Пісок, гравій, шлак, щебінь, галька — в такій кількості матеріалів нескладно заплутатися. Спробуємо розібратися, що і для яких цілей використовується.

Пісок

Багато вважають, що призначений для будівництва пісок — це завжди один і той же матеріал. І тільки фахівці знають, скільки його різновидів існує, і який з них краще підходить для виконання конкретної роботи. Наприклад, пісок для бетонних сумішей можна використовувати для штукатурки стін, оскільки він містить велику кількість домішок.

Пісок — один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Його використовують, як складову частину для виробництва багатьох матеріалів — бетонних блоків, цегли, тротуарної плитки. Його використовують і для створення насипів, піщаних подушок під основним покриттям дороги, для засипки будівельних ям. Різні види піску відрізняються за своїм складом і за розміром зернистості. Всі ці нюанси і визначає області застосування піску.

  • Пісок кар’єрний відноситься до класу найпоширеніших і недорогих матеріалів. Складається з дрібних елементів, які утворюються в процесі руйнування гірської породи. Залежно від кар’єра, в якому він добувається пісок може містити різні домішки. Саме з-за великої кількості домішок кар’єрний пісок не рекомендується використовувати для багатьох будівельних робіт. Невелика вартість такого піску дозволяє застосовувати його для вирівнювання майданчиків, для створення піщаних подушок або для підсипки доріг. Використовують його і при виробництві бетону.
  • Одна з різновидів кар’єрного піску — пісок намивний. Його отримують шляхом просіювання і промивання великою кількістю води кар’єрного піску, завдяки чому вимивається пил, глина і зайві домішки. Область застосування намивного піску набагато ширше, ніж у кар’єрного.
  • Пісок кварцовий отримують шляхом дроблення натуральної кварцової породи. Такий пісок відрізняється міцністю, однорідністю, стійкістю до хімічних і атмосферних впливів. Використовується як для декоративних та оздоблювальних будівельних робіт, так і при виробництві скла, скловолокна, керамічних виробів. Відсутність домішок і здатність кварцового піску пропускати воду, затримуючи непотрібні частинки, що дозволяє використовувати його при виробництві фільтрів для очищення води.
  • Пісок річковий видобувається з дна річок, найчастіше з колишніх русел. Метод видобутку річкового піску досить дорогий, відповідно, це позначається на його вартості. Він може бути використаний в будь-яких галузях будівництва, так як в ньому повністю відсутні непотрібні компоненти і домішки. Використовувати такий пісок можна практично відразу ж після видобутку, без додаткових витрат на очищення і обробку. Якщо ви зацікавлені у виробництві якісного будівельного матеріалу, саме річковий пісок повинен стати вашим вибором.

Щебінь

Щебінь — це крупнозернистий сипкий матеріал з елементами, розмір яких не менше 5 мм. Його отримують шляхом дроблення різних твердих гірських порід. В залежності від типу породи матеріал ділиться на щебінь гравійний, вапняковий, гранітний та ін. Роздроблену породу сортують за розміром елементів. Кожен тип призначений для використання з певною метою.

Щебінь успішно використовують для облаштування підстав дорожніх покриттів, як дренажного елемента і як баласт на залізничних коліях. Виробники бетону та залізобетонних виробів використовують щебінь в якості легкого природного наповнювача. Широко застосовується щебінка і для ландшафтного дизайну.

Гравій

На відміну від щебеню гравій — це природний матеріал, який сформувався природним шляхом і не піддавався дроблення. Саме тому гравій відрізняється більш акуратним і окатанным зовнішнім виглядом, а його забарвлення можуть бути вельми різноманітними. Такий матеріал незамінний для декорування ландшафту, адже використання гладких різнокольорових елементів дає більш виражений дизайнерський ефект. Різниця в ціні між цими матеріалами незначна, вибір буде залежати від конкретно поставлених цілей.

Керамзит

Керамзит — це легкий і пористий матеріал, зовні нагадує гранули овальної форми. Отримують керамзит шляхом випалу легкоплавкої глини. Крім абсолютної екологічності, матеріал відрізняється міцністю, легкістю, довговічністю. Володіє відмінними тепло – і шумоізоляційними властивостями, стійкий до вогню і не змінює своєї структури під впливом вологи. Найчастіше керамзит використовують в якості однієї зі складових у легкому бетоні і як елемент для теплоізоляції фундаментів, підлог, перекриттів і т. д.

Баласт

Баласт — це мінеральний сипкий матеріал, який укладають на земляний майданчик. Баласт покликаний забезпечити стійкість залізничної колії під час проходження потягів. Для цих цілей використовують матеріали з досить великими і міцними елементами — щебінь, піщано-азбестову суміш, гравій.

ПЦБ

ПГС, або піщано-гравійна суміш — сипкий матеріал, що використовується в дорожньому будівництві. Також використовується в якості елемента для виробництва бетону. ПГС характеризується наявністю великих зерен гравію – не менш 10 мм.

Шлак, шлам

Шлаки і шлами — це відходи металургійної промисловості, які знайшли своє застосування в будівництві. Вторинна сировина успішно використовується у виробництві цементу.

Інформаційна служба plot.kz

Пісок, гравій, шлак: класифікація та сфери застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code