Сучасні пластикові віконні конструкції цілком надійні і невибагливі в експлуатації і, як правило, не доставляють своїм власникам яких-небудь особливих клопотів. Але при цьому завжди можливі ситуації, коли несподівано виникають складності з їх закриванням або ж з порушенням цілісності гумового ущільнювача, який з часом може розсохнутися. В подібних випадках вам так чи інакше доведеться зайнятися регулюванням і підгонкою елементів ущільнення конструкцій. У цьому огляді нам хотілося б розповісти про те, як здійснюється настроювання пластикових вікон.

Способи усунення можливих несправностей

Регулировка пластиковых окон своими рукамиРегулювання верхньої петлі

Однією з найбільш поширених несправностей пластикових вікон є перекіс стулки. Для її усунення у конструкції рами передбачені такі регулювальні механізми:

  • коригування положення стулок по лінії «вгору – вниз»;
  • установка їх положення за напрямами «вправо – вліво»;
  • зміна сили притиску стулки до рами.

Всі зазначені вище операції ви можете провести самостійно, озброївшись звичайним шестигранним ключем на «4».

Положення стулки по вертикалі можна буде виставити шляхом регулювання нижній віконної петлі відразу після зняття з неї декоративної накладки. Для цього необхідно вставити в гніздо ключ-шестигранник і зробити кілька оборотів в потрібному напрямку (при повороті за годинниковою стрілкою стулка почне підніматися, а при зміні напряму обертання – опускатися).

Регулировка пластиковых окон своими рукамиРегулювання нижньої петлі

Положення нижньої частини за напрямами «вправо – вліво» регулюється з допомогою сусідній петлі, розташованої трохи вище тієї, що використовувалася раніше. Після зняття декоративної накладки потрібно буде тим же самим ключем виставити потрібне положення стулки (за рахунок обертання ключа проти або за годинниковою стрілкою). У першому випадку стулка буде переміщатися вліво, а в другому – зміщується вправо.

Аналогічна операція по виставленню верхній частині стулки проводиться регулюванням елемента, розташованого на самому верху віконної рами. Для отримання доступу до нього слід відкрити стулку навстіж, після чого ви побачите гніздо, розміщене на рамі. За допомогою шестигранного ключа можна буде змінювати положення цієї частини конструкції, пересуваючи її ліворуч або праворуч.

Зміна положення стулок допускається виробляти тільки при повністю відкритому вікні.

Регулювання сили притискання стулки

Регулировка пластиковых окон своими рукамиРегулювання віконної фурнітури на зимове провітрювання

Оскільки в конструкції пластикових вікон не передбачена кватирка – освіжати повітря в приміщенні в зимовий період можна тільки шляхом установки стулки в положення «провітрювання».

При дуже сильних морозах зазор для провітрювання може виявитися занадто великим, і через нього буде проникати холодне повітря. Для усунення цієї неприємності можна зменшити силу притискання стулки до ущільнювачу, закріпленому на рамі конструкції. Це забезпечить необхідну вентиляцію приміщення.

Сила притискання стулки у верхній частині встановлюється за допомогою спеціального механізму, вбудованого безпосередньо в її корпус. Для отримання доступу до нього слід перевести стулку одночасно в два положення («відкрито» і «провітрювання»). Після відкриття ви побачите зверху механізм у вигляді ножиць, який утримує стулку в заданій позиції. Поруч з ним знаходиться регулювальний елемент, який використовується для зміни сили притиснення. За допомогою все того ж шестигранного ключа ви можете виставити положення, при якому стулка буде притягатися майже впритул до рами (з невеликим зазором)

У деяких конструкціях регулювання притиску здійснюється за допомогою спеціального механізму, що складається з запірних цапф і планок, що використовуються для відкривання і закривання стулки. При повороті ручки відбувається зачеплення цапф за відповідні планки механізму. Для зміни зазору ви можете використовувати будь-який з цих елементів.

У тому випадку, якщо на цапфах є шестигранний паз – регулювання пластикових вікон проводиться тим же самим ключем. Якщо такого інструмента немає, то можна скористатися пасатижами, з допомогою яких слід провертати механізм в ту або іншу сторону. При провертанні цапф уважно стежте за їх переміщенням і виставляйте потрібне вам положення стулки (ближче або далі від ущільнювача). Аналогічні операції проробляються для інших цапф, встановлених по її периметру.

Регулювання ручки

Регулировка пластиковых окон своими рукамиЗняття віконної ручки

В процесі експлуатації створної конструкції нерідко виникають складнощі при повороті встановленою на ній ручки.

Причиною цієї несправності найчастіше є провисання віконної стулки або ж висихання закладеної в механізм мастила. Для усунення цієї проблеми спробуйте замінити стару змазку, і якщо це не допомогло – відрегулюйте положення стулки по вертикалі у відповідності з описаною вище методикою.

Відео

Це відео урок по регулюванню вікон ПВХ.

Регулювання пластикових вікон своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code