Ремонт не може відбуватися стихійно. Щоб не довелося проводити одну і ту ж роботу двічі, а також щоб уникнути помилок, треба знати чіткий порядок проведення робіт. Етапи ремонту квартири потрібно запланувати і в разі капітального ремонту, і якщо передбачається лише косметичний ремонт приміщення. Це допоможе заздалегідь підготувати всі матеріали та інструменти. Краще витратити кілька днів на планування, ніж потім переробляти роботу.

Попередні розрахунки

Порядок проведения ремонта квартиры

Будь-які ремонтні роботи — це завжди певні витрати. Чим масштабніше ремонт, тим більше коштів доведеться виділити з сімейного бюджету. Розрахунок вартості робіт треба провести заздалегідь, щоб потім не довелося зупиняти ремонт посередині. Якщо коштів не вистачить, це буде справжньою катастрофою. Крім того, знання приблизної суми витрат допоможе підібрати більш економічні варіанти і побачити способи, як і на чому можна заощадити.

Щоб підрахувати вартість ремонтних робіт, треба обійти всі кімнати в квартирі, оглянути проводку, системи комунікацій, сантехніку. Все це може стати додатковою статтею витрат. Якщо якийсь елемент в будинку несправний, то краще усунути неполадки в процесі ремонту, ніж після нього.

Дизайн і розташування предметів

Порядок проведения ремонта квартиры

Чомусь багато хто починають ремонт, не враховуючи розташування меблів і побутової техніки в приміщенні. Це велика помилка, яка потім постійно нагадує про себе різними незручностями. Наприклад, розетки, встановлені не в тому місці, можуть створювати проблеми з підключенням техніки.

Перед тим як планувати ремонт, треба визначити, де і що буде розташоване.

 1. В першу чергу, треба деякий час просто пожити в будинку (особливо, якщо він новий і придатний для житла) і придивитися. На цьому етапі слід визначити, що не влаштовує в приміщеннях квартири, що доставляє незручності і дратує.
 2. Потім можна вже попутно записувати деякі думки. За тиждень такі думки можуть скластися в чітку структуру: власник буде точно знати, що він змінить. Не слід форсувати цей етап і поспішати — він дуже важливий.
 3. Коли всі недоліки вже зазначено, треба продумати розміщення предметів інтер’єру і меблів у приміщенні. Особливо це важливо, коли йдеться про розміщення побутової техніки, комп’ютерів, телевізорів і інших пристроїв, що вимагають доступу до розеток. Справа в тому, що після ремонту змінити кількість розеток в приміщенні без жертв не вийде. Найпростіший вихід з положення буде полягати в додаткових провідниках. Самий складний вихід — заново ремонтувати стіни.
 4. Після обмірковування треба накреслити план квартири з розміщенням всіх елементів для наочності. Іноді в процесі роботи над кресленням можуть спливти деякі втрачені деталі.

Алгоритм ремонту

Порядок проведения ремонта квартирыБрудні ремонтні роботи

Порядок ремонту в квартирі має певний алгоритм. Під час огляду приміщень та складання креслення майстер визначав список необхідних робіт і кошторис. Це були конкретні деталі. Алгоритм сам по собі відвернений від таких подробиць.

 1. Відомо, що спочатку проводяться найбрудніші роботи. Додержання цього принципу гарантує, що власник не буде повторно фарбувати підлогу, пошкоджений, наприклад, зварюванням або будівельними сумішами.
 2. Найчистіші роботи залишають під кінець. Це так звана фінішна обробка.
 3. Ремонт проводиться строго зверху вниз, але з урахуванням чистоти робіт.

Слідуючи цим правилам, треба розробити план. Склавши список необхідних робіт, майстер повинен розподілити їх так, щоб ремонт в одному місці не руйнував тієї роботи, яка була проведена в іншому місці.

Порядок проведення робіт

Порядок проведения ремонта квартирыРемонт проводки в квартирі

 • Ремонт треба починати з електропроводки. Це одна з найбрудніших і складних робіт. У більшості випадків тут необхідне штроблення стін. Перед початком робіт необхідно скласти план, на якому повинні бути зазначені всі розетки, місця, де буде проходити провід, а також коробки і інші елементи. Треба врахувати, що на кухні, швидше за все, доведеться зробити більше розеток. Адже тут буде розміщена різна техніка.
 • Коли електропроводка встановлена, може виникнути ще одне питання. Мова йде про заміну труб і радіаторів опалення. Це теж дуже брудна і запорошена процедура, так як потрібно руйнувати стіни для прокладки труб опалення.

Порядок проведения ремонта квартирыВирівнювання стін

 • Третій етап — робота з поверхнями. У квартирах дуже часто зустрічаються нерівні стіни і стелі. Також потрібно простежити за тим, щоб були рівними місця стиків плит. В іншому випадку плінтус не встановиться правильно. Криві стики в кутах стін часто служать причиною пошкодження шпалер.
 • Після вирівнювання поверхонь треба взятися за двері і вікна. У нових будинках вікна можуть бути у відмінному стані. Що стосується дверей, то вони можуть не задовольняти господарів своїми естетичними характеристиками. Дверні прорізи треба ретельно обробити перед монтажем самих полотен.
 • Настає час вирівнювання та настилання підлоги. Це дуже брудна робота, особливо, коли мова йде про нову стяжці. Якщо робота над поверхнями стін більш брудна, то вона робиться перед підлогою.
 • Після того, як завершені глобальні ремонтні роботи, можна приступати до обробки. В першу чергу, відбувається обробка стелі. Це може бути фарбування, установка натяжних і навісних конструкцій або плиток. Якщо не вдалося зробити поверхню гладенькою, то оптимальний варіант — натяжна стеля.
 • Оздоблення стін. Тут можна зробити шпалери, штукатурку та інші матеріали. Якщо буде натяжна стеля, то його монтаж проводиться в останню чергу.

Порядок проведения ремонта квартирыПоклейка шпалер

Найбрудніша частина робіт закінчена. Всі інші процеси пов’язані з декоративною обробкою.

Завершення робіт

Порядок проведения ремонта квартирыПравильний плінтус

На останньому етапі треба встановити плінтуси, полиці, зробити декоративну обробку. Це не займе багато часу і не створить сміття в квартирі.

Плінтус краще підбирати з урахуванням того, що в будинку будуть прокладені різні дроти і кабелі. Розумний вибір — плінтус з кабель-каналом. Він легко монтується за допомогою спеціальних кліпс і так само легко демонтується.

Ось і вся послідовність ремонту квартири.

Загальний план робіт

Порядок проведения ремонта квартирыРемонт у ванною

Порядок проведення ремонту квартири передбачає не тільки послідовність робіт в окремо взятій кімнаті. Треба з’ясувати також послідовність ремонту в цілому.

Порядок проведения ремонта квартирыРемонт в кухні

 1. В першу чергу, роботи проводяться в таких приміщеннях, як ванна і туалет. Тут необхідно спочатку оглянути справність сантехніки. Тільки після того, як вона замінена, можна робити плитку і взагалі будь-яку іншу обробку.
 2. Коли робота з ванною і туалетом закінчена, треба переходити до кімнат. Ремонт починають з найдальшої з них, поступово переходячи у бік їдальні і кухонного приміщення.
 3. Після кімнат, ремонт проводиться в їдальні і кухні.
 4. В останню чергу обробляють коридори, балкон, підсобні приміщення.

Порядок проведения ремонта квартирыРемонт в кімнатах

Коли сам ремонт закінчений, можна приступити до облаштування квартири. Тут теж часом не обійтися без монтажних робіт. Наприклад, вони потрібні для установки вбудованих меблів.

Тепла підлога треба робити під час ремонту підлоги в квартирі. Інакше потім доведеться проводити всі роботи заново.

Саме для цього і потрібен план проведення робіт: він дозволяє заздалегідь врахувати всі дрібниці. Робота без плану веде до різних неприємних ситуацій.

Рекомендуємо:

 • наливна підлога своїми руками (інструкція);
 • як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками;
 • як зробити шафа-купе.

Відео

Перед тим як виконувати ремонт квартири, рекомендуємо ознайомитися з наступними відеоматеріалами:

Порядок проведення ремонту квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code