Ламіноване підлогове покриття відрізняється простотою укладання, відносною дешевизною і при правильній експлуатації довговічністю. Ідеальний вибір для самостійного монтажу в котеджі або квартирі. Тільки укладати ламінат своїми руками треба строго відповідно до інструкції його виробника. Інакше разом красивого фінішу можна легко отримати роздулися і непридатні для ходьби підлоги.

Зміст

 1. Що знадобиться
 2. Підготовка підлоги
  • Вирівнювання підлоги
  • Підкладка
 3. Способи укладання ламінату
 4. Як правильно відрізати ламінат?
 5. Рекомендації
 6. Висновок

Що знадобиться для укладання?

Щоб постелити ламінат в кімнаті площею 15-25 м2 на готову основу, потрібно 3-4 години. Цей тип покриттів відноситься до «плаваючих підлог», які не фіксуються жорстко на основі знизу, а просто лежать на ній без кріплення. Тому треба лише розкласти на стяжці або настилі з деревних плит окремі ламінатні ламелі, з’єднавши їх міцно між собою.

Для укладання ламінату з інструментів знадобляться:

 • рулетка;
 • молоток;
 • олівець;
 • будівельний рівень;
 • електролобзик або ножівка з тонким зубом.

Нічого особливо спеціалізованого для монтажу розглянутого покриття не потрібно. Не потрібні для цього і спеціальні навички. Без проблем і правильно поводитися з зазначеним інструментом у стані більшість домашніх майстрів. Це установка міжкімнатних дверей своїми руками ще може викликати труднощі. З настилом ламінованого фінішу все набагато простіше.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Ламінат в інтер’єрі

Крім ламелей самого ламінату, щоб його укласти на підлозі, також необхідна буде поліетиленова плівка для гідроізоляції. Плюс потрібно підкладка з пробки, спіненого поліетилену або іншого схожого матеріалу. Завдання цієї підкладки полягає у підвищенні шумоізоляції і розподіл навантаження з окремих планок ламінованого покриття на основу.

Нехтувати укладанням підкладки не рекомендується. Вона передбачена усіма покроковими інструкціями від виробників ламінату. Якщо її не покласти, то про гарантії на покриття можна відразу забути.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Варіанти укладання підлоги

Підготовка підлоги

Щоб ламінат прослужив довго, основа під ним має бути ідеально рівним. Перепади по висоті припустиме лише в межах пари міліметрів на метр покриття. Якщо нерівності на чорновій підлозі будуть більше, то ламелі розійдуться по стиках з-за нерівномірного розподілу навантаження.

Укладання ламінату опускається на підстави з:

 • статевих дощок і планок паркету;
 • деревних плит;
 • кахельних плиток;
 • лінолеуму;
 • бетону (стяжки або плити перекриття).
Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Інструменти для укладання

Головна умова – основа повинна бути рівною і стабільною під ногами йде по ній людини. Прогибающиеся дошки або виїмки (опуклості) на бетонній поверхні тут неприпустимі. Якщо подібні вади на чорновому підставі є, то їх слід усунути, перш ніж починати укладати ламінат.

Якщо перекриття або покриття задовольняє вимогам по рівності та стійкості до навантажень, то його можна залишити. В іншому випадку доведеться цю основу демонтувати і облаштовувати нову.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Ламінат в будинку

Вирівнювання підлоги

Щоб вирівняти чорнове підстава, найчастіше використовують мокру або напівсуху стяжку підлоги з ЦПС. Це найбільш надійний і міцний варіант. Бетон здатний витримати сильні навантаження і стійкий до вологи. Однак для схоплювання і застигання йому буде потрібно до трьох тижнів. Якщо вирішено класти ламінат на бетонну стяжку, то ремонт у будинку може тривати більше місяця.

Чорнову підлогу роблять з плит ГВЛ, ДСП, ДВП або фанери. Такий варіант виключає мокрі процеси і більш швидкий, так як чекати схоплювання цементного розчину тут не потрібно. Однак при поривах труб тощо підстава зазвичай доводиться повністю або частково змінювати разом з ламінатом. Контакт з водою деревним і гипсоволокнистым листами протипоказаний. Зате в готовому вигляді така збірна стяжка важить набагато менше бетонної.

Підкладка

Практично всі виробники забороняють робити укладання ламінату без підкладки. Цей підстильний шар потрібен для перерозподілу навантажень на підлогу, зниження шумності і додаткової ізоляції ламінованих ламелей від вологи знизу з боку основи.

Найчастіше в якості підкладки під ламінат стелять плівку з спіненого поліетилену товщиною 2-3 мм. Вона не боїться вологи і дешева. Але можна скористатися і аналогами з пробки, хвої і пінополістиролу. Коркові і хвойні варіанти відносяться до натуральних екологічних матеріалів, але від контакту з водою приходять в непридатність. Пінополістирольні плити відрізняються підвищеною шумо – і теплоізоляцією, проте горючі.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Укладання підкладки

Способи укладання ламінату

Перш ніж йти в магазин за даним покриттям, треба уважно розібратися, як розрахувати ламінат на кімнату конкретної квадратури в штуках. Зайвий матеріал нікому не потрібен, а при його нестачі навіть пару планок придбати в точності такі ж під взяті раніше можливо далеко не завжди. І тут важливу роль відіграє спосіб розкладки ламелей на підлозі.

Укладаються ламінатні планки двома способами:

 • прямим (палубним);
 • діагональним.

Перший більш простий в монтажі і вимагає менше матеріалу. У другому випадку обрізків виходить набагато більше за необхідності зрізу планок під кутом біля стін. Зате укладені по діагоналі ламелі в збірці виглядають ефектніше. При цьому в обох варіантах дошки укладаються зі зміщенням 10-35 см до сусіднього ряду.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Збірка ламінату

З’єднання ламінатних планок проводиться з використанням клею і без нього. Застосування клейового способу рекомендовано, коли потрібно підвищити вологостійкість всього покриття. Вода в стики між ламелями тоді проникнути не може і не завдає шкоди підкладці і нижнього шару ламінату.

При цьому другий варіант найчастіше більш кращий. Після укласти ламінований фініш без клею, його можна при необхідності розібрати для заміни одного або декількох ламелей. Склеєні дошки роз’єднати без пошкодження неможливо.

З’єднання ламінату здійснюється за рахунок торцевих замків:

 1. «Lock» (паз-гребінь).
 2. «Click» (проста засувка).
 3. «UniClick» (складна засувка).

Перший із замків найслабший на розрив, а третій – найбільш міцний і надійний. Однак якщо укладання ламінату виконана професійно, то всі вони гарантують отримання міцного з’єднання ламелей в єдине ламіноване покриття.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Принцип укладання ламінату

Як правильно відрізати ламінат?

Розпиляти ламінат своїми руками на потрібні деталі можна:

 • електричним лобзиком;
 • дрібної ножівкою по металу;
 • міцним будівельним ножем.

При розкрої треба стежити, щоб на верхньому декоративному шарі не з’являлося порізів і подряпин. Потім на покритті під сонячними променями всі вони будуть видні неозброєним поглядом. Саме тому використовувати ножівку по дереву з великим і середнім зубом не рекомендується. Нею виконати рез без отримання некрасивих борозен практично неможливо.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Укладання ламінату біля порогу

Щоб отримати рівний поперечний зріз, краще всього скористатися якою-небудь направляючої з металу або косинцем. А отвори під труби випилювати варто не поспішаючи ножем.

Використання перерахованих інструментів практично завжди дає зріз без задирок. Якщо вони все ж утворилися, то подібні лахміття можна зрізати ножем або сточити плоским рашпілем по дереву.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Укладання підлоги навколо труб

Рекомендації

Стелити ламінат слід з дотриманням наступних простих правил:

 1. Перед монтажем ламелі повинні пролежати в приміщенні в горизонтальному положенні мінімум добу, щоб охолонути або нагрітися до кімнатної температури.
 2. Укладання ламінату дозволена виключно на суху основу. Якщо спочатку зроблена бетонна стяжка, то класти покриття допустиме тільки після повного її висихання.
 3. Чорнове основу перед початком робіт необхідно ретельно підмести, щоб на ньому не залишилося камінців і іншого сміття. Якщо їх залишити під ламінатом, то рано чи пізно спочатку порветься підкладка, а потім пошкодиться і саме покриття.
 4. Для виявлення перепадів на чорновій підлозі слід користуватися довгим правилом або рівнем – найменші прогини будуть видні з’явилися просвіти.
 5. Планки краще всього укладати від вікна, щоб шви уздовж замків виявилися менш помітні при денному світлі.
 6. Між стінами і ламінатом повинні залишатися компенсаційні зазори шириною 8-10 мм. Без них ламіноване покриття при тепловому розширенні упреться в стінну поверхню і підніметься бугром посеред кімнати.
 7. Щоб ламелі при монтажі не зрушили і не закрили зазори уздовж стін, слід розставляти розпірні клини. Потім вони забираються.
 8. Компенсаційні зазори також необхідно робити посеред приміщення, якщо покриття виходить в довжину більш 10-ти метрів. Після ці шви підлягають закриттю декоративними поріжками з пластику або металу.
 9. Підкладку і гідроізоляцію слід проклеювати скотчем в місцях стику окремих смуг. При цьому прибивати цей подслой до чорнової основи гвоздиками або прикручувати саморізами не можна. Діри тут неприпустимі.
 10. Перший ряд укладається до стіни шипом, для чого він попередньо зрізається, щоб не заважати.

Якщо стіни нерівні, то виставлення розпірних клинів і укладання першого ряду треба приділити особливу увагу. Чим рівніше будуть викладені перші ламелі, тим надійніше вийде з’єднання всіх інших планок.

Якщо у точності дотримуватися наведену покрокову інструкцію та рекомендації, то укладене ламіноване покриття прослужить довгі роки. Особливо складного в його монтажі нічого немає. Це щоб розібратися, як вибрати вхідні двері в квартиру і потім її змонтувати, доведеться включити свою голову по повній. З розглянутим підлоговим фінішем все йде не так страшно.

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Покрокова інструкція

Висновок

Укладаючи ламінат самостійно, вкрай важливо правильно і рівно викласти перший ряд. Краще витратити на нього зайвий час, ніж потім виправляти огріхи або повністю перекладати покладений ділянку підлоги. В іншому монтаж не повинен викликати проблем. Треба лише вставляти ламелі одну за одною на призначене місце, защелкивая замки натисканням або легким ударом молотка.

Дивіться також відео, як укладати ламінат:

Покрокова інструкція по укладанні ламінату

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code