Міцність і зносостійкість, естетичність — це лише кілька вимог, пропонованих до пристрою підлоги. Завдяки сучасним будівельним технологіям і матеріалам доступний великий вибір оздоблення підлоги. Поряд із звичним і популярним ламінатом, плиткою, лінолеумом і паркетом, в оселі увійшов досить незвичайний спосіб обробки підлоги – наливні полімерні підлоги. Полімерні підлоги можна влаштовувати на різній основі: цементна стяжка, міцне ДСП, фанера та інші дерев’яні матеріали на міцній основі, метал, після нанесення спеціальної грунтовки.

У статті ми поговоримо про те, як зробити наливні полімерні підлоги своїми руками в квартирі, а також у гаражі.

Види полімерних підстав

В основі синтетичного покриття, використовується в будинках, квартирах та офісах лежить один з полімерів.

Полимерные полы своими рукамиНанесення епоксидного підлоги

Епоксидна смола — разом з додатковими компонентами створює міцне, стійке до стирання і хімічній дії покриття.

Полимерные полы своими рукамиЕпоксидна наливна підлога

Поліуретан — гладкий, еластичний підлога здатна витримати будь-яку деформацію.

Полимерные полы своими рукамиПоліуретан

Метилметакрилаті підлоги створюються при змішуванні акрилових смол і затверджувачів. Вони володіють високою стійкістю до ультрафіолету і вологостійкістю, з допомогою барвників створюються унікальні колірні поєднання. Затвердіння статі відбувається за 2 години, а термін служби складає до 40 років. При всіх позитивних характеристиках цей тип наливної підлоги використовується рідко, причиною тому стала висока вартість і шкідливі випари, що виникають в процесі заливки.

Характеристики та переваги:

  1. Гігієнічність і простота догляду.
  2. Стійкість до механічних впливів.
  3. Безшовна технологія заливки.
  4. Можливість виконати полімерні підлоги самостійно.
  5. Різноманітність колірних рішень.
  6. Несприйнятливість до хімічних реагентів.
  7. Висока швидкість твердіння наливної підлоги скорочує час ремонту.
  8. Довговічність використання.

Підготовка підстави

Полимерные полы своими рукамиСтяжка підлоги

Основні вимоги до підготовки підстави — виправлення дефектів і очищення поверхні. Якщо є старе покриття, його необхідно повністю видалити. Всю площу чорнової підлоги ретельно очищають від сміття і пилу (варто скористатися пилососом). Після збирання існуючі дефекти стають добре помітні. Наявні щілини і тріщини шпаклюються, виступи збиваються. Оптимальним способом оброблення поверхні вважається застосування шліфувальної машини. Якщо полімерний підлогу доводиться лити на керамічну плитку, її поверхня позбавляють гладкості шкіркою або наждачним папером.

Необхідно виміряти горизонтальний рівень підстави: якщо його перепад не перевищує 4 мм, то можна приступати до виготовлення полімерного підлоги. При істотних коливаннях рівня поверхню доведеться вирівняти піщано-цементною стяжкою і відкласти подальшу роботу до її висихання.

У переважній більшості випадків у неякісній заливці наливного підлоги винувато погано підготовлену основу, що стало причиною відшарування.

Полимерные полы своими рукамиРетельна грунтовка

Після висихання стяжки потрібна ретельна грунтовка, яка збільшує зчеплення між підставою і наливним підлогою, а також зменшує поглинання полімерної суміші, а, отже, і витрата дорогого складу. Краще нанести ґрунтовку двома шарами, зробивши між ними перерву не менше 4 годин. Склад наноситься валиком. Щоб рідка суміш наливної підлоги не просочилася біля стіни, ця ділянка проклеюють демпферної стрічкою. Також уздовж периметра кімнати встановлюють дерев’яні рейки, які збережуть простір для температурного шва.

Приготування розчину

Полимерные полы своими рукамиПолімерна суміш

Для роботи знадобиться:

 • Дриль з насадкою.
 • Широкий шпатель.
 • Валик з голчастою вставкою на довгій рукоятці.
 • Велике відро.

Полимерные полы своими рукамиПолімерний двокомпонентний склад

Настав час приготувати робочий розчин. Цей процес описано в інструкції на упаковці, для отримання відмінного результату слід суворо виконувати рекомендації виробника. Для створення полімерного підлоги потрібно два компоненти, один з яких – затверджувач. Змішування відбувається у великій ємності. В процесі реакції виділяється тепло, тому рекомендується заздалегідь опустити в ємність, де виробляється змішування в ємність з холодною водою, щоб трохи сповільнити реакцію.

Початківці майстра можуть перемішувати складу у відрі, заливши по черзі два компоненти. До дриля підбирається насадка з лопатками, а при роботі використовується низька швидкість міксера. Процес змішування займає близько двох хвилин.

Монтаж

Заливка підлоги повинна відбуватися при температурі не нижче +10°C, при більш низькому значенні температури хімічні процеси сповільняться, і полімер буде погано розтікатися по поверхні основи. Висока температура викличе занадто швидке затвердіння компонентів і не дозволить якісно виконати заливку.

Полимерные полы своими рукамиЗаливка полімерного підлоги з помічником

У процесі затвердіння пол не повинен піддаватися впливу протягів і прямих сонячних променів. Верхній шар полімерного покриття не повинен висохнути, перш ніж інша маса, інакше з’являться тріщини.

Рідкий полімер виливають у віддаленому від входу кутку і допомагають дерев’яним ровнителем розподілитися по поверхні. Робота проводиться смугами, без зупинок, склад швидко твердіє ємності. Добре до цього процесу підключити помічника, тому що одній людині без досвіду буде складно все встигнути. В процесі заливання виробляється прокатування розчину голчастим валиком, який прибирає бульбашки повітря. Робота закінчується біля входу в кімнату. Ходити по свіжому складу не варто, інакше залишаться сліди взуття.

Полимерные полы своими рукамиРозчин прокочується голчастим валиком

Після висихання складу (процес, в залежності від полімеру, займає декілька годин або днів) прибираються дерев’яні планки по периметру, а шви заповнюються герметиком і закриваються плінтусом. Фінішним шаром наливної підлоги є покриття двома шарами лаку, він надає поверхні блиск і гладкість, а також підвищує зносостійкість. Використовуючи різні види лаку: матовий, безбарвний, глянсовий або кольоровий — можна домогтися бажаного ефекту.

Наливна підлога в гаражі

Полимерные полы своими руками

Наливні підлоги – це доволі дороге задоволення, тому для облаштування гаражів використовуються не так часто. Однак вартість такої методики окупається високою якістю готового підлогового покриття.

Переваги

Полимерные полы своими руками

Серед деяких переваг наливних підлог варто відзначити:

 • Стійкість до агресивних речовин, яких в гаражі багато.
 • Вогнетривкість.
 • Протистоїть морозу, стирання і вібрації.
 • Простота у догляді.
 • Наливні підлоги не порошать.
 • Тривалий термін експлуатації – до 50 років.
 • Красивий зовнішній вигляд.
 • Матеріал не ковзає.
 • На покриття можна нанести розмітку.

Серед цієї великої кількості переваг є один недолік покриття – ціна, яка може бути по кишені не всім.

Різновиди

Полимерные полы своими руками

Нерідко наливними підлогами, використовуваними для гаражів, називають всі захисні полімерні покриття:

 • тонкошарові полімерні фарбувальні покриття;
 • просочення бетону;
 • товстошарові полімерні покриття з піском.

Самий економний варіант наливної підлоги – поліуретанова просочення. Це один з найбільш надійних видів покриттів для гаража. Зовні нагадує лакований бетон. Для отримання більш привабливого покриття підлоги, на нього можна нанести кольорову розмітку.

Технологія

Полимерные полы своими руками

Першим ділом можна виконати зачищення поверхні чорнової. Якщо підлога був дерев’яним, то його потрібно демонтувати разом з лагами. Очистивши основу від сміття і пилу, ви зможете оцінити якість підстави підлоги. Якщо на ньому присутні щілини і відколи, то це поганий сигнал, що свідчить про руйнування матеріалу. Всі пошкодження стяжки потрібно усунути.

У деяких випадках перед заливкою наливної підлоги в гаражі потрібно виконати цементну стяжку. Це доцільно, якщо підлога сильно розбитий, на ньому є великі перепади по висоті або при відсутності стяжки як такої.

Полимерные полы своими рукамиВиготовлення

Якщо вам таки потрібно зробити стяжку, то особливу увагу приділіть облаштування гідроізоляції. Крім того, для поліпшення характеристик міцності підлоги в гаражі, що дуже важливо в цьому приміщенні, зробіть армування. Для цього ви можете використовувати оцинковану сітку, покладену в розчин.

Після того як стяжка висохла або було зачищено наявну підставу підлоги, її треба ґрунтувати. Для чого?

 1. Ґрунтовка поліпшить фортеця підстави.
 2. Так, забезпечується зчеплення стяжки з полімерним підлогою.
 3. Захист поверхні від появи/розмноження мікроорганізмів.

По периметру гаража наклейте демпферну стрічку, яка буде служити в якості амортизаційного шару. Робиться це на висоту заливки полімерного підлоги.

Полимерные полы своими рукамиПроцес нанесення суміші

Тепер треба провести встановлення маяків/направляючих. Якщо у вас невеликий гараж, то в якості направляючих можна використовувати куточки, труби або металопрофіль. Укладіть їх таким чином, щоб верхні краї направляючих знаходилися в одній площині. Для цих цілей можна використовувати довгі саморізи. Розділіть підлогу на дільниці квадратної/прямокутної форми. Вкрутіть саморізи у вершини прямокутників/квадратів. Для цього попередньо потрібно розсвердлити стяжку і вставити в отвори дюбеля. Піднімати маяк потрібно по необхідності. Зробіть це за допомогою розчину.

Тепер слід приготувати полімерну суміш згідно інструкції, наданої виробником. Ретельно перемішайте її. Для цього можна скористатися електричним дрилем зі спеціальною насадкою міксер. Важливо, щоб дриль працювала на невеликих обертах, інакше в суміші утворюється багато пухирців. А це негативно позначиться на якості полімерного підлоги.

Полимерные полы своими рукамиПолімерний підлогу в гаражі

Заливка полімеру виконується швидко, тому що він швидко сохне. Тому найкращий метод виконання цієї роботи – готувати суміш з розрахунку на прямокутник/квадрат, виставлений за маячками – залити його і вирівняти.

По закінченні заливки потрібно прокатати масу шипованим валиком. Таким чином, буде видалено потрапив в полімер повітря і надлишки вологи. Експлуатувати наливну підлогу можна тільки повного його висихання. Час, який буде потрібно для цього залежить від температури в гаражі.

Полимерные полы своими рукамиГотову підлогу

Сушити підлогу штучно не варто. При прогріві приміщення на полімері утворюється кірка. У такому разі товща наливної підлоги залишиться в’язкою. Внаслідок цього підлогу в гаражі під вагою автомобіля з часом просто просяде.

Робота по влаштуванню полімерного підлоги має безліч труднощів і нюансів, але вона цілком доступна для виконання своїми силами. У дотриманні технології допоможе навчальні відео.

Відео

Процес заливки наливної підлоги можна подивитися у відеоматеріалі нижче:

Фото

Полимерные полы своими рукамиЗ малюнком

Полимерные полы своими рукамиСірий підлогу з розлученнями

Полимерные полы своими рукамиЗ фотографією

Полимерные полы своими рукамиПідлога з заповнювачем

Полимерные полы своими рукамиРізнобарвний підлогу в кафе

Полимерные полы своими рукамиЕфектний підлогу в квартирі

Полимерные полы своими рукамиПолімерний підлогу з 3D ефектом

Полимерные полы своими рукамиБілий підлогу

Полимерные полы своими рукамиЧорно-білий наливна підлога з малюнком

Полимерные полы своими рукамиКоричневий підлогу Муар

Полімерні підлоги своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code