Нічого з того, що створила людина, не існує вічно. І це – аксіома (не будемо брати до уваги єгипетські піраміди і дольмени, адже вчені досі сперечаються, хто і коли їх спорудив). Тому якщо ваш дерев’яний будинок з часом став потребувати ремонту, дивувати вас це не має. А ось освоїти в найкоротші терміни ремонт дерев’яного будинку своїми руками (якщо, звичайно, ви не хочете переплачувати працівникам за наймом) доведеться.

Дім з колод

Ремонт деревянного дома своими руками

Екологічний, красивий, теплий дім з колод найчастіше потребує наступних видах ремонту:

Ремонт деревянного дома своими рукамиЗаміна базових вінців дерев’яного будинку

  • Заміна підгнилих вінців будинку (якщо цього не зробити, то верхні цілі і дуже важкі колоди сгнившее колода просто розчавлять, перекосив при цьому весь будинок). Для виконання цього виду ремонтних робіт знадобиться кілька нових хороших колод відповідного діаметра і довжини. Будинок доведеться злегка підняти над фундаментом (з допомогою спеціальних пристосувань і парочки помічників), витягнути пошкоджені колоди, а на їх місце поставити нові. Після цього по можливості змінюють гідроізоляцію по верху фундаменту і будинок опускають на колишнє місце.

Ремонт деревянного дома своими рукамиУсунення тріщин в колодах

  • Усунення горизонтальних поздовжніх тріщин (в них буде потрапляти волога та різні комахи, які сприяють руйнуванню деревини). Перший варіант ремонту дерев’яного будинку своїми руками в цьому випадку полягає у виконанні зовнішньої обшивки будівлі дошками чи панелями (вони створять перешкоду на шляху вологи і тріщини перестануть розростатися). Другий варіант — це ретельна зачистка пошкодженого колоди, обробка його і щілини антисептиками і замазування спеціальним складом (герметиком), який можна купити в магазині. В ідеалі, для збереження дерев’яного будинку, обидва цих варіанти вирішення проблеми краще поєднати.
  • Заміна ділянки колоди, сгнившего з-за потрапляє води з віконного зливу (гниль поступово пошириться і на інші колоди будинку, привівши до серйозних наслідків і необхідність більш дорогого і складного ремонту). Порівняно з заміною гнилих нижніх вінців будинку в цьому випадку обсяг роботи буде значно менше. Пошкоджену частину колоди під вікном треба випиляти, а на його місце поставити новий шматок колоди. Щоб він не випав, до торців решти старого колоди прибиваються дерев’яні гребені, на які надівається новий шматок колоди.

Будинок з бруса

Ремонт деревянного дома своими руками

В принципі, будинок з бруса схильний аналогічних проблем, якщо тільки він побудований з бруса цілісного, а не клеєного. Клеєний брус в процесі експлуатації практично не піддається гниттю (для цього на стадії виробництва він глибоко просочується спеціальними складами), не тріскається і не деформується.

При заміні цільного бруса зверніть особливу увагу на точне відповідність розмірів видаляється і знову укладається елемент, інакше можуть з’явитися тріщини між іншими рядами бруса, що в подальшому призведе до деформації всієї споруди.

Відео

У цьому відео показано, як змінюється нижній брус дерев’яного будинку:

Дах

Ремонт деревянного дома своими рукамиРемонт даху дерев’яного будинку

У дерев’яних будинків (і з колод і бруса) ремонт даху виробляється приблизно однаково. Відмінності будуть залежати не від матеріалу стін, а від покрівельного матеріалу:

  1. Уважно огляньте несучі елементи даху (крокви) і решетування. Позначте фарбою ті елементи, які буде необхідно замінити.
  2. Перевірте стан гідроізоляції та утеплювача (можливо, що їх теж краще оновити).
  3. Якщо потрібно замінити покрівельне покриття, заміряйте площа пошкодження.
  4. Придбайте необхідний матеріал для заміни, надайте йому потрібні розміри.
  5. У суху погоду демонтуйте пошкоджені ділянки крівлі і замініть їх новими.

Ремонт деревянного дома своими рукамиБудова даху

Якщо покрівельне покриття сильно пошкоджено, замість часткового ремонту розгляньте варіант з повною її заміною.

Матеріал потрібно підбирати не тільки з його основними характеристиками (міцності, довговічності, красивому зовнішньому вигляду), але і по вазі, так як для більш важкого покрівельного матеріалу доведеться посилити кроквяну систему, а в цьому випадку ремонт дерев’яного будинку своїми руками не завжди вдається виконати швидко і без зайвих витрат.

Підлога

Ремонт деревянного дома своими рукамиРемонт підлоги

Ремонт підлоги – найбільш простий варіант ремонту дерев’яного будинку своїми руками. Найчастіше доводиться повністю знімати чистову підлогу і змінювати підгнилі дерев’яні лаги.

Щоб новий підлога прослужив довше, перед його укладанням обов’язково просушіть підпільне простір, а всі дерев’яні елементи обробляти антисептиками і антипіренами.

Фундамент

Ремонт деревянного дома своими рукамиРемонт фундаменту Нерідко в старих дерев’яних будинках доводиться замінювати або посилювати фундаменти. У цьому випадку сама будівля доведеться підняти, а ремонт фундаменту виконувати поетапно (одна сторона будинку за один раз). Для зручності роботи можна розібрати в будинку підлоги.

До початку ремонтних робіт намітьте собі ділянки фундаменту, що підлягають ремонту (їх можна демонтувати, а на їх місці скласти або забетонувати новий ділянка фундаменту). У деяких випадках фундамент під дерев’яним будинком доведеться міняти повністю, частково замінюючи його новим стрічковим або стовпчастим з залізобетонним ростверком.

Відео

У даному відеоматеріалі ви побачите, як відбувається процес заміни фундаменту під дерев’яним будинком:

Ремонт дерев’яного будинку своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code