послужить підставою для монтажу софітів. Її рівень повинен приблизно відповідати передбачуваному рівню підшивки карниза.
  • Далі, необхідно виготовити каркас для закріплення софітів. Згадані вище дерев’яні рейки, які, до речі кажучи, краще брати перетином 3×5 см, потрібно за допомогою шуруповерта та шурупів достатньої довжини прикрутити до стіни уздовж карниза і звисів даху, а саме до кроквяних ніг. Важливо контролювати, щоб ці два елементи конструкції знаходилися в одній площині, для чого необхідний будівельний рівень.
  • Після установки рейок, які можна вважати напрямними і опорними можна починати зашивати карниз матеріалом. У разі застосування дошки вагонки, матеріал відпилюють до необхідних параметрів і пришивається до рейок з допомогою саморізів. Якщо ж використовуються софіти, то роботи дещо відрізняються. Спочатку до рейок прикручується так званий J-профіль. Це елемент кріплення, необхідний для установки софітів, тому його потрібно встановити по всій довжині рейок і відповідно карниза. Варто відзначити, що софіти мають власну жорсткість, а це дозволяє монтувати їх при ширині карниза до 80 див. Якщо відстань між профілями більше, то необхідний монтаж додаткових опорних елементів. Коли все буде готово, можна встановлювати самі софіти. Їх відрізають до потрібних розмірів, наприклад, ножицями по металу, і вставляють у кріпильні профілі. Між собою софіти з’єднуються за допомогою передбачених в їх конструкції замків.

Пам’ятайте про те, що дотримання правил техніки безпеки – обов’язкова умова.

Відео

Подивіться відеоінструкцію з монтажу софітів Вокс:

Підшивка карниза даху своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code