Розвиток технологій виробництва дозволило з’явитися безлічі матеріалів, що застосовуються при проведенні будівельних і ремонтних робіт. Завдяки цьому з’являються нові варіанти здійснення вже, здавалося б, зрозумілих і звичних завдань. Так, наприклад, останнім часом певну популярність набула технологія, так званих наливних підлог. В якості одного з варіантів такого способу вирішення завдання можна назвати суміші на основі поліуретану. Про те, як зробити поліуретановий підлога своїми руками, піде мова далі. Відразу необхідно обмовитися, що в принципі, робота не така вже складна, однак, у цій справі існують особливості, які потребують окремого детального розгляду.

Опис матеріалу

Полиуретановый пол своими рукамиДвокомпонентний поліуретановий склад

Перед тим як приступити до безпосереднього розгляду процесу, необхідно трохи поговорити про те, що таке поліуретановий підлогу, так як від розуміння цього питання прямо залежить сприйняття нюансів майбутніх робіт.

Поліуретановим підлогою прийнято називати одну з різновидів наливної підлоги. На ринку можна знайти як готові рідкі суміші, так і сухі варіанти, які потребують додаткового приготування. «Працює» наливну підлогу, як не дивно, завдяки гравітації планети. Суть в тому, що, як відомо з шкільного курсу фізики рідина приймає форму посудини, в який вона поміщена, при цьому під впливом сили тяжіння вона розподіляється рівномірно і поверхню її завжди рівна і ідеально горизонтальна. У розглянутому випадку, в якості посудини виступає кімната, а наливна підлога з-за своєї плинності рівномірно розподіляється по всій площі поверхні, утворюючи максимально рівне і однорідне покриття. Серед незаперечних переваг поліуретанового підлоги можна виділити:

  • Відмінна стійкість до зовнішніх впливів. Тут необхідно додатково згадати, що мова йде не тільки про механічної міцності покриття, але і про те, що вона буде успішно протистояти хімічних речовин і вологи.
  • З поєднання вищезазначених властивостей прямо випливає досить тривалий термін експлуатації покриття.
  • Окрім іншого, варто згадати і про те, що з точки зору монтажу наливна підлога відрізняється надзвичайною простотою і роботи можна провести самостійно.
  • Ну і ще одним плюсом поліуретану є його хімічна нейтральність і нетоксичність. Таку підлогу можна без побоювань використовувати в приміщеннях будь-якого типу житлових, промислових.
  • Особливо варто виділити привабливий зовнішній вигляд наливної підлоги. На ринку можна знайти варіанти як повністю прозорі, так і заповнені кольором, що в поєднанні з ідеально рівною поверхнею і бесшовностью робить поліуретановий підлогу дуже естетичним.

Поліуретанові наливні підлоги мають один суттєвий недолік – ціна матеріалу досить висока, що в поєднанні з вартістю послуг видає пристойну кошторис. Деякою мірою цей мінус і нівелюється самостійним проведенням робіт.

Виготовлення наливної підлоги

Полиуретановый пол своими рукамиРобимо заміс

Перед початком опису процесу виготовлення наливної підлоги слід зазначити, що всі роботи необхідно проводити поетапно, кожному з яких потрібно приділити окрему увагу.

Вирівнювання підлоги

Полиуретановый пол своими руками

Одним з основних етапів будь-якої справи є підготовка до нього. У разі виготовлення поліуретанового підлоги мова йде про те, що однією з основних умов його використання є максимальна рівність підстави. У зв’язку з цим саме приведення поверхні до належного стану і слід приділити найбільшу увагу. Насамперед, мова йде про те, що необхідно провести вимірювання площині підлоги. Якщо перепад висот поверхні буде складати більше 1,5 см на м2, то очевидна необхідність її вирівнювання.

Нерівності можна згладити за допомогою самої суміші для підлоги, але це потягне за собою додатковий витрата матеріалу, що при його вартості дуже небажано. Для вирівнювання поверхні підлоги можна виконати бетонну стяжку, після застигання якої поверхня грунтується.

Крім того, необхідно знайти верхню точку поверхні підлоги. Для цих цілей зручніше всього використовувати лазерний рівень. Найвища точка поверхні необхідна не тільки в якості орієнтира загальної товщини шару суміші, але і для того, щоб визначити місце початку робіт.

Заливка підлоги

Полиуретановый пол своими руками

На підготовлену основу можна заливати сам пол. Для цього в першу чергу необхідно приготувати суміш. Якщо використовується готовий варіант, то суміш необхідно добре перемішати з допомогою спеціальної насадки-міксера, встановленої на перфоратор. Якщо ж робота проводиться з сухою сумішшю, то її потрібно приготувати відповідно з інструкцією. Найчастіше мова йде про просте розведенні водою і додавання пластифікатора.

Полиуретановый пол своими рукамиВирівнювання поверхні

Далі, можна заливати підлогу. Суміш необхідно виливати акуратно і рівномірно. Не потрібно намагатися відразу охопити всю поверхню. Поліуретановий підлогу, завдяки своїй плинності розподіляється сам по собі, але для того, щоб видалити із суміші бульбашки повітря необхідно використовувати спеціальний валик, яким потрібно прокатувати поверхню. Можна додати, що для того, щоб мати можливість переміщатися по приміщенню, можна використовувати спеціальні краскоступи – голчасті насадки на взуття, які будуть не тільки запобігати порушення цілісності покриття, але і додатково сприяти видаленню повітря з суміші. Описаним способом покривається вся площа підлоги, після чого суміш необхідно залишити до затвердіння. Зазвичай це становить від доби до декількох.

Заздалегідь продумайте колір наливної підлоги і закуповуйте матеріал однією партією, так як відтінки можуть відрізнятися.

В принципі, на це відповідь на питання як зробити наливну поліуретановий підлогу можна вважати даними. Як видно із викладеного вище матеріалу, роботи навряд чи можна вважати складними, тому самостійне їх проведення цілком доречно в більшості випадків. При правильному проведенні робіт результатом буде ідеально рівна поверхня, яка крім естетики буде мати ще і прекрасні експлуатаційні характеристики.

Відео

У цьому відео ви зможете побачити процес нанесення поліуретанового поло, а за кадром почути пояснення з приводу того, як правильно зробити ту чи іншу операцію:

Поліуретановий підлогу своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code