Періодичне оновлення фасадів заміських будов (як мінімум, раз на 25 років) ставить своєю метою заміну зношених і прийшли в непридатність елементів оздоблення новими. Виробляючи ремонт фасаду своїми руками, одночасно можна внести деякі зміни в зовнішній вигляд будівлі за рахунок часткового зміни дизайну окремих елементів фасадного оформлення.

Підготовча стадія

Ремонт фасаду – це досить відповідальний захід, що вимагає від виконавця істотних витрат часу і сил, а також наявності певних навичок виробництва ремонтних робіт. Крім цього, на підготовчій стадії повинен бути продуманий графік майбутніх ремонтних заходів та складено поетапний план майбутніх робіт з урахуванням всіх можливих нюансів.

Ремонт фасада своими рукамиУтеплення фасаду

При плануванні основних заходів не слід упускати з уваги й те, що при оновленні фасаду повинна враховуватися захищеність будівлі від зовнішніх кліматичних факторів, а саме:

 • тепло – і звукоізоляційна захист;
 • захищеність від опадів і вітру;
 • стійкість до займання.

Крім того, зовнішнє облицювання будинку повинна бути невибагливими у догляді, а також бажано, щоб вона володіла здатністю до самоочищення. Вітчизняною промисловістю випускаються різні види оздоблювального матеріалу, що відповідають зазначеним вище вимогам, але в цій статті будуть розглянуті лише деякі з них.

Вибір оздоблювального матеріалу

Ремонт фасада своими рукамиОздоблювальні матеріали фасадів

Відразу обмовимося, що капітальний ремонт фасаду будинку може супроводжуватися повним оновленням його зовнішнього вигляду за рахунок використання нових (сучасних) видів оздоблювального матеріалу.

Серед відомих видів облицювальних покриттів особливою популярністю користуються:

 • оздоблювальні штукатурні суміші, що відрізняються цілком прийнятною ціною і простотою процесу обробки (нанесення);
 • сайдингові декоративні панелі, що надають фасаду будівлі досить строгий і привабливий вигляд;
 • традиційні плиткові матеріали;
 • керамограніт.

Розглянемо кожен із зазначених матеріалів більш докладно.

Штукатурка

Ремонт фасада своими руками

Використання штукатурних сумішей (найчастіше – в якості підготовчого шару) дозволить приховати всі наявні недоліки і нерівності поверхні фасаду і отримати цілком приваблива і однорідне покриття. Такі суміші випускаються в двох різних варіантах, що відрізняються своєю основою, в якості якої може виступати звичайний цемент або більш дорогий гіпс.

Даний оздоблювальний матеріал дозволяє отримати однорідну поверхню, якість якої не залежить від типу наявної основи (дерево, цегла або бетон).

Недоліком зазначеного вибору є підвищена трудомісткість оздоблювальних робіт і, як наслідок, збільшення термінів ремонту будівлі (пояснюється це тією обставиною, що всі штукатурні роботи проводяться, як правило, ручним способом).

Використання сайдинга

Ремонт фасада своими рукамиФасад, оздоблений сайдингом

Сайдингове покриття може використовуватися для обробки будь-яких видів підстав (з дерева, цегли, каменю або штукатурки); воно відрізняється простотою монтажу і такими чудовими характеристиками:

 • довговічність;
 • зовнішня привабливість;
 • стійкість до зовнішніх руйнівних впливів;
 • екологічність.

При обробці поверхонь з цегли або дерева сайдингові панелі можуть монтуватися безпосередньо на стіни будівлі. У разі облицювання нерівних поверхонь, а також для додаткового утеплення фасаду будівлі доведеться скористатися латами, що виготовляється з добре просушених брусків перетином 50×50 мм

Ремонт фасада своими рукамиМонтаж сайдинга

Згідно інструкції виробника, монтаж сайдингових панелей починається знизу вгору.

Окремі панелі набору не повинні дуже щільно прилягати до інших елементів комплекту, тобто повинні монтуватися з невеликим тепловим зазором. Робочий кріплення пластин, оснащений капелюшками великого розміру, повинен розташовуватися строго по центру спеціально підготовленої виїмки.

Традиційні види обробки

Ремонт фасада своими рукамиОблицювання плиткою

Перед тим, як відремонтувати фасад будівлі, слід згадати про таких поширених видах обробки, як плитка і керамограніт, які традиційно застосовуються в якості оздоблювальних матеріалів фасаду. Широкий асортимент кольорів і розмірів елементів таких покриттів дозволяє вибрати найбільш підходящий для ваших умов варіант обробки. З урахуванням усього сказаного, їх вибір для оздоблення фасадів будівлі можна вважати цілком виправданим.

Зазначимо також, що ні плитка, ні керамограніт не потребують додаткового догляду, відрізняючись при цьому непоганим співвідношенням ціни і якості. Таким чином, вибір цього класичного оздоблювального матеріалу, в принципі, може дозволити собі будь-який власник приватного житла.

Ремонт фасада своими рукамиБлокхаус

Відео

Дивіться детальну інструкцію з монтажу фасадних панелей:

Ремонт фасаду своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code