В якості одного з можливих варіантів облаштування чорнових підлогових покриттів в наші дні досить часто вибираються специфічні конструкції, звані регульованими статями. Облаштування таких конструкцій передбачає застосування системи лад, монтованих на механічно регульованих опорах, за рахунок чого всі процедури по вирівнюванню підстави помітно спрощуються. Крім цього, при використанні такої підстави зберігається можливість коригування положення вже готових підлоги в процесі їх експлуатації (на ділянках довільної площі).

Конструкція

Регулируемые полы на лагах своими рукамиСхема регульованого статі

Для того щоб виготовити регульовані підлоги на лагах, в першу чергу слід ознайомитися з принципом їх пристрою. Відразу відзначимо, що в цьому випадку (за аналогією з традиційною системою укладання) чистове покриття монтується поверх підстави, що складається з спеціальних дерев’яних брусів або лад.

Основна відмінність розглянутого нами методу монтажу від класичної схеми полягає в особливому способі кріплення статевих лаг, які в першому випадку займають строго фіксоване положення, оскільки монтуються на статичній основі (на черепних брусках). При підготовці само регульованого підстави опорні бруси оснащуються спеціальними рухомими втулками з гвинтовою нарізкою. Виступаючи у ролі опорних елементів конструкції, такі втулки при обертанні змінюють положення лаги по вертикалі і коригують площину підстави.

Регулируемые полы на лагах своими рукамиБолти-стійки

Таким чином, шляхом обертання вбудованих у лаги втулок можна буде піднімати або опускати ділянки статевого підстави, які потребують коригування. При цьому можливість вирівнювання без демонтажу є основним достоїнством конструкцій на регульованих лагах.

Незважаючи на гадану крихкість вбудованих пластикових втулок, міцність зібраного на їх основі статі досить висока. Для збільшення несучої здатності чорнового підстави достатньо просто збільшити кількість рухомих опорних болтів.

Підготовка матеріалу

Регулируемые полы на лагах своими рукамиПідготовка лад

Монтуються регульовані підлоги досить просто за умови, що при організації складальних робіт суворо виконуються наступні вимоги:

 • В якості опор вибираються дерев’яні бруси з хвойних порід деревини, що не мають тріщин, сколів, сучків, а також явних ознак загнивання.
 • Якість пластмаси, з яких виготовлені втулки і їх власники, не має викликати жодних сумнівів.
 • Для продовження терміну служби конструкції її дерев’яні елементи повинні бути оброблені антисептиком. Крім того, для виключення ймовірності загоряння дерев’яних частин останні обробляються антипіренами.
 • У тому випадку, якщо в заготовках статевих лаг не передбачено готових отворів – вам доведеться підготувати їх самостійно за допомогою спеціального свердла, діаметр якого на 1,0‒1,5 мм менше перерізу самої пластикової втулки. Подібний підхід гарантує максимальну жорсткість посадки опори в матеріал лаги.

Регулируемые полы на лагах своими рукамиСвердління отворів

Підготовка підстави

Перед тим як зробити регульований підлога, слід ретельно підготувати його підстава, яке повинно бути достатньо жорстким (краще всього, якщо це буде бетонна плита чи залита поверх чорнової підлоги стяжка).

Регулируемые полы на лагах своими рукамиПідготуйте підлога

Для підготовки бетонної основи необхідно буде виконати наступні операції:

 • очистити плити від сміття та бруду;
 • розташовані по периметру тріщини і щілини за допомогою болгарки прорізати на глибину близько 30 мм і потім заповнити герметиком на епоксидній основі;
 • з метою підвищення жорсткості верхнього шару бетону обробити спеціальною зміцнюючої сумішшю (продається в сухому або рідкому виконанні);
 • поверх зміцнюючого матеріалу укласти гідроізоляцію.

Зазначені підготовчі операції дозволять вам отримати досить міцну основу, а також забезпечать необхідний мікроклімат в просторі під підлогою.

Складання конструкції

Регулируемые полы на лагах своими рукамиПопередня розстановка лад

Безпосередня збірка регульованих підлог повинна вироблятися з урахуванням наступних рекомендацій:

 1. Готові лаги з отворами для опор попередньо розосереджуються по поверхні основи за кроком, який залежить від виду майбутнього покриття.
 2. Для плитки або лінолеуму ця відстань має бути близько 40 см, а для покриття з паркету або ламінату його вибирають в межах 60 див.
 3. Між стіною і крайніми лагами залишається невеликий проміжок (близько 15 мм).
 4. В стиках статевих брусів, що укладаються поздовжньо, також необхідно передбачити зазор не менше 3 див.

Радимо з повною відповідальністю поставитися до вимогу щодо дотримання зазначеного температурного зазору, необхідного для попередження можливих деформацій елементів конструкції при зміні температури і вологості повітря в приміщенні.

Регулируемые полы на лагах своими рукамиМонтаж опорних стійок

На наступному етапі монтажних робіт можна буде перейти в установці лад із застосуванням регульованих по висоті пластмасових стійок. Для цього:

 • використовуючи отвори в брусах як направляючі, просвердлюємо в бетонній підставі поглиблення для розміщення опорних дюбелів;
 • вставляємо в отвори опорні стійки і наживляємо їх на різьбові з’єднання. При вворачивании уважно стежимо за тим, щоб всередину різьбового з’єднання не потрапила дрібна стружка або бруд;
 • потім забиваємо дюбелі в бетонні гнізда і фіксуємо в них підготовлені опорні стійки;
 • за допомогою спеціального ключа регулюємо положення лад, вирівнюючи їх на площині підстави. Стежимо за тим, щоб максимальний перепад по висоті не перевищував 1 мм на 1 погонний метр.

Регулируемые полы на лагах своими рукамиВирівнювання

Виставлення опор по висоті слід починати з країв покриття, поступово переміщаючись до його центру.

Регулируемые полы на лагах своими рукамиВиступаючі частини зрізують болгаркою

Після того як всі регулювальні операції закінчені – необхідно буде зрізати виступаючі частини опорних втулок з допомогою звичайного долота або болгарки. Постарайтеся зафіксувати стійки конструкції якомога жорсткіше, щоб з часом вони не могли розхитатися. Всі наступні операції по настиланні підлоги здійснюються в загальноприйнятому порядку.

Відео

У цьому відеоматеріалі від початку і до кінця показаний процес монтажу регульованого підлоги на лагах:

Регульовані підлоги на лагах своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code