На ринку оздоблювальних матеріалів представлена величезна кількість підлогових покриттів. Серед цього різноманіття плитка з ПВХ для підлоги виділяється простотою монтажу, презентабельністю, водостійкістю і підвищеною звукоізоляцією. Укласти її у ванній кімнаті, коридорі або на кухні здатний практично будь. А прослужить вона при правильному укладанні 10 років і більше.

Зміст

 1. Полівінілхлоридна плитка
 2. Переваги і недоліки
 3. Область застосування
 4. Різновиди
 5. Спосіб укладання
 6. Рекомендації та поради
 7. Висновок

Полівінілхлоридна плитка

Класичним прикладом підлогового покриття з ПВХ (полівінілхлориду) є лінолеум. Полівінілхлоридна плитка займає позицію між ним і ламінатом. З одного боку вона повністю зроблена з полімерів і не боїться вологи, а з іншого за формою і технології монтажу нагадує ламінатні ламелі.

Плитка ПВХ плитка складається з декількох шарів:

 1. Один або два базових.
 2. Плівка з малюнком.
 3. Верхній зносостійкий захисний шар.
Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Структура ПВХ плитки

При виготовленні всіх їх використовуються вініл і синтетичні смоли. Плюс в різні шари додаються різноманітні пластифікатори, стабілізатори і наповнювачі для надання тих чи інших характеристик кінцевого покриття.

Плитки ПВХ для підлоги діляться на:

 • вінілові;
 • кварцвиниловые.

Перші складаються тільки з полівінілхлориду й більш дешеві. Це повний аналог лінолеуму – тільки не у вигляді суцільного покриття, а декількох окремих шматків для приклеювання на підлозі. Кварцвініловая плитка крім вінілу має в своєму складі кварцовий пісок. Вона коштує дорожче, але більш міцна, зносостійка та довговічна.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Різноманітність підлогової плитки з ПВХ дозволяє створити будь-який малюнок підлоги

Переваги і недоліки

Серед достоїнств ПВХ плитки для підлоги:

 • 100% водостійкість;
 • спрощений монтаж;
 • висока міцність і зносостійкість;
 • невибагливість в догляді;
 • хороша звукоізоляція;
 • різноманітність малюнків;
 • гігієнічність і гіпоалергенність;
 • герметичність підсумкового покриття.

Зовні вінілова плитка виглядає як ламінат, але на дотик тепла. Настилається вона на бетонну основу або суху стяжку з деревних плит без підкладки. Однак за рахунок ПВХ підлогове покриття з неї чудово демпфує звуки і виходить не гучним.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Переваги підлогового покриття з полівінілхлориду

Після монтажу розглянутої плитки вона утворює на підлозі герметичну поверхню, яка надійно захищає чорнове підставу від будь вологи. Якщо випадково пролити воду на такий фініш, але він сам і бетон або ДВП (фанера) знизу не постраждають.

З недоліків цієї плитки можна згадати:

 • ненатуральність;
 • високу вартість за квадратний метр;
 • необхідність ретельного вирівнювання чорнової підстави.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги відрізняється невеликою товщиною. Будь-який дефект чорнового підстави буде на ній видно неозброєним оком і відчуваємо босими ногами. Вирівнювати під цей фініш основу потрібно особливо ретельно.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Плитка ПВХ в різних приміщеннях

Область застосування

Вінілова плитка є універсальним покриттям, дозволеними до укладання практично в будь-яких приміщеннях. Вона підходить для офісів, перукарень, спортзалів, кафе і т. д. В квартирах і котеджах її кладуть у ванних кімнатах, санвузлах, підсобках, коридорах, спальнях, дитячих та їдалень.

В силу своєї абсолютної водостійкості і високої стійкості до стирання вся плитка ПВХ для підлоги йде з класом зносостійкості «34» або «43». Вище просто не буває. А укладати таку облицювання можна на підлозі фактично у всіх приміщеннях. Виняток становлять лише об’єкти, де працюють з агресивними речовинами, які можуть роз’їсти полівінілхлорид.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Область застосування плитки ПВХ

Різновиди

Розрізняється підлогова плитка з ПВХ на:

 • звичайну (для монтажу на клеї);
 • самоклеящуюся;
 • модульну з замком «шип-паз».

Перша вимагає спеціального відповідного до ПВХ клею, а друга вже має липкий шар знизу. Обидві вони утворюють нерозбірна покриття. Замкова плитка монтується без використання клеючих складів. При псуванні її можна легко замінити на пошкодженій ділянці.

Спосіб укладання ПВХ плитки

Плитка ПВХ для підлоги може мати квадратну (а-ля кахель) або витягнуту прямокутну форму (а-ля ламінат). Укладається вона прямим способом, по діагоналі, з разбіжкою або зі зміщенням. Також можливе використання комбінованої техніки. Тут застосовані всі відомі варіанти розкладки плиткової облицювання.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Популярні способи укладання

Щоб розкроїти полівінілхлоридну плитку, досить скористатися будівельним ножем з гострим лезом. Спочатку за допомогою металевої лінійки робиться надріз по верхньому шару. А потім облицювання з ПВХ просто згинається і розрізається остаточно ножем на дві деталі потрібного розміру.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Розкрій плитки

Монтаж вінілової м’якої плитки на підлозі гранично простий. Сезонна регулювання пластикових вікон самостійно і то здатна викликати більше труднощів. А елементи з ПВХ треба лише розкласти на чорновому покритті, щоб приміряти їх спочатку, а потім послідовно приклеїти один за іншим. При цьому клей слід наносити на основу шпателем з зубами. І при приклеюванні треба стежити, щоб все повітря було видавлений з-під фінішу.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Розкладка у 1/3

Якщо плитка обрана модульна замкова, то її укладання проводити ще простіше. Вона з’єднується в єдиний фініш шляхом замикання замку «ламелі» у вже укладені.

Рекомендації та поради

Головне в монтажі вінілової і кварцвиниловой плитки – це викладення першого ряду. Чим він рівніше, тим рівніше потім виявиться все покриття ПВХ у збірці.

Теоретично облицювання з полівінілхлориду можна підрізати. Однак кожен подібний рез буде виділятися на тлі нерізаних стиків. Тому обрізати плитку з вінілу рекомендується тільки з однієї сторони, якій вона потім буде лежати до стіни. А посередині підлоги будь-яких різів в ідеалі не повинно бути зовсім.

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Розкладка плитки

І не забуваємо про ретельному попередньому вирівнюванні основи. Якщо воно має безліч дефектів, то потрібно заливати стяжку з бетону або робити настил з фанери або ДВП. Класти тонкий вініл на чорнову основу з буграми, тріщинами або вибоїнами не можна.

Висновок

Плитка ПВХ для підлоги відрізняється відмінною водостійкістю й простотою виконання укладки. Без стирання і вицвітання вона прослужить мінімум 10-15 років. При цьому існуюче різноманіття малюнків дозволяє підібрати її під будь-який стиль в інтер’єрі.

Дивіться також відео, як клить плитку ПВХ

Полівінілхлоридна плитка для підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code