Рулонні матеріали для покрівлі користується сьогодні величезною популярністю, їх використовують у промисловій сфері та при будівництві житла. Важливий аспект для покупців – це демократичні ціни на рулонні покрівельні матеріали.

Які вимоги пред’являють фахівці до сучасної покрівлі? Насамперед, це:

 • водонепроникність;
 • гнучкість;
 • захист від шуму;
 • стійкість до перепадів температур;
 • простота монтажу.

Якщо все це узагальнити, можна з упевненістю сказати, що крівля повинна бути довговічною і надійно захищати приміщення від будь-якої негоди. Всім цим вимогам відповідає матеріал нового покоління — рулонна або м’яка покрівля. На будівельному ринку він з’явився досить давно, але сучасні технології дозволили значно поліпшити якості матеріалу і збільшити термін його експлуатації. Рулонні матеріали для покрівлі користується сьогодні величезною популярністю, їх використовують у промисловій сфері та при будівництві житла. Майстри все частіше зупиняють свій вибір на цих покриттях із-за їх якісних характеристик. Інший важливий аспект для покупців – це демократичні ціни на рулонні покрівельні матеріали.

Категорії рулонної покрівлі

Усі рулонні покрівельні матеріали умовно поділяються на декілька категорій:

 • В залежності від структури полотна: з основою і без основи.
 • В залежності від виду основи: картонні, полімерні, азбестові, комбіновані, скловолокнисті.
 • В залежності від компонентів складу: полімерні, бітумні, бітумно-полімерні.
 • Залежно від верхнього захисного шару: з різною крупно – і дрібнозернистою посипкою, з фольгою, з плівкою.

Основні види рулонної покрівлі:

 • Руберойд— вважається одним з найбільш універсальних рулонних матеріалів. Застосовується не тільки як покриття для покрівлі, але і при проведенні всіх будівельних гідроізоляційних робіт. Руберойд являє собою щільний промисловий картон з нанесеним з двох сторін бітумним розчином. Щоб уникнути склеювання поверхонь у рулонах, руберойд покривають зверху різними зернистими присипками (тальком, піском і ін). Руберойд привабливий тим, що не вимагає повного демонтажу при ремонтних роботах. Досить вирізати зношений ділянка покрівлі і закріпити на його місці новий. До різновидів руберойду відносяться такі матеріали як рубемаст, склоруберойд, толь і євроруберойд. Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на цьому покрівельному матеріалі, слід пам’ятати, що його виробництво повинно виконуватися за суворими технічним стандартам. Переконайтеся в наявності у продавця всіх необхідних сертифікатів на товар. Варто звернути увагу і на зовнішній вигляд рулонів: на кромці не повинно бути розривів, товщина бітумної просочення повинна бути однаковою з обох сторін, полотно рулону повинно бути намотано щільно і рівно.
 • Пергамін — також як і руберойд, він представляє збій картонне основу з бітумним просоченням, але відрізняється тонкістю і набагато меншою міцністю. Визначення «покрівельний» не зовсім підходить для пергаміну, це більше захисний і допоміжний будівельний матеріал. Найчастіше застосування пергаміну обмежується тим, що його використовують в якості підкладки під покрівельні матеріали. Пергамін може бути використаний і як недорога пароізоляція для стін. Ще одна сфера застосування цього рулонного матеріалу — упаковка металевих виробів при зберіганні і транспортуванні. У цьому випадку пергамін захищає вироби від вологи й появи конденсату.

Крівля повинна бути довговічною і надійно захищати приміщення від будь-якої негоди. Всім цим вимогам відповідає матеріал нового покоління — рулонна або м’яка покрівля.

 • Бікрост — відноситься до матеріалів економкласу, використовується як для гідроізоляції приміщень, так і для пристрою покрівлі. Найчастіше цей матеріал використовують у малобюджетному будівництві: для облаштування сараїв, побутівок, складів і приміщень дачного типу. Бікрост відмінно зберігає свої властивості при низьких температурах, але повинен з обережністю застосовуватися в місцях з великою сонячною активністю. Матеріал володіє багатошаровою структурою: на поліефірну або скловолокнисту структуру наноситься в’яжуча речовина з бітуму і спеціального наповнювача, зверху все покривається зернистим захисним шаром. У деяких випадках, для поліпшення якісних характеристик, полотно ще обклеюється на додаток полімерною плівкою.
 • Бікроеласт — міцний, дуже гнучкий покрівельний і водоізоляційний матеріал, який зберігає свої властивості при великому перепаді температур. Відноситься до матеріалів бізнес-класу, термін його служби складає близько 10 років. Його основа — це стрічка з полімеру або скловолокна з нанесеним з обох сторін бітумним розчином. Одна із сторін бикроэласта є самоклеющейся. Достатньо лише зняти шар тонкого пластика, що захищає поверхню від злипання, і приклеїти лист на необхідну ділянку поверхні. Інша сторона покрита спеціальною присипкою. Відмітна особливість цього покриття — використання при виробництві лише натуральних компонентів і відсутність у складі шкідливих домішок. Бікроеласт абсолютно нешкідливий для людини, тому часто застосовується для облаштування житлових приміщень.
 • Лист плоский — це оцинкована рулонна сталь для покрівлі з полімерним покриттям зверху. Відмінно поєднує в собі такі якості, як міцність і легкість формування. Відрізняється протипожежними і антикорозійними властивостями. Таке покриття добре витримує механічний знос, вплив вологи, низьких температур і ультрафіолету. Термін служби покрівлі з плоского сталевого листа складає близько 30 років.
Покрівельний рулонний матеріал: види та сфери застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code