Каналізація – це місце, яке найчастіше приносить несподівані труднощі. Буває, що з часом в раковині не йде вода, що відбувається з-за утворилася пробки. У таких випадках необхідна прочищення каналізаційних труб, однак її треба виконувати правильно, інакше можна пошкодити трубопровід або ж в кращому випадку просто не усунути засмічення.

Як знайти місце засмічення?

Прочистка канализационных трубПрочищення сифона

Де ж стався засмічення? Щоб визначити це, не потрібно бути досвідченим сантехніком. Достатньо знати, що засмічення найчастіше трапляються в каналізаційному стояку, в сантехніці ванній або на кухні. Також може утворитися пробка в трубі, підведеної до пральній машинці. І, нарешті, засмічення може бути загальним, тобто він стався не з вашої вини, так і пробка де-то в загальному стояку, а не в квартирі. Якщо ж мова йде про приватний будинок, то причину засмічення необхідно шукати на вулиці в тому місці, де локальна каналізація з’єднується з міською (або в місці виходу трубопроводу у вигрібну яму).

Вода, що скупчилася в раковині, необов’язково означає, що засмічення загальний. Наприклад, вода не проходить у ванній. Можна спробувати змити унітаз і включити воду на кухні – якщо там вона проходить добре, то проблему слід шукати в тому місці, де вода застоюється. Один з прийнятних методів у цьому разі – машинка для прочищення. Але, оскільки вона є не у всіх, то краще всього використовувати більш доступні методи і засоби, які є під рукою.

Щоб пробити пробку, можна використовувати не тільки трос, але і спіраль. Якщо є спеціалізована машинка, то можна помітно заощадити час, виконуючи роботу не вручну.

Ті, хто проживає у багатоповерховому будинку, де на поверсі знаходиться кілька квартир, можуть зіткнутися з іншою проблемою. Вода може не просто збиратися в умивальниках і унітазі – вона також буде підніматися вгору, створюючи засмічення. Варто відзначити, що поодинці впоратися з такою непередбаченої труднощами важко, тому в цьому випадку краще звернутися в комунальну службу – мова йде про те, що забитий весь стояк під’їзду. Прочищення каналізації в цьому випадку неможлива.

Якщо немає бажання вичерпувати воду з раковини, необхідно поставити під раковиною зворотний клапан – він не дасть воді проходити тому.

Види засмічень

Прочистка канализационных трубЖирові відкладення в каналізаційній трубі

Засмічення можуть бути різними. Розглянемо основні види засмічень і те, як їх видалити підручними засобами.

Так званий експлуатаційний засмічення рідко з’являється миттєво. Якщо господар будинку уважний, то йому буде неважко побачити, що вода застоюється в умивальнику або унітазі, перед тим як злитися по трубах. Ситуація нестрашна, але заходи необхідно прийняти якомога швидше.

Через що трапляються експлуатаційні засмічені? У труби разом з водою попадають мікроскопічні скупчення, утворені з частинок жиру. Прилипаючи до стінок, вони накопичуються, утворюючи пробки, через які вода протікає повільно, а то й зовсім не проходить.

Інший тип засмічення відомий як механічний. Він може з’явитися в тих місцях, де є маленькі діти, які люблять кидати в раковину або унітаз які-небудь предмети, вважаючи це своєрідною грою. От тільки батькам потім ця «гра» не дуже подобається – річ отримати не так просто, внаслідок чого вода знову не проходить.

Засмічення можуть утворюватися і з-за того, що забиваються сифони. Для початку – що це таке і де він знаходиться? Сифоном називають невеликий пристрій, який завдяки особливій конструкції не пропускає в житлові приміщення поганий запах. Суть його дії полягає в наступному – в ньому завжди є мала кількість води, тому повітря через неї пройти не може. Проте з часом в нього потрапляє сміття, волосся, жир та інше. Все це забиває вигин, тому його необхідно прочистити. Як це зробити, розглянемо нижче.

Усунення засмічень

Прочистка канализационных трубЧистка сифона над відром

Якщо говорити про засмічення в сифоні, то його усувати простіше всього. Досить його зняти, відкручуючи його за напрямом різьблення, після цього його слід промити. Пам’ятаємо, що вода в раковині буде тепер текти на підлогу, тому промивку слід робити, підставивши під раковину відро. Після очищення проводиться зворотний монтаж і можна включати воду. Якщо вона йде по трубах швидко, значить, проблема вирішена.

Перед тим як повноцінно використовувати прочищенный сифон, потрібно перевірити, чи немає течі. Для цього місця стику трубою і раковиною протираються ганчіркою насухо, потім, після того як була відкрита вода, перевіряють, чи не з’явилася де-небудь волога. Якщо з’явилася – щілини (зазвичай по різьбі) необхідно закрити силіконом, знову витерши це місце від води.

Техногенний засмічення

Прочистка канализационных трубТрос з насадками

Більш складним засміченням вважається техногенний. Він відомий тим, що виникає раптово і постійно, при цьому найбільш частою причиною його появи може стати неправильне проектування труб у приватному будинку або багатоквартирному житло. При цьому сміття може відбуватися з інтервалом в 3, а іноді навіть в 2 тижні – і все із-за неправильно підібраного кута або повороту труби! Як правило, що-небудь виправити згодом непросто і затратно, тому, якщо є можливість проконтролювати монтаж каналізації під час будівництва – зробіть це, інакше потім доведеться звикати до техногенних засмічення.

Який засіб для прочищення каналізаційних труб краще? Розібратися в цьому можна, якщо врахувати, що ті чи інші інструменти застосовуються для різного роду засмічень і не завжди можуть використовуватися в усіх випадках.

Гідродинамічна прочищення

Прочистка канализационных трубГідродинамічна прочищення каналізації

В яких ситуаціях застосовується гідродинамічна прочищення каналізації? Вона необхідна тоді, коли звичайні засоби – трос або харчова сода – просто неефективні. Принцип її дії нескладно зрозуміти – через машинку подається вода, при цьому на рідину чиниться сильний тиск. Під цим тиском пробка розбивається на дрібні частинки, стає менше і незабаром повністю пропадає.

Експлуатаційних засмічення

Прочистка канализационных трубПрочищення содою

У випадку з експлуатаційними засорами найчастіше досить використовувати розчин з додаванням харчової соди. Змішавши її з гарячою водою, можна легко впоратися із засміченням, оскільки сода роз’їдає частинки жиру, зменшуючи пробку в трубі. Також можна використовувати химрастворы – але з ними слід поводитися обережно, інакше можна завдати шкоди шкірі рук, тіла або пошкодити очі.

Застосування хімії

Прочистка канализационных трубХімічні засоби

Застосовуючи хімію, необхідно уважно читати інструкцію, яка розповідає, як правильно застосувати складу. Також обов’язково наявність захисних засобів. Бажано, щоб ті, хто таких коштів не має і не бере участь в прочищенні засмічення, покинули кімнату. До того ж, не завадило б відкрити вікно і провітрити кімнату, як під час застосування хімії, так і після.

Вантуз

Прочистка канализационных трубВикористання вантуза

Одним з корисних інструментів для прочищення є вантуз. Якщо використовувати його правильним чином, можна усунути затори, що виникли в результаті експлуатаційного або механічного засмічення. Користуватися вантузом нескладно. Достатньо закрити його гумовим ковпаком отвір раковини, налити в неї воду, а після цього різкими рухами вниз проштовхувати воду, щоб вона пробила пробку.

Дріт для прочищення

Прочистка канализационных трубКаналізаційна дріт

Крім вантуза часто використовується дріт для прочищення каналізації. Її використовують слюсарі з досвідом. Така дріт допомагає тоді, коли від хімії або вантуза немає ніякого толку.

Яка саме дріт необхідна? Мало взяти звичайну дріт. Знадобиться спеціальний трос, на одному з кінців якого є ручка для того, щоб крутити нею трос. Після кругових рухів інший край троса проходить по трубі, доходить до засмічення і починає угвинчуватися в пробку, поступово розбиваючи її. Якщо тросом нічого не виходить зробити, можливо, він короткий – швидше за все, більш довгий трос зможе принести більше користі.

Засмічення з-за неправильного монтажу

Прочистка канализационных трубЗанадто великий ухил каналізації

Часті засмічення можуть сказати про те, що в якомусь місці каналізація зібрана неправильно. Необхідно знайти це місце і по можливості його виправити. При цьому потрібно врахувати, що виправити кут нахилу треба не в одному місці, а по всій довжині. Це означає, що доведеться перекладати всю трубу, можливо, не один десяток метрів.

Як визначити, який кут нахилу правильний? Це зробити нескладно – на кожні 2 м каналізаційної труби повинен йти ухил в 2 див. Невиконання цієї умови призводить до засмічення. Якщо кут нахилу менше покладеного – тверді частинки не будуть нормально проходити по трубопроводу, поступово нашаровуючись на стінках. Якщо кут більше – вода буде проходити дуже швидко, не встигаючи забрати з собою тверді частинки, що буде приводити до того ж ефекту, що і в першому випадку.

Чистити каналізацію в заміському котеджі можна практично тими ж засобами, що використовуються в квартирі. Ось тільки труби розташовані не вздовж стін або в підлозі, а на вулиці, і найчастіше, якщо їх прокладав не сам господар, визначити їх місце розташування не так легко.

Народні засоби прочищення

 

Прочистка канализационных трубСода, оцет для прочищення труб каналізації

Чистити труби в приватному будинку можна використовуючи оцет або содовий розчин. При цьому суміш з цих компонентів (одного або декількох) готується прямо в самій трубопроводі. Для замішування розчину необхідний стакан, який наполовину наповнюють харчовою содою, а наполовину – оцтом. Отриманий засіб виливають у зливний отвір і закривають на деякий час, не менше ніж на 2 години. Коли цей час мине, в трубу виливають 1-2 л води з температурою 100°C – так можна визначити, пропала пробка або все ще залишилася. Крім цього, окріп змиє залишки оцту і соди.

Відео

Подивіться, як прочистити злив труби содою і оцтом:

Прочищення каналізаційних труб

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code