Даний матеріал буде цікавий, перш за все, власникам малогабаритних квартир. Справа в тому, що перепланування санвузла допоможе вигадати кілька десятків сантиметрів. Поширений варіант такого перепланування — об’єднання туалету і ванної кімнати. Збільшене простір суміщеного санвузла дозволить встановити стелаж, комод або іншу меблі. Також легко знайдете місце для пральної машинки, сушарки і полиць для пральних і миючих засобів.

Без узгодження перепланування зробити не вийде — потрібно отримувати дозвіл в обов’язковому порядку. Якщо вам вдалося узаконити перепланування в квартирі, то прислухайтеся до наступних порад.

1. Гідроізоляція

Знос стіни між ванною кімнатою і туалетом та/або пересування зовнішніх стін роздільного санвузла вимагає, крім узгодження, ще й обов’язкової гідроізоляції чорнової підлоги. Дешево і сердито — обмазувальні матеріали.

2. Вентиляція

Вентиляційні решітки та короба рекомендується залишати на місці. Не можна змінити загальну систему воздухоотвода у багатоповерхівках. Непрофесійний демонтаж перегородки може позбавити ванну вентиляції. У разі слабкого провітрювання рекомендується встановити систему примусової вентиляції санвузла.

3. Система трубопроводу

При переплануванні не рекомендується переносити місця зливу води. У випадку якщо ви запланували перенесення санвузла, проведіть водовідведення до ванни, раковини і унітазу, дотримуючись діаметр сполучних труб і точний зливний нахил.

Перенесення стояка гарячої води з полотенцесушителем довірте професіоналам, своїми руками це робити не рекомендується.

4. Тепла підлога

При установці системи теплої підлоги неодмінно зберегти вільне місце для сантехніки, побутової техніки і меблів. Терморегулятор і лічильники води повинні бути розташовані в легкодоступному місці.

5. Ергономічність

Радимо прорахувати такий момент, як ергономіка. Можливо, буде потрібно замінити ванну душовою кабіною або прибрати раковину, щоб виділити місце під побутову техніку. У будь-якому випадку ергономіку враховуйте заздалегідь — коли перепланування ванної ще перебуває на стадії проекту.

6. Перегородка

Для особистого комфорту зонируйте санвузол глухий, наскрізний, скляною стінкою елементів. Перегородкою може бути звичайна фіранка.

Якщо ви хочете оформити санвузол елементами мозаїки, то асортимент, представлений в Казахстані, і фото можна подивитися тут.

7. Кутове простір

Для компактності рекомендується використовувати кутове простір максимально — придбайте кутову сантехніку.

Важливо: при перенесенні унітаз не видаляйте від каналізаційного стояка.

8. Зонування

Функціональне розміщення меблів у просторі маленького санвузли дозволить задіяти буквально кожен дециметр. Косметику і засоби для душу ергономічно зберігати в невеликих шафках, розташованих в ногах або узголів’я ванни. Миючі засоби — в тумбу під раковиною, над унітазом — полиці для господарських дрібниць, над вхідними дверима — антресоль. Завбачливо встановіть у ванній вологозахищені розетки.

Інформаційна служба plot.kz

Перепланування санвузла: правильні поради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code